První boty pro deformované prsty. Jaké byste doporučila?

Zodpovězené
29. pro 2019

Dobrý den,

prosím o radu. Dcera, 13 měsíců, již 2 měsíce chodí. Od narození má na obou nožičkách vtočené poslední 2 prsty směrem dovnitř (viz. foto).

Dá se s tím něco dělat?

Naše dr. to nikdy nekomentovala a přiznám se, sama jsem si na kontrole nevzpoměla se zeptat. Přijde mi, že má vysoký nárt, úzkou patu, dominantní palec.

Jaké zvolit první boty ven?

Doma mi chodí jen v ponožkách, můžu ji tak nechat?

Sama chodím také bosa. Nevím, zda se mi chce investovat hodně peněz do bot, které jí mohou být za měsíc malé. Na druhou stranu, v mé rodině po ženské linii, máme vbočené palce s kloubky. Jak babičky, tak mamka byly na operaci a já mám vbočený palec asi od 10 let, přestože jsem nosila širokou obuv. Nenosím úzké boty, podpatky, přesto se to s věkem zhoršuje. Vypadá to, že dcera má chodidlo po otci, který nemá žádné problémy, přesto nechci něco zanedbat a obouvat jí špatné boty.

Jaké byste doporučila?

Jsme z Mladé Boleslavi, kam se jít podívat?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zvolila bych botku s dostatečným nadměrkem jak do délky, tak do šířky, a zejména se správným tvarem špičky. Palec je dominantní, vybočený ven, tvar špice boty musí tomuto odpovídat. Při výběru záleží na délce a šířce nohy, vhodný tvar špice by mohly mít třeba Baby Bare, Fare Bare, Bundgaard, Sole Runner. Jako první zimní botky se často volí Stonz Toddler nebo jiné podobné návleky.
První botky volte lehké, měkké, bez podpatku, s ohebnou podrážkou, s vyhovujícím tvarem špičky a dostatečně široké, aby prsty měly místo. Návod, jak přeměřit nohy, najdete na blogu, včetně tipů na výběr barefoot obuvi. Na doma není obuv nutná, stačí ponožky, pokud jsou nutné.
Seznam prodejen a eshopů s bf obuví najdete na https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1E....
Doporučuji i návštěvu fyzioterapeuta, který dítě prohlédne a doporučí vhodné cviky, bude-li potřeba.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot