Tipy na botičky (letní i celoročky, vel. 29-30) pro širší nohu s diagnostikovaným plochonožím. Jaké doporučíte?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

synovi (4 roky) byla před půl rokem diagnostikována plochonohost, dostal speciální vložky do bot a doporučení na kotníkové boty s pevnou patou. Ráda bych mu už pořídila sandálky a budou potřeba i nové celoroční boty (oboje ideálně kompromis), syn má vyšší nárt a širší nohu v oblasti prstíků.

Jakou značku bot byste nám, prosím, doporučila (vel. 29-30), aby byly širší, měly pružnou podrážku, ale zároveň splňovaly doporučení ortopeda?

Děkuji mnohokrát za radu ☀️

Zdravím,

bez přesných mír nohy a znalosti šířky kotníku si netroufnu radit konkrétně, seznam barefoot a kompromisních bot s opatkem najdete na http://vpavucine.blogspot.com/2017/01/boty-s-op... (opatek je vždycky měkký, pevný kotník není u žádné barefoot ani kompromisní boty), z barefoot obuvi je nejširší v prstech Fare Bare (řada B má víc místa pro nárt, nejjistější bude volba boty na tkaničku).
Doporučuji návštěvu fyzioterapeuta, který prohlédne dítě celé a doporučí vhodné cviky - často problém bývá výš na těle - třeba slabé břišní svaly.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot