Celoroční boty. Jaké vybrat?

Zodpovězené
17. kvě 2021

Dobrý den,

prosila bych radu, jaké vybrat boty.

Syn má rozměr nohy 13,1 x 5,6 cm, nárt normální, nemá extra baculaté nohy. Aktuálně měl D.D.step 070, které začal po chvíli trochu šmatlat, vtáčet kotníky. Chodíme na fyzio., kolena v pořádku, ale oslabené břicho, záda, cvičíme. Na dotaz, jaké boty zvolit, fyzio. nevěděl, prý je to jedno.

Volila byste v takovém případě zpevněný opatek?

Mohla byste, prosím, doporučit nějaké celoroční boty na jeho nohu?

Budou mu sedět třeba Protetika? Nebo jsou na širší nohy?

Moc děkuji.

Dobrý den,

zpevněný opatek ne nutně, pokud bota dobře sedí a nesešlapává ji. Bota není samospásná, že chodíte k fyzio a cvičíte je super. Pevný opatek mi dává smysl pokud třeba dítě už hodně ujde a noha potřebuje nějakou oporu. Pokud neseženete botu s pevnějším opatkem a přesto budete mít potřebu nějaké vnější opory, můžete kotník zatejpovat.
Při výběru je důležité zohlednit i kotník a nárt. Bota by měla mít na délku 14,1 - 14,3 cm, na šířku cca 6 cm. Takže Protetika jsou rozměrově ok (14,3 cm na 6 cm) - sedí na širší patu/kotník, vyšší nárt. Nejlépe jde utáhnout (i na normální kotník) model Kirby a sandálky.
Ještě mi rozměrově vychází dobře třeba Bundgaard Petit, vel. 23.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot