Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
diniki
30. říj 2013

Halloween, Dušičky nebo obojí???

Image title

Kája je moc šikovná mladá fotografka 🙂

Samozřejmě, že Dušičky - svátek zesnulých "slavíme" a dodržujeme. Chodíme na hřbitov, čistíme hroby a vyzdobujeme je. 
Nevím, jak to máte vy? Ale já mám ze hřbitovů respekt. Malou jsem tam zatím nebrala. Českou stranu rodiny máme pohřbenou v urnovém háji, ta řecká se nesmí dle tradice upalovat, takže jsou uloženi v hrobech. A právě ten druhý hřbitov je na dušičky nádherný. U jednoho z hlavních pomníků svítí stovky svíček. V podvečer je to tam tak krásné, až to není vůbec smutné. Takže letos se tam s Nikolkou poprvé vydáme.
Image title

No a teď ten druhý svátek. Halloween. Co s ním? Pomalu proniká i na český trh. 
My jsme tento rok absolvovali "Dýňobraní". 
Dlabali jsme dýně hned několikrát:
- poprvé, když dorazil burčák. To u nás ve městě pořádá Dům vína akci, kde se sejdou rodiny s dětmi. Rodiče popíjí burčák a děti si prohlíží nebo tvoří výtvory z dýní. 
- podruhé, když jsme jeli s Lukym z jedné svatby. Nikolka spala u tchýně a tchána. Dýně prodávala paní u silnice, tak jsme neodolali a spolu s domácím králíkem jednu koupili. Hned jsme ji vydlabali.

Image title

Naše lednička 🙂

- potřetí na dýňobraní, které organizovalo centrum dětí a mládeže Vikýř. Bylo to spojeno ještě s dalšíma výtvarnýma dílnama. Takže jsme si domů donesli (kromě dýně) sovu, dýni z papírového talířku a malou lucerničku. Víc jsme toho za dvě hodiny s těmi prcky nestihli. 

Image title

Nikča Batman a Kubík Spiderman 🙂

Takže to ještě nebyl Halloween v pravém slova smyslu. Ale domnívám se, že příští rok už se mu nevyhneme. Nikča totiž s bratránkem Kubou milují převleky a kostýmy. A pokud se vrátím do práce (Centrum Babylon), tak tam se dělají dětské akce téměř každý měsíc a halloweenská párty mezi ně určitě patřit bude. 
Tento týden se ještě moc těšíme na strašidelnou prohlídku liberecké ZOO, která je taky trochu v halloweenském duchu.

Image title

A na příští rok mám už inspiraci od blogerky @petapete.

 A co vy si o halloweenu myslíte? Budete ho slavit???

Začni psát komentář...

Odešli