Vhodná obuv na valgózní kotníky. Jakou byste poradila?

Zodpovězené
22. čer 2020

Dobrý den,

dceři (5 let) byly zjištěny valgózní kontíky. Dceru jsem už objednala k fyzioterapeutce.

Jaká je vhodná obuv při tomto problému?

Děkuji

Dobrý den,

bota není samospásná, je dobře, že necháte dítě prohlédnout fyzioterapeutem, který zhodnotí celkový pohybový aparát, postaví dítě na podoskop, případně doporučí cviky.
Bota musí dobře sedět, samozřejmě na délku i na šířku, ale i v kotníku a nártu, aby nožka botu nesešlapávala. Někdy fyzioterapeuti doporučují botu s opatkem, ne vyloženě pevným, ale i měkký opatek pomáhá nohu udržet ve správné pozici. Volba vyloženě pevné obuvi (kotníková, s pevným opatkem) podle mého názoru může být kontraproduktivní, noha se do boty doslova opře a přestává sama pracovat, posilovat.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot