Přezůvky na doma a boty na ven. Jaké vybrat?

Zodpovězené
3. dub 2020

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o radu. Potřebovala bych koupit synovi přezůvky na doma a současně i boty na ven. Synovi je 18 měsíců a chodí přesně 2 měsíce. První boty jsme koupili D.D.step a doma chodí buď v protiskluzových ponožkách nebo v kožených capáčcích. Všimla jsem si ale, že má lehce vbočené kotníky - když stojí, není to tak hrozné, jen trošku, ale při chůzi se vyloženě opírá o vnitřní stranu chodidla.

Poprosím Vás proto o radu. Jaké boty pořídit?

Předpokládám nějaké s pevným kotníkem, ale vůbec se v tom nevyznám. Rozměry chodidla jsou 13 cm a 5,9 cm, vyšší nárt.

Předem moc děkuji za odpověď.

Zdravím Vás,

jelikož syn chodí jen chvíli, má ještě na nějaké "nedokonalosti" nárok, nožka teprve začíná posilovat. Určitě ale pro klid duše neuděláte chybu návštěvou fyzioterapeuta, který jej prohlédne (celé tělo, ne jen nohy) a případně doporučí vhodné cviky. Já doporučuji nechat ho teď přes léto co nejvíce naboso, ať má noha možnost pracovat.
Pevný kotník naopak noze v práci spíš zabrání, noha se do boty doslova opře a nemá důvod posilovat. Maximálně hledejte botu s opatkem, určitě perfektně sednoucí v kotníku a nártu, aby ji nesešlapával.
Nožku má tabulkově širší, na vysoký nárt by mohly sedět Beda Barefoot, Baby Bare Febo Spring, bačkory třeba Beda Barefoot širší verze.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot