Jak jste řešily první botičky? Co jste pořídili, když se děti začaly stavět a obcházet nábytek, ale zároveň převažovalo plazení?
měla jsem stejné dilema, tak jsem se ptala fyzioterapeutky co máme v mateřském centru a ta mi poradila, že dokud převážne leze, tak žádné botičky, ty pořídit až ve chvíli, kdy malá začne chodit sama bez držení....
capáčky měkké
mě dr řekla že boty se pořizují když je to 50na 50.to jako že stejně stojí i lozí.naše malá co se začla stavět tak lozila jen tolik aby se dostala k nábytku o který se postavý.další rada je že by dítě mělo stát minimálně 3 týdny.je fakt že první asi 2 dny než si malá na botičky zvykla tak se i trochu přestala stavět tak i pro to je lepší aby si dítko na těch nožkách bylo jistější.pak mi doporučila ať koupím botičky rozhodně kožené a né látkové.ale sleduji že co doktor to názor jiní doporučují až dítě samo chodí.no u nás byl ještě problém v tom že bez bot malá stála pořád na špičkách a v tomhle jí botičky rozhodně pomohly.
tak nám dr. řekla, že když se malá staví a chodí kolem nábytku, tak máme pořídit botičky, koupili jsme zdrav. nezávadné papučky s volnou špičkou ať ji to větrá a má pevný kotníček. koupili jsme je předevčírem a ještě ji je nedali,ale už začneme.
doma jen ponozky s protiskluzem, max. kozeny capacky - dokud deti lezou, nemely by mit boticky - krouti jim to nozicky a kazi klenbu-nart