Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  eliann
  11. črc 2021    Čtené 26x

  BABYBIO JE ZA MĚ JEDNIČKA

  Myslím, že nejsem první ani poslední maminka, která si při hledání ideálního umělého mléka ušla dlouhou cestu. Pevně věřím, že jsem díky Babybio na konci cesty hledání a na začátku cesty klidného papání. Ráda se s vámi podělím o mé zkušenosti a snad tím někomu pomůžu také najít to správné pro své mimčo.

  Syn má 8 měsíců a od 4 měsíců již bohužel není kojen, proto bylo nutné najít nějaké náhradní kojenecké mléko. Nikdy jsem se v tomto směru neřídila cenou, ale hlavně kvalitou, chci pro něj jen to nejlepší. Vyzkoušeli jsme mnoho firem a vždy se objevilo něco. Ať už šílený zápach mléka a konzistence, nebo „radioaktivní“ stolice, bolest bříška, ekzém a pořád něco. Pak jsem vyzkoušela Babybio, nějakou dobu jsem dávala kozí variantu Caprea a stal se zázrak, vše výše zmíněné bylo v pořádku, malý měl krásnou pokožku, mlíčko se skvěle rozmíchávalo a připravovalo, stolice byla tak, jak má být a já byla nadšená. Kozí verzi jsem začala dávat již ze zoufalství s ekzémem, kdy jsem měla podezření na ABKM. Samozřejmě, cena kozího mléka je vyšší než je tomu u kravských, ať už Babybio či konkurence, to dá rozum. Pokud však srovnám ceny kozích alternativ, vychází mi Babybio i přes svou kvalitu jako nejvýhodnější a nejlevnější.

  Po nějaké době jsem, i po poradě s lékařem, chtěla ověřit ABKM a to tak, že nasadím klasickou kravskou variantu mléka. Samozřejmě, byla jediná volba a to řada Optima. Mléčko se velmi podobá tomu kozímu svou konzistencí. Malému chutnalo úplně stejně, takže to byl první úspěch. Žádné bolesti bříška ani jiné problémy jsem také nevypozorovala, takže skvělé. Rozhodně neplánujeme žádné další zkoušení ani přechody k jiné značce. Cena této řady mi přijde v poměru kvality naprosto v pořádku. Je to taková střední cenová hladina ze všech náhradních kojeneckých mlék. Když ale srovnám jiná náhradní kojenecká mlíka v této ceně, tak toto opravdu stojí zato. Balení je takové v plechových dózách, které se krásně zavírají, a nestane se vám, že by se mléko nějak mohlo vysypat, či by ho dítě mohlo otevřít a sníst.

  Už se těším, až bude mít 10 měsíců a budeme moci brát na cesty variantu Croissance. Každý asi znáte to balení... Tisíc věcí na jeden výlet. Takto, místo krabice s mlékem, lahvičky a vody, člověk vezme pouze jeden hotovou lahvičku, kterou následně vyhodí. Ano, není to zrovna ekologické, ale také nikdo neříká, že to bude mimčo pít každý den.

  Měli jsme možnost vyzkoušet také ovocné kapsičky. Mně i malému velmi chutnaly. Byla z nich cítit opravdu taková přírodní venkovská chuť. Nic překyseleného, přeslazeného, umělého. I ty příchutě mají bezvadné. Každopádně, zde je pro mě malinko problém jejich vyšší cena. Mám velkého jedlíka, který za den toho spořádá opravdu hoooooodně, tudíž musím volit jiné varianty, ať už příprava jídla doma, či jiné přesnídávky. Babybio kapsičky ale určitě ještě koupíme, budou však spíš příležitostně.

  Klady – mléko OPTIMA

  • Uživatelsky příjemné balení
  • Konzistence před i po rozmíchání
  • Chuť mléka
  • Žádné bolesti bříška
  • Žádné problémy se stolicí
  • Cena

  Zápory – mléko OPTIMA

  • Nenašla jsem

  Závěr

  Značka Babybio si mě získala. Jak svou politikou, tak designem, chutí a vším. Jsem moc ráda, že jsem na ní narazila a určitě u ní plánujeme zůstat, minimálně, co se týče mléka. Plánujeme vyzkoušet také novou kosmetiku, co je od nich u nás na trhu. Určitě doporučuji vyzkoušet, pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni s mlékem, které zrovna dáváte, tak by Babybio mohla být ta správná volba, jako to bylo u nás.

  #zkusenosti_babybio5