Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
88petule
31. bře 2017
85 

Testovali jsme Vileda Easy Wring Ultramat

Všechno to začalo v jeden krásný slunečný den, kdy jsem objevila testovací balík na zahradě u plotu. Krásně načasováno! 14 dní se u nás nevytíralo a tak můžeme rovnou začít!

V našem domě obýváme 150 m2 s různými typy podlah a musím přiznat, že jsem byla zvědavá, jak s tím zázračná Vileda zatočí. V přízemí obývacím pokoji a kuchyni máme voděodolnou plovoucí podlahu se vzorkem (tedy mírně protiskluzovou), v dětské herničce máme hladkou plovoucí podlahu, v koupelně hladkou dlažbu, na chodbě a v předsíni protiskluzovou strukturovanou dlažbu – spáry jsou hluboké. Do patra se jde po starých kamenných schodech. V patře na chodbě se opakuje protiskluzová strukturovaná dlažba venkovního typu a v pokojích na spaní máme hladké plovoucí podlahy.

Dodnes jsme používali podobný, ale obyčejný plochý mop a klasický kýbl. Většinou u nás vytírá můj manžel a jako alergik velmi trpěl. Ruční ždímání špinavého hadru do kýble nedělalo jeho ekzému vůbec dobře. Musím přiznat, že on byl ze šlapacího kýble nejvíc nadšený, když ho uviděl.

Tři, dva, jedna… Start!

Nejdříve musíme celý dům vysát. Nevím, zda to tak má každý doma, ale u nás se to prostě jinak nedělá. Vlasy, drobky, chlupy od psíka apod. pohltí náš vysavač. Vileda bude tedy bojovat převážně s prachem a špínou.

Po důkladném vyluxování všeho povrchu včetně koberců může nastoupit na řadu Vileda mop. Pro porovnání přikládám foto svého starého klasického kýble. Kýbl Vileda je opravdu velmi prostorný, ale prázdný váží pouhých 1,5 kg. V kbelíku je ryska, kam až může voda sahat, ale můj názor je, že stačí o něco méně. V mém případě vážil kýbl s vodou maximálně 5 kg, takže žádná posilovačka ženy! 🙂 

Co se týče prvního „seřízení“ kýble a násady na mop, u nás se problém nekonal. Mě i mému muži bylo hned jasné, co kam patří. Vše se nám zdálo jednoduché a nenarazili jsme na jediný problém. Četla jsem o problému skládání mopu s hadrem, aby se v poloze „stříška“ dostal do ždímače, ale u nás bylo i v tom jasno. Na mopu vedle středu je červené „šlapátko“, které stačí sešlápnout a po nadzvednutí se mop složí do polohy „stříška“ sám. 🙂

První přišel na řadu obývací pokoj s kuchyní, kde máme protiskluzovou plovoucí podlahu s mírnou protiskluzovou strukturou. Výsledek? Nádhera. Vileda mop nevynechal žádný kout. Super plochý mop je schopný zajet do rohů, pod skříňky, pod gauč a nevynechá ani podlahové lišty.

Foto lesku a čistoty po vytření:

Hned zpočátku musím Viledu pochválit. Tím, že nesaháte do kýble, můžete podlahám dopřát opravdu horkou vodu k vytírání. Musím říct, že to udělá hodně – asi jako když si představíte mýt nádobí ve vlažné vodě z kohoutku a pak umyté nádobí z myčky. 🙂 Hadr neměl šanci být špinavý. Máchání v horké vodě ho vždy krásně vypralo. Tohle je po posledním vytření druhé poloviny kuchyně:

V dětské herničce s hladkou plovoucí podladou si vedl stejně výborně. Plovoucí podlahy byly do 30ti minut suché. A to i na místech, které jsem „drhla“ vícekrát. Palec nahoru!

Před a po:

Jediný nedostatek ve stírání jsem našla u protiskluzové dlažby venkovního typu s hlubokými spárami, kterou máme v předsíni a na chodbách. Mám dojem, že pro tento typ podlahy není hadr, který byl součástí setu, určen. Hadr je plochý s nízkým vlasem a do spár se jen těžko dostane. Ale zjistila jsem, že na takovýto typ podlah Vileda hadr existuje – pěkný huňáč s vysokým vlasem. Chystám se na jeho koupi, už se těším.

Před a po:

Před a po:

V koupelně s hladkou dlažbou si počínal mop fantasticky.

Před a po:

 

Při vstupu do patra přišlo na řadu kamenné hladké schodiště. A? Největší nadšení! Že mop zvládne stírat vodorovné plochy, je jasné, ale že s ním vlastně mohu stírat i ty svislé, to mi nedošlo. Takže žádný schod nezůstal suchý a setřít jsem mohla opravdu každý stupeň.

Před a po:

 

V patře v ložnicích s hladkou plovoucí podlahou si počínal mop též suprově.

Před a po:

Největší plus je stírání pod postelí. Máme postel 2x2 metry a krásně jsem si mohla setřít i tam. Bez námahy.

Závěrem bych chtěla napsat, že nadšení jsme byli opravdu všichni. Mohu jen a jen doporučit.

Moje maminka má teď v dubnu narozeniny a už je jasné, co dostane. 🙂 A věřím, že z praktického dárku, který ji usnadní domácí práci a zkrátí čas vytírání na polovinu, bude nadšená.

Největší plusy:

+ nesaháte do špinavé vody, vhodné pro alergiky, exematiky

+ nemusíte používat rukavice, ruce zůstávají čisté a suché

+ dlouhá teleskopická tyč, která dosáhne daleko pod postel

+ hlavice mopu je pohyblivá a zvládne krom vodorovných i svislé povrchy – schodiště

Největší mínusy:

- Hadr s nízkým vlasem, který byl součástí sady, nezvládne všechny typy podlah, je potřeba dokoupit huňatější typ na některé podlahy

- teleskopická tyč by mohla být o krapet delší, říká můj manžel při výšce 183 cm 🙂

#test_vileda3

    Moc díky za krásnou recenzi! 🙂

    4. dub 2017

Začni psát komentář...

Odešli