Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
aknyt
19. pro 2012 vybrali jsme

Vím, že můj článek nikdy neskončí ve "vybrali jsme", ale stejně ho napíšu. Třeba to někdo cítí jako já...

Zvlášť teď před Vánoci jsou všichni nabádáni k toleranci a k všeobjímající lásce, nic proti tomu. Ale co vlastně znamená být tolerantní? Je to "jen" Žij a nech žít? Nebo něco víc? A co mi tolerance přináší, co mi bere?

Začnu tím, co mi tolerance dává - pocit, že jsem ten "slušný a dobrý člověk". Nebo dostatečně flegmatický člověk. A někdy si připadám i jako blbec - znáte to - pro dobrotu na žebrotu.

A co mi tolerance bere? Přiznávám, že často je pro mne tolerance stresující záležitost, bere mi klid a pohodu, necítím se dobře. A někdy si připadám spíš využitáa společensky zmanipulovaná, než jako "dobrý člověk".

Jestli maminky látkujou, používají jednorázovky (dokonce i Pampersky, které mi nevoní i čisté), kojí nebo nekojí, krmí děti tím a nebo oním, jestli dávají dudlík nebo ne, jestli šátkují nebo ne, píšou s chybami nebo ne... to je mi jedno a nemám problém tolerovat jakoukoliv kombinaci výše popsaného, pokud svůj postoj ty mamky nevnucují mně.

Na druhou stranu s obtížemi toleruju hlučné děti v MHD (a to včetně mého, takže se snažím uklidňovat a tišit), maminky, které mají ve všem pravdu a které se povyšují (protože mají starší, mladší nebo více dětí než já, více peněz a tak). Dále těžce toleruju (někdy jdu i do konfliktu), když se snaží maminky vydobýt pro své děti větší práva, než přenechají mému dítěti, vydobýt si přednost třeba v nástupu do MHD a pak zaberou celou plošinu pro kočárky. 

Další pro mne obtížnou záležitostí je kojení batolat na dětském hřišti. Teď nepíšu o miminkách, tam je to něco jiného - pro miminka je MM hlavní strava i nápoj k uhašení žízně. Myslím děti, které tam chodí, běhají a potom se sápou mamince do výstřihu a ta vyvalí na celé hřiště prso... dítě v tom věku už je jistě schopné jíst a pít i něco jiného než MM a i když to ostatní třeba vidí jinak, tak pro mne kojení je intimní záležitost souznění dítěte s matkou a ne veřejná záležitost celého sídliště. Mně nevadí to, že je dítě v tom věku kojené, ale že se na to musíme všichni koukat...

Ještě přidám jednu epizodu z dneška - byly jsme s dcerkou na kontrole po nemoci u dětské doktorky. V čekárně nikdo nebyl, po  nás přijela maminka s asi půlročním chlapečkem. Když vyšla sestra vzít si průkazky pojištěnce, tak se ptala, proč jdeme - my nahlásily kontrolu, maminka s chlapečkem očkování a že jsou zdraví. Když pozvali dovnitř dalšího, tak jsem se zvedla s dcerkou (vyzutou a vysvlečenou z pár vrstev) a vstala i maminka půlročního chlapce, že je přece automatické, že miminka chodí první, že snad můžeme počkat.  Podotýkám, že tón zrovna vlídný nebyl.

A přesně to byla ta situace, kdy mi tolerance byla opravdu nepříjemná a obtěžovala mě. A kdy jsem si připadala jako blbec. Proč máme s dcerkou v prázdné čekárně (tedy bez nemocných, což by situaci měnilo) čekat my, když chlapeček nebyl nemocný (tedy nevyžadoval rychlé ošetření), přišli později a neměl od koho něco chytnout? Nebylo to přece malinké mimi... 

Takže upřesňuji tady to nabádání k toleranci - buďme tolerantní, ale nenechme ze sebe dělat blbce a něco si pod rouškou slušného chování vnucovat!!! Toleranci jen nedávejme, ale i chtějme nazpět. A nebojme se se ozvat,  když je nám něco nepříjemné - holt v té situaci budeme "ti zlí", ale nebudeme se potom vztekat, jak jsme se nechali zmanipulovat... Stačí přece dodržovat morální kodex a nenutit TOLERANCI ZA KAŽDOU CENU!!!

Čti celý článek
aknyt
24. únor 2012
Dudlíková sbírka 45 fotek
aknyt
22. led 2011
Hanička se dnes konečně překulila i ze zad na bříško, kde se jí nelíbí :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
aknyt
11. led 2011
Hanička už měsíc spí celou noc
Zobraz celou zprávu
aknyt
20. pro 2010
Hanička se dnes konečně překulila z bříška na záda :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
aknyt
14. pro 2010
Hanička dnes poprvé pila sama z láhve - tedy samozřejmě pod dozorem - a kupodivu nebylo mléko všude :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
aknyt
1. pro 2010
Dnes poprvé jedla Hanička ze lžičky mrkvičku - zvládla půl skleničky
Zobraz celou zprávu
aknyt
9. lis 2010
Dnes poprvé Hanička zkoušela jíst ze lžičky
Zobraz celou zprávu
aknyt
14. zář 2010
Včera se Hanička poprvé vědomě usmála - ráno na maminku a odpoledne na tatínka :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
aknyt
20. srp 2010
Mé vzdělání je naprosto nedostačující na nové úkoly... Jak proboha ostříhat ty malinké nehtíky?!
Zobraz celou zprávu
aknyt
4. srp 2010
Pokud se malá nerozhoupe sama, tak v pondělí ráno nastupuju na vyvolání porodu...
Zobraz celou zprávu
aknyt
30. črc 2010
Pořád jsme 2v1 a malou dnes odhadli na 4025 g.
Zobraz celou zprávu
aknyt
22. čer 2009
CAR Apolinář 7 fotek