holky vaříte svíčkovou na nový rok s jakým masem
Ja svičkovou dělavam buď z hověziho nebo z kraleka,ale na 1.1 budeme mit pečená jatra s lepenicí 😉
jinak dělávám s hovězího,párkrát i z králíka ale to mi moc nechutná a když chci hodně rychlou tak z kuřecího ale to už snad není ani svíčková ale vářím to stejně🙂
Kdyz neni prava svickova, pouzivame prospikovanou veprovou kytu a nebo peceni. Svickovou ale delam tak,ze ji nekolik hodin spolu se zeleninou pecu v troube, pak rozmixuju zeleninu a pridavam smetanu.
Jinak jak zjistuji, tradici jidla na novy rok nedodrzuji, budeme dojidat zbytky ze Silvestra 🙂
už mám připravený základ, letos bude ze srnčího
svickovou delame vzdy 26teho a ja delam omacku zvlast protoze hovezi nejime..misto toho pecu sekanou
Svičkovou delame z dobře našpekovaného zadního hovězího a nebo ke králikovi.
@kathy_smilca dělam jí stejně
@veru_86 to nemyslím čočku dělám svíčkovou
Taky budu dělat svíčkovou, mam tady panenku
tak dělat na nový rok tak náročný oběd jakým je svíčková...proč ne...u nás se většinou slaví Silvestr, takže si nedovedu představit, komu bych to vařila, letos sice nepiju jsem těhotná, ale i tak 😅 čočková na kyselo je u nás klasikou na nový rok asi stejně tak jako kapr a bramborový salát na Vánoce 🙂
@veru_86 mi silvestra neslavíme mi slavíme dcery narozeniny takže není problém svíčková
Hovezi nebo zverina..
Dělala jsem na 25.12 z hovězího masa (hovězí kýta váleček) a super!!
...seš si jistá, že svíčkovou 😲? a nemyslíš čočku???