Vbočené kotníky. Doporučíte barefoot nebo spíše kompromisní?

Zodpovězené
3. dub 2020

Dobrý den,

dcera, 2 roky, má nejspíš vbočené kotníky viz. foto. Určitě budeme řešit.

Chtěla jsem se jen zeptat, zda může nosit barefoot nebo spíše nějaké kompromis.

A mohla byste mi nějaké doporučit?

Rozměry jsou 14 x 5 x 5,8 cm (šířku měřím šuplerou, nevím, zda to je dobře, protože u obkresu mi vychází o cca 4 mm více). Nárt normální, kotník normální, možná spíš užší.

Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den.

S pozdravem
Honzková N.

Dobrý den,

při výběru botek se poraďte s fyzioterapeutem, ke kterému se zřejmě chystáte. Zřejmě Vám doporučí barefoot botu s opatkem, nebo budete krom cvičení nožku tejpovat.
Měření šuplerou je přesné, taky při obkresu naměřím o pár mm více (sklon tužky, nepřesný obkres).
Na nožku 14/5,8 cm by mohly sednout Protetika (Alix, Pony), Jonap Barefoot, Bundgaard Petit, Filii - všechny kromě Alix mají opatek (pořád měkký, ale ne úplně nevyztužený).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot