Jeste se zeptam prosim.......mel jste nekdo - hlavicku az o 3 tydny vetsi nez dle PMS.......? mela jsem to takto uz ve 31tt a nyni v 35tt -presne 34plus 0......(dle ms 33plus 5) hlavicka miminka odpovidala 37plus 3, brisko 35plus 5 a nozicka 33plus5 ...... doktorka nejdive, zda jsem skutecne 34tt......celkove to vyslo 35plus 5. Asi to i dost zkoumala,ale miminko je v poradku
To je přesně náš případ, na všech Uz nás srašili, že je hlavička o 3 týdny větší, nakonec jsem rodila ve 36+3. obvod hlavičky 34 cm a hlavičku má dodnes fakt mrňavou - v 6 měsících obvod 41 cm🙂, takže se nebojte🙂
na tom UZ ve 32tt jsem byla v Gennetu a malý měl hlavičku o 3 týdny větší. Já se hrozně bála, že je nějak nemocnej. Pan doktor mě ujišťoval, že má kulatou hlavu po tatínkovi. Rodila jsem 39+0 a měl hlavičku 35 cm
@eloana už se s ničím nehýbe. Jede se podle UTZ ve 12tt. Já měla dle PMS 22.4.2010 a dle UZ ve 12tt 24.4.2010 a to byl ten stěžějní. To, že měl větší hlavičku vlastně nikoho nezajímalo. Ale díky tomu, měl malej větší váhový odhad (byla jsem na udržování v nemocnici a 33tt měl odhad 2,5 kila, což byla blbost.). Váha hlavičky dělá prý hodně
Filip měl pokaždé větší hlavičku, v 34.tt to spočítalo hlavu na téměř 38.tt... I právě tento parametr dost na tom uzv "posunoval" tp o týden kupředu (ostatní hodnoty odpovídaly). No a jediný, co to znamenalo, že se narodil hlavounek s obvodem hlavičky na 90. percentilu😉. Ale my máme v rodině celkem větší hlavy skoro všichni😀
Mi tedy neřekli o kolik jí má větší nebo ne, ale když jsem byla na posledním UZ u gynekologa, tak z něj vylezlo: "Ježiš, ten má velikou hlavu!" No umíte si představit to zděšení!!! Nakonec při porodu 36cm a vylezl "dřív" o 3 dny, než měl podle PMS. Tak klid, teďka jí má úplně průměrnou.. 😀
@stastnulka 🙂 me na poslednim,rekl,ze je vetsi,ze asi bude drive....ted jsme byla v pordnici kvuli svedeni tela a tak to projistotu premerili....... pani doktorka byla v pohode hodna..2x se me zeptala,zda jsem teda skutecne 34-35tt a 3x premerila......
ten můj šmudla měl hlavičku velkou odhadem tak o dva týdny víc...a ted ani nevim jak na tom jsem doktor se nijak už nezmínil