Boty pro dospělé (vbočený palec a ploché chodidlo). Poradíte, prosím?

Zodpovězené
7. kvě 2020

Dobrý den,

vím, že je poradna asi primárně určena pro dětské boty, ale mohla byste mě prosím nasměrovat ohledně bot pro dospělé?

Mám chodidla 252 mm a šířku 98-100 mm. V rodině máme vbočené palce, sama je mám míň od 10 let a s věkem se to zhoršuje. Snažím se vybírat širokou obuv, nenosím lodičky ani podobný typ obuvi. Myslím, že mám normální, možná užší kotník a nižší nárt. Dle doktorky ploché nohy. Doma chodím už 2 roky bosa. První měsíce mě z toho bolely hodně chodidla, teď bez problémů. Podlaha lino, pod ním OSB desky.

Můžete mě prosím nasměrovat, jaké boty by mi sedly?

Sháním celoročky a sandále.

Je pro mě vhodná BF obuv skrz vbočený palec a ploché chodidlo?

Předem děkuji za rady.

Dobrý den,

omlouvám se, dospělácké boty si netroufnu doporučit. Pokud jste nikdy bf boty nenosila a nemáte úplně zdravé nohy, doporučuji nejdříve nechat se prohlédnout fyzioterapeutem (nejlépe některým z nakloněných k barefoot) a začínat pozvolna, opatrně, nastudovat správnou chůzi v barefoot botách.
Pro konkrétní radu k výběru obuvi můžete zajít do některé z prodejen (https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1E654y...) a vyzkoušet na místě, nebo se poptat třeba ve facebook skupince Barefoot (nejen) pro děti.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot