Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  buryk
  31. led 2015    Čtené 0x

  MK je přece náš

  Milé koníkovky,

  nikdy bych nevěřila, že budu psát na MK článek - nejsem ten typ. Kauza kolem paní Ivy mi ale nedá a ráda bych napsala pár řádků.

  Kauzu kolem paní Ivy jsem zachytila pozdě, až když Honza začal psát. Přidala jsem si do oblíbených a sledovala další vývoj. Když jsem si včera přečetla vaše reakce, jen jsem kroutila hlavou - další podvod a na MK?! Byla jsem lehce nad věcí, protože jsem se aktivně této kauzy neúčastnila. Když jsem se nad tím zamyslela, hodně mi to připomnělo příběh mojí spolužačky na VŠ a ráda bych se s vámi o něho podělila.

  Všichni spolužáci jsme ji znali jen okrajově, byla to šedá myška. Byla u všeho, jen se nějak neúčastnila. Najednou nás začala zahrnovat dramatickými historkami ze svého života. Rázem byla středem zájmu. Ne, že by jsme byli senzacechtivý, ale byla to přece jen spolužačka a rádi jsme ji vyslechli, vytáhli na kafe, odvezli domů a jakkoliv pomohli - aby jí bylo alespoň na chvíli lépe. Pak se začaly její historky "sukovat", až na ni jeden ze spolužáků "uhodil" a ona přiznala, že si vše vymyslela. Chtěla být alespoň chvíli středem pozornosti, být zajímavá, žádaná..... a nenašla lepší způsob. Hrozně nás zasáhla. Nakonec nám to nedalo a s kamarádkou jsme ji s chladnou hlavou vyslechly a pak snad i pochopily (v rámci možnotí). Doma u rodičů byla páté kolo u vozu, měla nádhernou sestru a velmi talentovaného bratra. Rodiče ji nikdy nepochválili, nikdy nepohladili, nikdy je nezajímal její názor. V osmnácti letech si vzala prvního kluka, který jí řekl, že ji má rád a že se mu líbí v bláznivé touze být milovaná, být pro někoho důležitá. Vzala si mamánka a navíc s tchyní i bydleli a byla ještě větší "nikdoš" než u rodičů. Na náš úkor si udělala na malou chvíli lépe.......

  Nenapsala jsem příběh mojí bývalé spolužačky proto, abych se jakkoliv paní Ivy zastala nebo jakkoliv snižovala její hanebné chování. Napsala jsem tyto řádky proto, že si myslím, že její pohnutky byly hodně podobné. Vždyť ona z vás nemámila peníze, nechtěla jakoukoliv materiální pomoc, chtěla "jen" pozornost. Myslím, si, že svým způsobem jste jí i pomohly a teď jen doufám, že jí není a dlouho nebudu dobře z toho, kolika lidem ublížila.

  Chtěla bych vás požádat, aby i po této super špatné zkušenosti na MK jste zůstaly takové jaké jste a dívaly se na tuto životní zkušenost z té lepší stránky. Přestože jste paní Ivu neznaly, dokázaly jste jí v neuvěřitelném počtu a vytrvale dokazovat podporu a držet ji nad vodou. Prosím, nerušte svoje profily na MK, neciťte se jako booo, nekopírujte lékařské zprávy......... Jste prostě úžasné, citlivé, empatické a to si nenechte vzít ....... nedovolte jí, aby vám to vzala. MK je přece náš................

  S pozdravem

  Jitka