Jaká je vhodná obuv na doma a na jaro/léto pro 13 měsíční dítě?

Zodpovězené
5. kvě 2019

Dobrý den,

dcerce je 13 měsíců, dlouhou dobu obcházela nábytek a dělala pár krůčků a ted už docela obstojně chodí a leze jen občas. Doma nosí kožené capáčky, a když jdeme ven/na hřiště, má botičky Attipas. Capáčky už jí jsou malé a řeším, jaké botky koupit teď. Mame doma zůstat u kožených capáčků, nebo koupit bačkůrky?

A na ven koupit nějaké jarní BF botičky, nebo zůstat u Attipas? Sem tam se jí z nožičky sesunou, tak by asi byly pohodlnější botičky na zapínání/zavazování. A jaká je vhodná obuv na léto, pro takto malé děti?

Velmi Vam děkuji za odpověď🙂.

Dobrý den,

omlouvám se za pozdější odpověď.
Na doma podle mého názoru je nejlépe naboso, pokud to není možné, tak capáčky (s dobrým tvarem špičky). Barefoot bačkory myslím v malé velikosti spíš neseženete, většinou se vyrábí až pro školkové děti.
Na ven volte také botky co nejměkčí a nejlehčí, s vhodným nadměrkem jak do délky, tak do šířky. Bota musí dobře sedět okolo kotníku a nártu, rozhodně by se neměla sesunovat z nohy. To samé platí i pro botky na léto, tedy sandálky, s tím, že bych volila boty s krytou patou i krytým palcem. Klidně i na ven můžete nechat jen kvalitní capáčky, které mají několikavrstvou podrážku - třeba Dadoos, Nolen, Hali Beli, Liliputi. Z bot potom můžete mimo jiné vybírat třeba mezi Bobux Xplorer, Feelmax, Froddo Prewalkers, Jack and Lily řada MyMocs, Tikki, s pevnější podrážkou potom Beda Barefoot, Fare Bare, Camper Peu Cami - výběr záleží na přesných rozměrech nohy, kotníku, nártu a tvaru prstů. Více info o výběru najdete třeba na mém blogu (štítek Výběr).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot