Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
denisa_medaprex
22. říj 2020
425 

Jak správně vybrat kolagen a který je nejlepší pro pleť?

Že má být strava naší medicínou hlásal už známý antický lékař Hippokratés. Bohužel však nežil v dnešní době, která je kvalitou i složením stravy s tou jeho nesrovnatelná. Nadužívání agrochemie a průmyslových hnojiv má za následek, že konzumujeme potraviny, které neobsahují živiny, ale jen prázdné kalorie. Zakladatelka firmy Medaprex a vystudovaná odbornice Anna Brandejs dlouho nemohla najít dostatečně kvalitní a účinné doplňky stravy, které by chybějící vitaminy v jídle nahradily. Po vybudování úspěšné kliniky estetické medicíny tak začala pracovat na vývoji doplňků stravy, kterým dokonce propůjčila i své jméno. Přečtěte si rozhovor s Annou nejen o kolagenu!

Kolagenů je v současnosti na trhu spousta. Jak se v takovém množství zorientovat a vybrat ten nejlepší?

Kolagenové šílenství vzniklo někdy před 12 lety, kdy japonští vědci přišli nato, že když se molekula kolagenu enzymaticky naštěpí (rozbourá na menší části zvané kolagenové peptidy) a vnitřně užívá, dokáže zlepšit stav kloubů a svalů. Firmy se tedy začali předhánět ve výrobě kolagenu a začali ho nabízet na vše i na pleť. A právě tady je ten háček. V lidském těle se nachází několik desítek různých typu kolagenu. Například v chrupavce kloubů se nachází převážně kolagen typu 2 a ten se do doplňků stravy získává z drůbežích skeletů, protože právě ty jsou jeho nejhojnějším zdrojem. Lidské svaly a cévy obsahují převážně kolagen typu 3. Tento typ kolagenu se vyrábí ze zbytků při zpracování hovězího masa. Lidská kůže obsahuje z více než 80% kolagen typu 1, jeho zdrojem jsou rybí kůže a šupiny. Takže když si vyberete kolagen typu 2, nebo 3, tak možná pomůžete svým kloubům a svalům, ale pro účel zlepšení pleti jsou to vyhozené peníze. Vždy si vybírejte 100% čistý dobře hydrolyzovaný kolagen typu 1 z ryb, jen tak budete mít radost z výsledků v podobě mladší kůže.

Jaká forma je pro tělo nejpřijatelnější? Na trhu se neprodávají totiž pouze tobolky, ale také prášky k rozmíchání ve vodě a tak podobně.

Forma doplňku stravy, a to, jestli je v tekutém, práškovém, nebo ve formě tobolky, má nulový vliv na vstřebatelnost, využitelnost, nebo účinnost kolagenu. Tobolky jsou však většinou tou nejčistší formou bez nežádoucích chemických látek tak.

Jak mít jistotu, že kupuji 100% čistý a účinný kolagen?

Jedině tak, že se podíváte na web stránky daného produktu, nebo se zeptáte výrobce. Výrobci 100% čistého kolagenu to, že mají 100% čistotu kolagenu bez zbytků toxinů, purinů, antibiotik či tuku, na svých stránkách uvádějí a můžou to i doložit certifikátem.

Který z nich je nejvhodnější na zlepšení pleti?

Když chcete vidět výsledky v podobě pevnější a hladší pleti, tak kupujte jedině rybí kolagen typu 1, 100% čistý, a dobře hydrolyzovaný. Velká výhoda je, když v doplňku stravy jsou i jiné látky na podporu pleti, například vitamín C, nebo skvělá patentovaná látka CeramosidyTM– to jsou tuky z pšenice, které mají taky famózní účinky na pleť a účinkují ještě rychleji než kolagen.

Která žena by o užívání kolagenu měla začít přemýšlet?

Kolagen tvoří až 80% střední části kůže a dává kůži spolu s elastinem a kyselinou hyaluronovou jakousi výztuž, objem a pružnost. Vlastní schopnost tvorby kolagenu se začíná po 20. roku života snižovat o 1-1,5%, po 30 roku už o 20 – 25% a po padesátce je to často i o 40% a méně. Když k tomu připočteme sluneční záření, psychický stres, znečištěný vzduch a nedokonalou stravu – to vše brzdí tvorbu kolagenu v kůži ještě víc. Takže jako prevenci doporučuji brát už po 20 roku života, po 30 roku života je to ještě důležitější. Navíc naše klientky hlásí nejen zlepšení kůže, ale i nehtů a vlasů.

Za jak dlouho uvidí výsledky a jaké konkrétně?

 Aby se kolagen, a to i ten nejkvalitnější projevil v podobě krásnější a mladší kůže a pleti, je zapotřebí 2 až 3 měsíce. V případě, že daný doplněk stravy obsahuje i množství dalších přídavných látek jako jsou minerály, vitamíny a extrakty z rostlin je možné vidět zlepšení pleti i dřív cca za 1-2 měsíce.

Váš doplněk stravy Collagen +11, jak už název napovídá, obsahuje dalších 11 silných účinných látek pro prevenci stárnutí pleti a omlazení pleti. Jaké konkrétně a proč?

Navíc Collagen +11 obsahuje i patentovanou látku CeramosidyTM a ta je v mnoha ohledech minimálně tak dobrá a účinná na zlepšení pleti jako kolagen sám. Navíc CeramosidyTM účinkují dřív, takže první výsledky na zlepšení pleti při užívání našeho doplňku hlásí uživatelky už po 3-4 týdnech. Vynikající vliv na pleť má i extrakt z granátového jablka, který chrání kůži před volnými radikály. Máme tam i kyselinu hyaluronovou, velkou dávku vitamínu D, lykopen a podobně. Látky jsou vybrané tak, aby dohromady měli silnější synergický účinek a pleť byla lépe hydratovaná, elastická, hladší a pevnější.

Začni psát komentář...

Odešli