Tak malý má po odstraneni nosní mandle , nakonec dostal termín za 14 dni 🙂má k tomu i ventilacni trubičky v uších . Moje otázka : zlepšila se nemocnost vašich děti po odstraneni ? Malý doteď nebyl ještě ani cely týden ve školce , do dvou dnů byl hned marod,tal doufám ve zlepšení ,tzn aby odchodil alespoň třeba 14 dni v kuse.jak to bylo u vás ? Díky
Ani moc nie. Respektive, nema 365 dni v roku rymu, ale nemocny je kazdu chvilku
Já prý do tří let byla skoro pořád na atb a po odstranění mandlí jsem nemocná nebyla vůbec, já osobně si nepamatuju, kdy jsem nějaké atb brala naposledy.
Syn nebyl nemocný nikdy ,takže u nás odstranění mandle vliv na tohle nemělo. Byl kvůli velkému nálezu.
Syn byl cca ve 2,5 letech na plazmě+grometkách. Sice ještě nechodil do školky, ale starší brácha nám nemoce ze školky nosil 🙂. U nás to určitě pomohlo, hlavně měl před operací neustále záněty středního ucha, bylo to šílené. Grometky nám hodně pomohly. Sice mu vydržely jen cca 4 měsíce, ale bylo to akorát přes zimu, což u nás bylo dřív nejhorší období na ty uši. Ve 3.5 jsme šli před zimou znova na grometky a opět zima bez píchání. Teď už mu je 10 a ucho neměl píchané už hodně dlouho.
Nepomohlo. Dcera byla na odstranění plazmou (kvůli častým zánětům ucha) v srpnu, a se zářijovym nástupem do školky jsme řešili další zánět středního ucha, pak dvojnásobný v prosinci 😞dle vyjádření ORL specialisty patříme mezi 10%, kterým odstranění nepomohlo. Navíc mi přijde, že od té doby chytí kde co😖 byla celý prosinec doma, týden ve školce v lednu a do půlky února bude zase doma...
@neliniezoe a trubičky vám nenavrhovali ? Malý má prave kvůli zánětům usi trubičky . Měl teď za 2 měsíce zánět 7x
Ano.Nemocnost klesla.Ale pomohla tomu i léčba na alergologii.
Ano, zlepšilo se to významně. I výslovnost, spánek, dýchání, prostě vše
Ano zlepšilo a moc, respektive do odstranění chytla každý týden rýmu, ke konci měla dvě anginy za sebou. Po odstranění měla rýmu dvakrát slabou, byla loni v červnu
@3mama usoudili, že na trubičky to není, i když jedno ucho měla v cečkové křivce 🤷
@neliniezoe aha tak malý měl B křivku a obří zánět za bubinkem , ten objevili až při operaci
Nepomohlo
První rok byla nemocná stejně, pak se to zlepšilo.
Pomohlo, před operací vydržela dcera ve školce max týden, po operaci klidně i 3 týdny v kuse.
Dceru to ceka za mesic. Doufam, ze to pomuze, nemocna skoro porad a ted posledni tri mesice ma v obou usich plochou krivku, takze ji musim porad vse opakovat, jak spatne slysi.
Dceři to pomohlo hodně měla permanentně rýmu a uši byla po ATB dva dny zdravá a pak zase rýma.po odstranění mandlí rýma jen obcas ale brzo odezní ale hlavně se přestala počuravat
@mmonika87 omezeni měl asi dva dny kdy ho bolel krk ještě , teď je tedy 5 dni po operaci a je v pohodě . Koupání nám rekli na týden nemyt hlavu , pak ze už dobry . Ale my usi budeme chránit stejne (spunty , celenka do vody ) . Jinak malý měl od října ouška pichany 4x obě a 3x praskli sami, měl 7 druhu antibiotik a i při nich ouška praskala . Nebyl vlastně jediný den bez zánětu od konce října . Takže upřímně doufám ze bude klid teď
@zasnena_ctenarka takže stále nemocní ?
Akorat to resim s kamaradkou. Jeji syn ma i trubicky, od rymy mu odstraneni pomohlo, ale od te doby mu vse seda na prudusky a i tak je porad nemocny.
Tak u nás to bude mít asi další pokračování . Teď jsme byli na kontrole u pediatra . Tak horší prave ucho mu stále trochu teče , což by problém nebyl úplně , ale doktor tam vůbec tu trubicku nevidí. Buď přes ten sekret není vidět a nebo ji tělo vyloučilo . V pátek další kontrola , teď ma nějaké kapky do ucha . A buď tam bude a bude to dobry a nebo není a čeká nás to znovu
Sem se s dovolením připíchnu, čeká nás to za měsíc.