icon
165 / 373
netradiční vánoční mňamka...válečky s chilli
avatar

ingredience:

POLEVA
100 g čokoláda bílá

TĚSTO
¼ lžičky soli
½ lžičky koření chilli
1 lžíce smetana zakysaná
1 ks vejce
100 g másla
200 g mouka hladká
3 lžíce kakao 75 g cukr moučka

24. říj 2012
avatar
Komentář byl odstraněný
avatar

Postup:

- Z mouky, cukru, soli, vejce, másla, zakysané smetany a chilli koření vypracujte těsto.
- Zabalte do fólie a alespoň na hodinu uložte do lednice.
- Poté z těsta formujte rukama válečky silné asi 1,5 cm a dlouhé 3 cm.
- Válečky pokládejte na plech vyložený pečicím papírem.
- V předehřáté troubě upečte.
- Hotové nechejte dobře vychladnout.
- Příprava polevy: Bílou čokoládu rozpusťte ve vodní lázni.
- Upečené a vychladlé válečky namočte z obou stran v čokoládě a nechejte ztuhnout.

24. říj 2012
avatar

A zkoušela jste? 🙂

9. lis 2012
avatar

@silverskylady nene...já na tohle "ostré" moc nejsem..ale možná muž by po tom skočil....

9. lis 2012
avatar

mne sa zda moc soli,ale mozno vyskusam,naco som mala plny balkon chilli)))

23. lis 2012
avatar

@darsy já bych dala jen špetku soli....aby to nebylo moooc slané 🙂

23. lis 2012
avatar

ved tomze staci trochu a uz to bude slane a to si neviem predstavit,idem pozriet ten moj recept ci aj ja mam tolko soli.

23. lis 2012
avatar

@darsy tak čtvrtina lžičky soli není moc...to je prostě malinkato....

23. lis 2012
avatar

pozrela som aj ine recepty a naozaj to tak je,sa mi to len nezdalo,ze do sladkeho ide sol)))

23. lis 2012
avatar

Vypadá zajímavě nezkoušel někdo? Třeba na sladko? Kolik z toho je kousků?Mohu poprosit o odkaz těchto zajímavých receptíků?

9. pro 2013
avatar

@ssanny já dělala z poloviční dávky...bez soli a bylo z toho asi třicet kousků...cca...záleží asi na délce a tloušťce těch válečků...a našla jsem to v loni někde náhodou...a docela mě to zaujalo 😉

9. pro 2013
avatar

Dík tak vyzkouším obě podoby jak pro děti tak trochu ostřejší - podle chuti

9. pro 2013