icon

Holky kdo delate pernicky ? Jak delate testo prosim? Davate tam kakao? A kolik toho pernikovyho koreni na jednu davku? Dekujii

avatar

Perníčky hnedle měkké
40dkg hladké mouky
14dkg cukru
2 vejce
7,5dkg másla (Hery, náhradního „másla“)
2 lžíce medu
1 lžička jedlé sody
1/2 lžičky skořice
7 hřebíčků
1 lžička anýzu
špetka badyánu
Lze použít přiměřené množství Perníkového koření (mletá směs) - dáváme 2 kávové lžičky.

Těsto uhněteme, dáme na 24 hodin do lednice.
* Vyválené těsto potřeme před pečením rozšlehaným celým vejcem. Pečeme na pečícím papíru.

Druhý den pečeme ve středně vyhřáté troubě ( 170-180 °C ) - POUZE 10 MINUT !!! - jinak tvrdnou.

20. lis 2015
avatar

Ahoj,ráda experimentuju a letos budu dělat podle tohodle receptu,těsto už mám hotové a uložené v lednici a zítra se s dětma vrhnem na pečení.
http://www.nejrecept.cz/recept/nejlepsi-mekouck...

20. lis 2015
avatar

Již několik let tyto

20. lis 2015
avatar

Hokyk diky. Ja mam testo uz take zadelane ale prijde me takove avetle kdyz si vezmu ze pernicky po upeceni twda asi jsem zvykla.ze jsou takove krasne hnede.tak nevim jestli to je tim ze sem tam nedala kakao treba. Ale podle receptu co sem nasla na pernicky tam byt nemelo.jsem z toho jelen

20. lis 2015