Vhodnost bot D.D.Step a Demar Mammut. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
26. říj 2020

Dobrý den,

syn nosí odmala barefoot obuv, má nohu do ploutvičky (i když někde nám zase tvrdí, že to až taková ploutvička není), zatím mu seděly značky Zeazoo, Baby Bare a Vivobarefoot.

Chodí do lesní školky, takže potřebujeme boty, které vydrží i mokro.

Spoléhala jsem teď na podzim na Baby bare Febo Fall, ale syn si stěžoval, že ho boty tlačí na nártu (v místě sešití jazyka s bokem boty, má i trochu otlak na noze), takže budeme zřejmě muset koupit jiné. Zkoušeli jsme snad všechno - BeLenky, Frodda, Bedy, Koely, Jonapy.. všechno buď nízký nárt nebo široké v patě (má hodně úzkou patu a kotník).

Jediné, které si pochvaloval, byly D.D.STEP - 879A GREY (063) - ale prý nejsou úplně barefoot, nejsou vhodné na ploutvičku.

Už vážně nevím, co dělat....Pokud koupím D.D.Step, zničím mu nohu?

Barefoot boty nás stály už spousty peněz, ale pokud nakonec skončíme u nějakých, co mu zdeformují prsty, tak jsem od začátku mohla chodit do místní obuvi a nejezdit stovky kilometrů po republice kvůli botám..

Stejný dotaz platí na Demar Mammut - ty jsme nyní koupili do školky do mokra a deště - syn si je pochvaluje, že jsou lehoučké, předtím měl obyč holinky z Tchiba, výrazně těžší, ale Mammuty prý také nejsou na ploutev...

Pokud má holínky na sobě třeba dva celé dny po sobě, tak to musí mít na nohu vliv, nebo ne?

Předem děkuji za jakoukoli radu...

Zdravím,

zmíněné D.D.Stepy se lehce předčasně stáčí k palci, na dominantní palec, resp. na ploutvičku, tedy vhodné nejsou. Ověřte, zda sedí na délku i na šířku, doporučuji obkreslit nohu na karton, vystřihnout a vložit do boty - sama uvidíte, jestli je tvar špičky vhodný na tvar nohy, jestli bota nebude prsty utlačovat.
Má zřejmě vyšší nárt, z Baby Bare mu tedy sednou jen model Spring. Pokud má širokou nohu, zkusila bych Fare Bare, nový model označovaný B, který je vyšší v nártu, mrkněte na můj blog, je tam více info. V patě úzké jsou.
Nebo zmíněné Zeazoo Yeti, pokud má nohu širší/normálně širokou.
Pro Demary platí to samé, jako pro D.D.Stepy - nemají dobrý tvar špičky, ale jak zmiňujete, aspoň jsou lehké. Pokud je nosí vyjímečně, jako holínky nebo sněhule, a na běžné každodenní nošení má jiné, určitě jimi nohu nezničíte.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot