Vtáčení špiček a barefoot obuv u dětí

Zodpovězené
26. bře 2019

Dobrý den,

dcera vtáčí špičky a bylo mi doporučeno zkusit BF obuv. Dcera má užší nohu. Které byste mi prosím doporučila? A je možné kupovat tyto boty z druhé ruky? Případně bych prosila i o doporučení kompromisních bot a předem moc děkuji za zodpovězení dotazů.

Dobrý den,

při výběru záleží na délce, šířce nohy, výšce nártu a šířce v kotníku/v patě, užší botky jsou třeba značky Filii, Bobux, Bundgaard, Froddo Prewalkers. Základní přehled, které botky jsou užší, případně i kompromisní, najdete v tabulkách na mém blogu.

Koupě barefoot bot nošených nebývá problém, jelikož je podrážka rovná, není vyšlapaná "na míru" dítětem. Dejte ale pozor, jestli není bota sešlapaná (pokud bota nesedí dobře, noha vyjíždí ze stélky a dítě pak botu sešlapává) a zkontrolujte stav podrážky (zda není viditelně opotřebená, doporučuji kontrolu zvenku i zevnitř boty).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot