Botičky celoroční i zimní pro lehce valgózní nožičky. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
20. říj 2019

Dobrý den,

dcerce jsou tři roky. Byli jsme u pediatra na tříleté prohlídce a dr. se zdály ploché nohy. Jsme odesláni na ortopedii. Ze své iniciativy jsem kontaktovala fyzioterapeutku, podoložku a dcerka je objednaná na únor na vyšetření. Než se, ale dostaneme k fyzio., jsou před námi 4 měsíce a momentálně i nákup botiček. Dle fotek zaslaných fyzio. má dcerka nižší klenbu, takže ploché nožky úplně nemá, klenba tam je, má ale lehce valgózní kotníky, pravá noha je více. Jaké teď pořídit botičky celoroční a zimní, abych jí trošku pomohla a ještě více neuškodila? Nožičku má momentálně 14,7 a 14,8 cm dlouhou a širokou 6,5 a 6,6 cm. Nárt normální. Potřebuji boty spíše na suchý zip kvůli školce.

Moc děkuji 🙂

Zdravím,

botku zvolte s dobrým nadměrkem jak do délky, tak do šířky, s dobrým tvarem špičky, aby mohly prsty v botě pracovat. Tabulkově je to noha širší, bota musí dobře sedět okolo kotníku a nártu. Seznam barefoot botek podle velikostí (s rozlišením na jakou šířku nohy) najdete u mě na blogu, stejně tak i seznam botek s opatkem, budete-li preferovat tyto. Rozměrově by mohly sednout Zeazoo, Beda Barefoot nebo Fare Bare.
Návštěvu fyzio považuji za dobrý nápad, prohlédne celé tělo a doporučí vhodné cviky.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot