Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  evapelclova
  3. čer 2018    Čtené 727x

  Zkouška domácích testů Veroval na zjištění zdraví člověka a neb děkujeme koníkovi za možnost soutěžení a testování

  Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá:

  Jmenuji se Eva Mikolášová, je mi 33 let, jsem vdaná a máme 2letou dcerku, jsme velice aktivní rodina, stále podnikáme nějaké výlety, procházky, návštěvy hřišť, máme dům a zahradu, takže je práce hromada. Byla jsem vybraná jako testovací maminka na domácí testy Veroval a za to chci modrému koníkovi poděkovat.

  Vyhrála jsem těchto 6 následujících testů:

  a) domácí test na nesnášenlivost lepku (přesnost testu 98 % a více)

  b) domácí test na zjištění alergie (přesnost testu 94 % a více)

  c) domácí test na zjištění nedostatku železa (přesnost testu 95 % a více)

  d) domácí test na zjištění borélie z klíštěte (přesnost testu 95 % a více)

  e) domácí test na zjištění hladiny cholesterolu (přesnost testu 96 % a více)

  f) domácí test na zjištění mužské plodnosti (přesnost testu 95 % a více)

  Existuje ještě 6 dalších domácích testů Veroval:

  a) domácí test na zánět močových cest (přesnost testu 97 % a více)

  b) domácí test na chlamydie (přesnost testu 97 % a více)

  c) domácí test na CRP (přesnost testu 95 % a více)

  d) domácí test na prevenci střevních onemocnění (přesnost testu 98 % a více)

  e) domácí test na drogy (přesnost testu 96 % a více)

  f) domácí test na prevenci žaludečních onemocnění (přesnost testu 96 % a více)

  Cenově tyto testy vychází výhodně a přijatelně. Ceny testů mám uvedeny u každého z testů a ceny testů, které ještě existují jsou cenově na internetu takto:

  Domácí test na zánět močových cest: 185 – 299 Kč/ks + poštovné

  Domácí test na chlamydie: 391 – 582 Kč/ks + poštovné

  Domácí test na CRP: 219 – 296 Kč/ks + poštovné

  Domácí test na prevenci střevních onemocnění: 91 – 219 Kč/ks + poštovné

  Domácí test na drogy: 137 – 449 Kč/ks + poštovné

  Domácí test na prevenci žaludečních onemocnění: 214 – 334 Kč/ks + poštovné.

  Testy, které jsem vyhrála a mohla tím pádem otestovat:

  Výrobcem je Hartmann. Výhoda těchto testů je, že jsou cenově dostupné, že jsou velmi lehce srozumitelné, můžete je zakoupit na internetu nebo i v lékárnách, ale také rychlé a časově nenáročné, není nutná laboratoř a je jednoznačný a přesný výsledek testu, ušetřený čas strávený u lékaře, takže je doporučuji vyzkoušet, protože každý člověk pochopí návod na použití, tzn.: že na první fotografii máte vyfocené a pod čísilky napsané to, co balení domácího testu Veroval obsahuje a pod tím je popsána příprava i s fotografiemi pro lepší pochopení. Přesnost výsledku je velmi přesná. U těchto testů nevidím vůbec žádnou nevýhodu.

  Mé zkušenosti:

  Měla jsem tedy možnost vyzkoušet tyto testy a byla jsem překvapena hlavně rychlostí a přesností domácích testů Veroval.

  Domácí test na toleranci lepku jsem prováděla na mé 2leté dcerce záměrně, protože má alergii na pšenici, pomeranče a grepy. Tuto alergii víme teprve krátkodobě, proto jsem chtěla vyzkoušet tento test na ní a vyšel negativně.

  Další test jsem prováděla na sobě a byl to test na zjištění alergie na kočičí srst, travní pyly a roztoče, test vyšel negativně a udělala jsem ho na sobě, protože mě to zaujalo a mám intoleranci na pšenici, kterou mi zjistili také nedávno.

  Další test jsem provedla na své mamince na zjištění nedostatku železa, je to celoživotně zdravý člověk, který nemá slezinu a má riziko trombózy a zjistili mamince letos rakovinu a musela na operaci, vše dopadlo dobře a nestačilo se to rozbujet, což jsme velice šťastní a test vyšel také negativně.

  Další test jsem dělala opět na své dcerce a byl to domácí test na borélie z klíštěte, měla ho přisáté na zádičkách, bylo asi 6 mm velké, takže jsme dělali test pro malé až středně nasáté klíště, byla jsem doopravdy nervózní, protože jako dítě jsem si sama lymskou boreliózu prodělala a vím, co to obnáší a jak to člověka omezí. Test naštěstí vyšel negativně.

  Další test jsem dělala na manželovi a byl to test ke stanovení hladiny cholesterolu, manžel se na to netvářil a nakonec řekl, proč ne, tak jsme ho vyzkoušeli a šli do toho po hlavě, po krátké chvilce čekání jsme už věděli výsledek, test byl na hranici, ale byl negativní.

  Další a poslední test, který jsme měli možnost vyzkoušet, byl domácí test na mužskou plodnost a zkoušeli ho známí, bohužel test vyšel špatně, ale kamarád už má 56 let a má 2 děti, byl rád, že mohl pro nás tyto testy vyzkoušet.

  Domácí test na nesnášenlivost lepku:

  Rychlý a spolehlivý domácí test ke zjištění celiakie – nesnášenlivost lepku - počet lidí, kteří mají potíže s trávením lepku, se stále zvyšuje. Příznaky mohou být nenápadné. Pokud Vás často trápí nadýmání nebo pocit nafouklého břicha a máte problém s častými průjmy nebo se Vám nedaří zhubnout? Tak tyto příznaky mohou ukazovat na nesnášenlivost lepku. Otestujte se a najděte příčinu svých obtíží. S testem Veroval zjistíte výsledek už za 10 minut. Za normálních okolností se jídlo po požití tráví v tenkém střevě, kde se rozkládá na výživové prvky a ty se pak přenášejí do různých orgánů, a to především prostřednictvím krve.

  Cena testů na internetu:

  287 – 429 Kč/ks + poštovné

  Příznaky nesnášenlivosti lepku:

  Trávicí problémy - plynatost, nafouknuté břicho, průjem, nebo zácpa

  Výskyt drsných hrbolků na kůži tzv. “husí kůže“

  Únava, pocit vyčerpání

  Časté bolesti hlavy

  Záněty dutin

  Pocit zalehlých uší

  Výkyvy nálad

  Alergická rýma

  Kožní problémy - akné, zánětlivé změny kůže a různé vyrážky.

  Jak test funguje?

  Test z malého vzorku krve zjistí přítomnost protilátek proti transglutamináze (IgA protilátek), které jsou známkou nesnášenlivosti lepku. Tento test je vhodný k prvotní diagnóze, ale rovněž ke kontrole průběhu při léčbě. Při bezlepkové dietě IgA protilátky během několika týdnů zanikají. Po 6 měsících již protilátky nejsou zjistitelné. Spolehlivost testu Veroval pro nesnášenlivosti lepku je vyšší než 98 %.

  Jednoduché použití:

  Potřebujete pouze jednu kapku krve. Odeberte ji lancetou přiloženou k testu.

  Smíchejte krev s roztokem. Je přitom důležité směs řádně protřepat.

  Odkápněte směs na testovací kazetu a za 10 minut odečtěte výsledek.

  Jak si s celiakií poradit:

  Nesnášenlivost lepku se považuje za nejčastější formu poruchy trávení způsobenou imunitní reakcí, je to bohužel už celoživotní problém a příčinu nelze vyléčit. Pomocí bezlepkové diety je možné se vyvarovat příznaků a ulehčit tak svému nemocnému tělu.

  Můj příběh:

  Vyzkoušela jsem na své dcerce 2 roky a 4 měsíce test na toleranci lepku, dcerka nemá vůbec ráda doktory, měli jsme hodně špatné zkušenosti s doktory a často jezdily spolu po nemocnicích, proto u nás odběr krve z prstu proběhl se slzičkami a nářkem, ale za nedlouho dcerka lítala jak šus a už si na to naštěstí ani nevzpomněla, jsem šťastná, že test proběhl v pořádku a hlavně to, že byl negativní, protože před asi 3 týdny dcerce léčitelka našla alergii na pšenici, pomeranče a grepy - tím chci říct, že loni jsem našeho dětského doktora prosila o alergotesty pro malou, že málo přispívá na váze a že taky z manželové strany máme nějaké dědičné alergie - ale ne na potraviny, ale jsou to pily, roztoči, prach, peří.

  Proto jsem hledala i jiné alternativy, až jsem skončila s malou u léčitelky a následně jsme vyhrály tyto testy - protože jsem nevěděla, zda alergie na pšenici neznamená rovnou alergii na lepek, tak jsem ho vyzkoušela zrovna na dcerce, jsem za ně vděčná a jsem šťastná, že můžeme vyloučit alergii na lepek.

  Tento test se použil velice snadně, i když můj první dojem byl jiný, bála jsem se, že to nezvládnu, ale nebojte se rodiče, je to velice jednoduché a zvládne to doma každý - nejdřív jsem dcerce očistila prstíček navlhčeným čtverečkem s desinfekcí, který byl v balení, pak jsem použila "vosičku" a píchla malou do prstíku a krve teklo podstatně dost, nabrali do skleněné "zkumavečky" a pak dali "zkumavečku" do dózičky s roztokem a párkrát protřepali, nechali usadit krev a pak jsme na test káply 5 kapiček roztoku s krví a následně čekaly 10 minut na výsledek, který díky bohu byl naštěstí negativní a doopravdy jsme si oddechli všichni doma. Lepek, jinak také gluten, je všeobecný název pro skupinu složitých a nestravitelných glykoproteinů (prolaminů), které se vyskytují ve vetšině rostlin z rodu trávovitých (Poaceae) jako například pšenice, ječmen, žito, oves, teff a mnohé další obilniny.


  Náš životní styl je velmi jednoduchý, jakmile ráno vstaneme, nasnídáme se, jdeme na procházku se psem a většinou chodíme k Moravě - řece a koukáme na ryby, dnes jsme zahlédli dokonce hada, ale nestihla jsem zaregistrovat, co to bylo za hada, jinak házíme kamínky do vody, procházíme se, skáčeme na trampolíně, chodíme buď do školky za dětmi nebo i na hřiště na prolézačky, kolotoč a hlavně skluzavku a jinak si výletujeme všude různě po výletech, a co se týče stravování, tak si pečeme doma ze špaldové nebo žitné mouky, uzeninu skoro žádnou nejíme, snažíme se i pečivo omezit na maximum a snažíme se jíst více ovoce, zeleninu, ale také dáváme 2x denně teplé jídlo, což je fajn kvůli tomu našemu trápení s alergií na pšenici. Dcerku stále kojím. Jsme relativně spokojená rodina a máme jako všichni nějaký zdravotní problém a to uvedu zase k dalšímu testu.

  Domácí test na zjištění alergie:

  Velké množství lidí trpí typickými alergickými obtížemi, jako jsou kýchání, pocit plného nosu či podráždění očí bez toho, že by věděli, na co jsou vlastně alergičtí. Použitím testu – Zjištění alergie pod značkou Veroval můžete zjistit, jestli opravdu máte alergickou reakci a pokud ano, na který ze tří alergenů.

  Cena testu na internetu:

  137 – 565 Kč/ks + poštovné

  Jak test funguje?

  Identifikace alergenů rychle a spolehlivě zjistíte, zda jde skutečně o alergickou reakci a který ze tří alergenů je jejím spouštěčem. Stačí jedna kapka krve ze špičky prstu a půl hodiny vašeho času.

  Příznaky alergie:

  Potíže se mohou projevovat kýcháním

  ucpaným nosem,

  pálením očí,

  jejichž příčinou může být alergie.

  Dávkování a způsob užití:

  Pomocí lancety, která je součástí balení, získejte kapku krve z konečku prstu. Krev kápněte na testovací kazetu, poté aplikujte rozpouštědlo a vytáhněte modré šoupátko. Výsledek můžete odečíst po třiceti minutách.

  Můj příběh:

  Vyzkoušela jsem na sobě test na zjištění alergie, je mi 33 let a netrpím pokud vím na žádnou alergii, akorát mám strašně vysokou imunitu, takže málokdy onemocním a tento rok je úplným opakem, tím že už 2 roky a 4 měsíce kojím, tak mám oslabený organismus a onemocním, ale nejsem ten typ, co má klasické nemoci tím pádem , tentokráte to byly plicní chlamidie a ani nevím, kde se vzaly , ale teď už je to za mnou a vyzkoušela jsem tedy test na zjištění alergie, byla jsem napnutá, jak to dopadne, ale dopadl skvěle, nemám na nic alergii - tj. na kočičí srst, travní pyly a ani na roztoče.

  Test také pro mě vypadal složitě, ale na rozdíl od testu na zjištění alergie na lepek se použil trochu jinak, tak jsem opět nevěděla, jestli to zvládnu, ale vše se dalo zvládnout v klidu. Testování proběhlo mimo dcerku, aby neviděla krev a nebyla z toho nervózní, takže jsem očistila prst desinfekčním čtverečkem, pak se píchla do prstu a tekla krev a já ji odebrala do zkumavečky a pak do testu, kde byla menší dírka, tak tam jsem nakapala krev a pak ten roztok, který byl v malé flaštičce, tak ten se nalil do větší dírky na testu a čekalo se 15 minut na výsledek, až tam proběhne nějaká ta "chemická reakce" a po 15 minutách se otevřel z boku na testu takové jakoby okýnko a šlo už vidět na test, takže tím, že jsem ho otevřela v tuto chvíli, tak jak to píší, tak se čekalo dalších 15 minut na finální výsledek testu, který dopadl velmi dobře.

  Jsem ráda, že mají všude napsané tak lehké návody, které jsou srozumitelné, krátké, tudíž i časově nenáročné, všem je doporučuji, kdo má jen podezření, že by mohl mít nějakou alergii na kočičí srst, roztoče a nebo travní pyly. Jsem relativně zdravý člověk, který prakticky nejí prášky při každém píchnutí, prostě nejsem toho zastáncem, ale když je potřeba, tak vezmu i prášky, abych to vyléčila, jinak jsem jako dítě prodělala klíšťovou boreliózu, jinak žádné vážné onemocnění mě naštěstí už nepotkalo, sem tam nějaká angína, ale jinak probíhalo v mezích možností, dokud jsme se s manželem nerozhodly do toho praštit a mít miminko, to nastalo hned několik problémů pro nás, díky metodě iui jsem hned na poprvé otěhotněla, ale po dokončení 8. týdne mé tělo "zabilo" miminko, protože doktor nevěděl čím to je, tak nás s manželem poslal do Prahy do nemocniční sekce reprodukční imunologie a tam zjistili, že já i manžel máme strašně vysokou imunitu, proto jsem o miminko přišla, ale také mě doktor léčil, protože jsem neměla svou ovulaci, po nějakém čase, když už jsme zdravotně zase mohli otěhotnět, tak jsem musela jezdit po doktorech, neměla jsem ovulaci, tudíž braní prášků, na snížení imunity braní prášků, pak na iui, když byla ovulace, tak píchli injekci na uvolnění vajíčka, šlo se na inseminaci a pak jsem musela brát prášky na udržení miminko do konce 15. týdne, takže takto jsme přišli k naší milované dcerce.

  To byl náš příběh a doufám, že jsem tím některé oslovila a hlavně povzbudila, že i když nemám ráda prášky, tak jsem kvůli našemu štěstíčku udělala vše a už máme velkou slečnu, která má 2 roky a 4 měsíce. Držím všem palečky, kdo je na tom podobně.

  Domácí test na zjištění nedostatku železa:

  Železo je nedílnou součástí našeho organismu, proto jeho nedostatek může mít za následek potíže, které se mohou projevovat letargií, pobledlostí či bolestmi hlavy.

  Cena testu na internetu:

  199 – 367 Kč/ks + poštovné

  Jak test funguje?

  Pomocí domácího testu Veroval - Nedostatek železa rychle a spolehlivě zjistíte, zda jsou výše zmíněné příznaky zapříčiněny nízkou koncentrací železa v krvi. Stačí jedna kapka krve ze špičky prstu a deset minut vašeho času.

  Příznaky nedostatku železa:

  letargie,

  pobledlost,

  bolest hlavy,

  únava a těžkopádnost,

  dušnost,

  křehké nehty,

  vypadávání vlasů,

  neobvyklé chutě,

  zvýšená citlivost na chlad,

  deprese,

  syndrom neklidných nohou.

  Dávkování a způsob užití:

  Pomocí lacenty, která je součástí balení, získejte kapku krve z konečku prstu. Krev smíchejte v roztoku a směs důkladně protřepte. Nakonec směs odkápněte na testovací kazetu a po deseti minutách můžete odečíst výsledek.

  Prevence nedostatku železa:

  Je to správné složení jídelníčku – jíst potraviny bohaté na železo, kyselinu listovou a vitamin B12,

  do svého jídelníčku bychom měli také zařadit a neměli bychom se vyhýbat – červenému masu, játrům, rybám, vajíčkům, citrusům, chřestu, špenátu, houbám a sýrům.

  Můj příběh:

  Vyzkoušela jsem tento test a to na své mamince, byl to domácí test veroval na zjištění nedostatku železa v těle, odběr proběhl standardně, až si ze mě vystřelili, že by ze mě mohla být sestřička: očistila jsem prst dezinfekčním čtverečkem, píchla, odebrala krev, kterou jsem dala pak následně do roztoku a protřepala, nechala usadit a pak jsem dala do testovacího okénka 3 kapky a výsledek byl za 10 minut hotový.

  Maminka má dostatek železa v těle , takže odběr doma byl velice jednoduchý, rozumitelný, maminka trpí na riziko trombofílie a tak má kolikrát nedostatek železa a vitaminu B, proto jsem to chtěla otestovat zrovna na ní. Pokud trpíte např. únavou, bledostí, bolestí hlavy, tak 1 z příčin může být nedostatek železa v těle.

  Domácí test na zjištění borélie z klíštěte:

  Rychlý test ke zjištění borélií z klíštěte. Pomocí domácího testu Veroval – Borélie z klíštěte rychle a spolehlivě zjistíte, zda se v daném klíštěti vyskytují bakterie borélie.

  Cena testu na internetu:

  91 – 329 Kč/ks + poštovné

  Jak test funguje?

  Test se provádí přímo z rozdrceného klíštěte a výsledek je k dispozici do deseti minut. Snadno tak zjistíte, zda přisáté klíště mohlo infikovat borélií vás nebo vaše dítě.

  Borélie jsou bakterie způsobující onemocnění lymskou boreliózou. Ne všechna klíšťata jsou však boréliemi infikována.

  Dávkování a způsob užití:

  Umístěte klíště do zkumavky a přidejte 3 kapky roztoku. Rozdrťte klíště tak, aby se tekutina stala bezbarvou, použijte k tomu ostrou i plochou stranu dřevěné tyčinky. Nakonec nakapejte roztok do testovacího políčka testovací sady. Uchovávejte mimo dosah dětí!

  Prevence lymské boreliózy:

  Nechoďte zbytečně trávou,

  používejte repelenty,

  na klíště nešahejte holou rukou,

  s odstraněním klíštěte neváhejte,

  po odstranění klíštěte místo dezinfikujte.

  Jak se projeví a léčí lymská borelióza (příznaky):

  Lymská borelióza se léčí antibiotiky. Místo, kde bylo klíště přisáté sledujte a jakmile začnete mít červenou kruhovitou skvrnu, tak je to moment, kdy je jít okamžitě k lékaři a ten Vám okamžitě nasadí antibiotika. Léčba by měla být dostatečně dlouhá, delší než u běžných nemocí, jako je např. angína. Měla by trvat do vymizení všech příznaků. Pokud skvrna nemizí nebo se stále necítíte dobře, případně se Vaše potíže ještě zhoršují, je vhodné asi po 2 týdnech lék změnit na jiný a to musí určit Vás lékař.

  Rychlé odstranění klíštěte a rychlé zahájení léčby v případě podezření na nákazu jsou zásadní pro snížení rizika rozvoje vážné nemoci. Očkování na lymskou boreliózu v současné době pro lidi neexistuje.

  Můj příběh:

  Vyzkoušela jsem další test, bohužel na své dcerce, měla na zádech přisáté malé klíště, tudíž je to test borélie z klíštěte, výsledek testu je hotový za 10 minut, opět návod byl jednoduchý a srozumitelný.

  Test se udělá velmi snadně, pinzetou na klíšťata vyděláte klíště, tak jak jste zvyklí a do zkumavky dáme 3 kapky roztoku a pak tam vložíme to klíště, pak si vezmeme dřevěnou špejli s ostrým hrotem, která je také v balení a klíště rozdrtíme ostrou, ale i plochou částí špejle, aby mu z bříška vypluli střeva (tím nemá klíště možnost přežít), pak pomocí pipety nasajeme tekutinu ze zkumavky (pouze tekutinu bez částí klíštěte), pak do testovací kazety kápneme do malého očka kapku tekutiny z klíštěte a na to kápneme 2 kapky roztoku a necháme působit a za 10 minut máme hotový výsledek.

  Byla jsem doopravdy nervózní, jak výsledek opět vyjde a naštěstí byl negativní. Jsem šťastná, že dcerka nemusí jako já s lymskou boreliózou jezdit stále po doktorech.

  Důležitá poznámka:

  Z důvodů obtížnosti rozdrcení střeva klíštěte nemá téměř žádný význam testovat velmi malá klíšťata, tzn. která ještě nejsou nasátá. Dělá se odběr z malých až středních klíšťat a nebo pak z těch velkých hodně nasátých, které mají 8 mm a více. Rychlý test přímo detekuje přítomnost bakterií Borrelia, zjišťováním patogenů lymské boreliózy v klíštěti.

  Lymská borelióza je vážné onemocnění, které se přenáší pomocí klíšťat. Původce lymské boreliózy je negativní spirálovitá mobilní bakterie Borella burgdorferi sensu lato. Klíšťová borelióza se přenáší klíšťaty rodu lxodes ricinus. V Evropě se prevalence klíšťové boreliózy liší regionálně ( 5 - 35 %). Pokud klíště již nasálo krev, nelze vyloužit, že není potencionálním šiřitelem nákazy a mělo by být otestováno na přítomnost bakterií boreliózy. Negativní test u klíštěte nevylučuje infekci borelií. Nákaza boreliózou u lidí může být diagnistikována pouze lékařem. Tento test se používá pouze na určení přítomnosti borélií u klíšťat.

  Domácí test na zjištění hladiny cholesterolu:

  Vysoká hladina cholesterolu představuje hlavní rizikový faktor pro vznik aterosklerózy a s ní souvisejících onemocnění, např. vysokého krevního tlaku a infarktu myokardu. Hladina cholesterolu se může zvyšovat s věkem, vlivem nezdravé stravy a nedostatkem pohybu.

  Cena testu na internetu:

  119 – 449 Kč/ks + poštovné

  Jak test funguje?

  Pomocí domácího testu Veroval – Cholesterol rychle a spolehlivě zjistíte, zda jsou vaše hodnoty cholesterolu v normě, nebo naopak potřebujete změnu stravovacích návyků a životního stylu. Stačí jedna kapka krve ze špičky prstu a tři minuty vašeho času. Uchovávejte mimo dosah dětí!

  Dávkování a způsob užití:

  Pomocí lacenty, která je součástí balení, získejte kapku krve z konečku prstu. Velkou kapku krve kápněte na testovací pole na testovacím kolečku. Počkáme 3 minuty na výsledek a poté sejmeme krycí vrstvu indikátoru. Od té doby máte 30 vteřin na to, aby jste otáčeli indikátorem na testovacím kolečku a k nalezení místa, které mu barvou a intenzitou nejvíce odpovídá. Pod barevným polem je uvedena odpovídající hodnota cholesterolu.

  Hodnoty cholesterolu:

  Normální hodnoty – jsou u dospělých osob hodnoty do 200 mg/dl (5,2mmol/l).

  Zvýšené hodnoty – se pokládají hodnoty vyšší než 200mg/dl (5,2mmol/l), pokud u vás vyšetření ukázalo hodnotu vyšší než 200mg/dl, máte s vysokou pravděpodobností zvýšenou hladinu.

  Co je cholesterol?

  Cholesterol je tuková látka, která se řadí ke steroidům a vzniká přímo v našem těle, pouze asi 3 procenta cholesterolu v našem těle pocházejí z toho, co sníme (potraviny obsahující cholesterol a nasycené tuky jako například vajíčka, smetana, máslo, sádlo atd.) a dalo by se říct, že si tělo vystačí pouze s takovým množstvím cholesterolu, jaké je v těle produkováno játry. Pro tělo je cholesterol nezbytnou stavební složkou, protože prostupuje naše buňky a podporuje tvorbu např. žlučových kyselin nebo některých hormonů zajišťujících reprodukci a je nezbytnou součástí našeho tělesného metabolismu. Jeho nejvyšší koncentraci můžeme nalézt v kožním tuku, slezině, krevním séru, nadledvinách a mozku.

  Od 20let věku, by si člověk měl čas od času kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi jednoduchým krevním domácím testem Veroval.

  S vysokým cholesterolem také úzce souvisí obezita, vysoký krevní tlak, špatné stravování, cukrovka, málo pohybu, přílišné kouření a další faktory, které ke zvýšené hladině cholesterolu v krvi často vedou.

  Můj příběh:

  Testování tady tohoto testu bylo nejrychlejší a časově nejméně náročné, jinak opět zase byl velmi snadný návod na použití. Cholesterol se tvoří v játrech a hraje důležitou roli při mnoha tělesných funkcích, například při tvorbě buněčných membrán. Zvýšená hladina cholesterolu je však rizikový faktor vzniku aterosklerózy (kornatění tepen). Ta často probíhá až do pokročilého stadia nepozorovaně. Ateroskleróza věnčitých tepen zhoršuje krevní zásobení srdečního svalu a nakonec může vést až k uzávěru cév a k srdečnímu infarktu. Rychlým testem cholesterolu můžete rychle a spolehlivě stanovit svou hladinu cholesterolu.

  Při zvýšených hodnotách byste si měli promluvit se svým lékařem, zda by vám prospěla změna stravování a životního stylu. Tento test jsem provedla manželovi tímto způsobem: očistila jsem prst desinfekcí, lancetou jsem píchla do prstu a trochu pomačkala prst, aby vyteklo více krve (moc mu krev netekla) a kapku krve jsme dali na testovací pole kolečka, pak se s kolečkem po dobu 3 minut nehýbe, pak na kolečku po 3 minutách přidržíme jazýček na spodní straně indikátoru a druhou rukou stáhneme krycí vrstvu indikátoru. A během půl minuty můžeme otáčet indikátorem a podle odstínu zelené barvy určíme, jak velký cholesterol v těle daný člověk má a u manžela to vyšlo na 200, což znamená, že prošel, jak se u nás říká s "odřenýma ušima".

  Normální hodnoty cholesterolu:

  Mohou být 150, 175, 200, což znamená u dospělých jsou to hodnoty do 200 mg/dl. Pokud u vás vyšetření ukáže hodnotu do 200 mg/dl, je vaše hladina s vysokou pravděpodobností v normálním rozsahu.

  Zvýšené hladiny cholesterolu:

  Jsou 225, 250, 300 +, což se za zvýšené hladiny pokládají hodnoty vyšší než 200 mg/dl.

  Pokud u vás vyšetření ukáže hodnotu vyšší než 200 mg/dl, máte s vysokou pravděpodobností zvýšenou hladinu a to platí i v případě, že je obtížné rozhodnout, zda je výsledné pole 200 mg/dl nebo 225 mg/dl. Máte-li zvýšenou hladinu, navštivte, co nejdříve svého doktora, aby byla hladina cholesterolu stanovena přesněji. Takže u nás to proběhlo v pořádku.

  Domácí test na zjištění mužské plodnosti:

  Rychlý test k určení koncentrace spermií v spermatu. Páry snažící se mít děti, se často ptají samy sebe, proč jejich snaha není úspěšná. Pokud je příčinou muž, důvodem může být podprůměrný počet spermií ve spermatu.

  Použitím testu Mužská plodnost pod značkou Veroval může muž rychle a bezpečně zjistit, zda jeho sperma obsahuje dostatek spermií pro oplodnění vajíčka. Vše, co pro to potřebujete, je malé množství ejakulátu (spermatu) a 7 minut vašeho času.

  Cena testu na internetu:

  250 – 565 Kč/ks + poštovné

  Jak test funguje?

  Vše, co potřebujete je odebrat vzorek spermatu, miska se nechá na stole po dobu 20-ti minut, pak naberte sperma do stříkačky, poté ho smíchejte s roztokem. Odkápněte směs do kazety a po 7 minutách můžete odečíst výsledek

  Důležité, když chcete mít děti:

  Dostatečný počet spermií. Rychlým testem mužské plodnosti si můžete rychle a bezpečně ověřit, zda máte ve spermatu dostatek spermií, aby mohlo dojít k oplodnění. Pokud tomu tak není, zeptejte se svého lékaře na další opatření.

  Jak spolehlivý je test Veroval?

  Rychlý test mužské plodnosti byl vyvinut tak, aby byl i v domácím použití k dispozici s přesností a spolehlivostí moderní diagnostiky. Rychlým testem lze zjistit, zda je počet spermií v normálním rozsahu (minimálně 20 milionů spermií/ml).

  Odebereme do nádobky sperma a necháme ho stát na rovném stole 20 minut, ale ne déle jak 3 hodiny. Vzorek v kelímku opatrně asi 10x promícháme stříkačkou. Stříkačkou nasajeme vzorek tak, aby se vyhnul tuhému a mazlavému materiálu a nasajeme 0,1 ml vzorku a jakmile otevřeme lahvičku s ředícím roztokem, tak vzorek 0,1 ml stříkačky vstříkneme do lahvičky. Uzávěr zašroubíme a opatrně s ním kýveme, ale nesmíme protřepávat, jinak vznikne pěna. Lahvičku se vzorkem necháme 2 minuty stát. A po 2 minutách na testovací kazetu kápneme 6 kapek do kulatého aplikačního políčka testovací kazety. A od této chvíle čekáme 7 minut na výsledek, který u známých byl bohužel negativní.

  Je provedení testu složité?

  Není: všechno, co potřebujete, jsou čistě umyté ruce, hodinky a rovná plocha stolu. Přesný postup testování je uveden na zadní straně. Ke stanovení a interpretaci výsledku je nutno si důkladně přečíst návod k použití. Před provedením testu je nutno porozumět všem podrobnostem. 

  Důležité upozornění:

  Příprava testu: Než si odeberete sperma manuální stimulací (masturbací), vezměte prosím na vědomí následující pokyny: Vyčkejte alespoň 48 hodin, ale ne déle než 7 dnů po poslední ejakulaci. Nepoužívejte žádné želé ani pleťové mléko. Nepoužívejte kondom.

  Tímto testem se zjišťuje pouze koncentrace spermií a nelze jím získat další informace o plodnosti.

  Příznaky neplodnosti:

  Rizikové faktory mužské neplodnosti:

  Rizikových faktorů je celá řada. Za neplodnost může celá řada chemických látek. Příkladem mohou být chlorované bifenyly, dále je to alkohol (zvláště v nadměrném množství), prvek olovo. V podezření jsou i některé léky (na potenci apod.).

  Další skupinou faktorů tvoří vlivy, které vedou k zahřívání varlat. Pro správný vývin a růst spermií je totiž důležitá teplota poněkud menší než teplota lidského těla (optimální je teplota okolo 32°C, namísto 36,5° C v těle).

  Muži, kteří nosí těsné spodní prádlo, které varlata zahřívá, jsou prokazatelně méně plodní. Muži, kteří pracují na klíně s přenosnými počítači, a také muži, kteří mají sedavé zaměstnání (velice jsou ohroženi řidiči) jsou také ohroženi. Neplodnost mohou způsobit také záněty varlat (např. virem příušnic) apod.

  Rizikové faktory ženské neplodnosti:

  Ženská neplodnost je v dnešní době problém velmi aktuální a výskyt této problematiky stále stoupá. Samotná neplodnost je dosti značnou komplikací buď jiných, prvotních onemocnění nebo jako sama o sobě.

  Toto jsou faktory, které plodnost ovlivňují. Je jasné, že extrémy povedou ke snížené nebo ztracené schopnosti oplodnění.

  Věk - ten je nejdůležitějším faktorem ovlivňující ženskou plodnost. Optimum plodnosti je mezi 20–30 rokem. Nejlépe však kolem 25. roku. Po 30. roce života plodnost začíná pomalu klesat, po 35. roce života klesá již velmi strmě.

  S věkem však přibývá komplikací, které ohrožují plodnost ženy – klesá počet menstruačních cyklů, při kterých dochází k ovulaci, vyskytují se děložní abnormality (myomy, změny v cévním řečišti, patologie děložní sliznice, atd.), klesá sexuální aktivita, zvyšuje se výskyt spontánních potratů, protože genetický materiál předávaný starší matkou není tak dokonalý a dochází v něm k řadě defektů a patologických změn. Zvýšené je i riziko vzniku potratů ve vyšším věku.

  Sexuální aktivita – pro otěhotnění je nutnost pohlavního styku alespoň 2 – 3× týdně, je podmíněná omezenou životností vajíčka. Vajíčko je schopné oplodnění zhruba 24 – 48 hodin po uvolnění z folikulu. Zdá se to jednoduché, ale je těžké určit přesný den, kdy k ovulaci došlo.

  Negativní vlivy zevního prostředí - mají také určitý vliv na reprodukční schopnosti ženy. Kontaminace těžkými kovy: rtuť, kadmium, mangan, olovo, chrom, dále radiace, kouření, drogy, ať lehké nebo tvrdé, alkohol.

  Psychosociální faktor – stres, duševní přepracovanost, nervové vyčerpání.

  Výživa - zejména extrémní stavy výživy, jako je podvýživa a nebo naopak obezita. Obě vedou k poruchám plodnosti. U podvýživy se jedná o záchrannou reakci vzhledem k opakovaným ztrátám krve při menstruaci. U obezity to je hormonální nerovnováha, ženy mají velké množství estrogenu (souvislost s velkými zásobami podkožního tuku) a to brání otěhotnění.

  Genetika - může být jak příčinou potíží s otěhotněním či donošením dítěte, tak může způsobit různě závažné vrozené vývojové vady dítěte.

  Celková onemocnění nebo onemocnění spojená s reprodukčním systémem ženy – problémy mohou tvořit jakákoliv onemocnění, která postihují celý organismus – např. cukrovka, nádorová onemocnění, onemocnění štítné žlázy, syndrom cystických vaječníku apod.

  Ženská neplodnost se dělí do několika kategorií:

  Primární neplodnost,

  sekundární neplodnost,

  neobjasněná neplodnost.

  Primární neplodnost:

  Jako primární neplodnost je hodnocen takový stav, kdy ani přes pravidelný pohlavní styk (míněno alespoň dvakrát týdně) po dobu minimálně jednoho roku je naprostá absence početí.

  Sekundární neplodnost:

  Je klasifikována tak, že i přes pravidelný nechráněný pohlavní styk po dobu jednoho roku nedošlo k žádnému novému početí poté, co v minulosti k oplodnění došlo.

  Neobjasněná neplodnost:

  Do této kategorie spadá absence početí z důvodů, jako je například kojení (laktace, protože při laktaci dochází k uvolňování hormonu, který zabraňuje otěhotnění), užívání hormonální antikoncepce, snížená aktivita sexuálního života nebo neznámé příčiny.

  Můj příběh:

  Poslední test zkoušeli naši známí, je to domácí test veroval - mužská plodnost. Důležité je, když chcete mít děti, aby muž měl dostatečný počet spermií. Páry, které nemohou mít děti, se často ptají na příčinu. Pokud je příčina nemožnosti oplodnění u muže, může jí být podprůměrný počet spermií ve spermatu.

  Pro muže je to určitě stejně jako pro ženu velký zásah do soukromí, tak 1 z možností, kdy to může udělat muž v klidu domova je tento test, pokud nechce jít k doktorovi a ten mu potvrdí nebo vyvrátí, jestli má dostatek spermií ve spermatu.

  Opět bylo jednoduché provést tento test: Do přiloženého kelímku odebereme sperma, které tam necháme v klidu stát 20 minut nejméně, ale ne déle jak 3 hodiny, pak vzorek v kelímku opatrně promícháme asi 10 x stříkačkou. Stříkačku vedeme tak, abychom se vyhnuli tuhému nebo mazlavému materiálu. Píst stříkačky zatáhneme zpět přesně ke značce 0,1 ml a natáhneme sperma a musíme zabránit ve stříkačce možnosti vzduchových bublin. Pak je tam lahvička s ředícím roztokem, která má 2dílný uzávěr. Lahvičku otevřeme uchopením dolního širokého okraje uzávěru a odšroubováním celého uzávěru, pak do otevřené lahvičky s ředícím roztokem zasuneme stříkačku a stlačením pístu stříkačky vstříkneme celý objem vzorku - 0,1 ml do lahvičky. Lahvičku nyní zašroubujeme a začneme s ní opatrně kývat, ale lahvičku nesmíme protřepávat, protože by v lahvičce vznikla pěna. Teď lahvičku se vzorkem necháme 2 minuty stát a v tuto chvíli otevřeme testovací kazetu, kterou položíme na rovný a suchý povrch. V tuto chvíli uvolníme horní kryt lahvičky a kápneme 6 kapek do kulatého políčka testovací kazety a v tuto chvíli se čeká 7 minut na výsledek, který u známých byl bohužel negativní.

  Negativní výsledek:

  (Počet spermií je nižší než 20 miliónů/ml) sám o sobě ještě není ještě průkazem nemožnosti oplodnění. Mnozí muži mohou i přesto zplodit děti přirozeným způsobem. Kromě toho může být počet spermií každý den jiný, takže opakované testování novým rychlým testem může dát pozitivní výsledek. K dalšímu objasnění se obraťte určitě na lékaře a nechejte si provést kompletní analýzu spermatu - právě, když se budete se svou partnerkou již po několik měsíců neúspěšně pokoušet o početí dítěte.

  Pozitivní výsledek:

  (Ve spermatu je více než 20 miliónů spermií/ml a je tedy dostatek spermií k oplodnění) však neznamená, že může dojít k oplodnění. Je ještě celá řada dalších faktorů, které mohou mít vliv na mužskou plodnost. Po několika měsících neúspěšných pokusů o oplodnění se musíte vy a vaše partnerka obrátit na lékaře k dalšímu vyšetření. Jinak to vyzkoušel pán - 56 let, vcelku zdravý, akorát má vadu na srdíčku, má kardiostimulátor, jinak si umí užívat života, je plný elánu, lásky a pochopení, má už 2 dospělé děti a také 3 vnoučata a test vyšel negativně.

  Jsem relativně zdravý člověk, který prakticky nejí prášky při každém píchnutí, prostě nejsem toho zastáncem, ale když je potřeba, tak vezmu i prášky, abych vyléčila, co je potřeba, jinak jsem jako dítě prodělala klíšťovou boreliózu, jinak žádné vážné onemocnění mě naštěstí už nepotkalo, sem tam nějaká angína, ale jinak mé zdraví probíhalo v mezích možností, dokud jsme se s manželem nerozhodly do toho praštit a mít miminko. To nastalo hned několik problémů pro nás, díky metodě iui jsem hned na poprvé otěhotněla, ale po dokončení 8. týdne mé tělo "zabilo" miminko, protože doktor nevěděl čím to je, tak nás s manželem poslal do Prahy do nemocniční sekce reprodukční imunologie a tam zjistili, že i já i manžel máme strašně vysokou imunitu, proto jsem o miminko přišla, ale také mě doktor léčil, protože jsem neměla svou ovulaci.

  Po nějakém čase, když už jsme zdravotně zase mohli otěhotnět, tak jsem musela chodit po doktorech, neměla jsem ovulaci, tudíž braní prášků, na snížení imunity braní prášků, pak na iui, když byla ovulace, tak píchli injekci na uvolnění vajíčka, šlo se na inseminaci a pak jsem musela brát prášky na udržení miminka do konce 15. týdne. Takto jsme přišli k naší milované dcerce. To byl náš příběh a doufám, že jsme tím některé z vás oslovili a hlavně povzbudili, že i když nemám ráda prášky, tak jsem kvůli našemu štěstíčku udělala vše a už máme velkou slečnu, která má 2 roky a 4 měsíce. Držím všem palečky, kdo je na tom podobně.

  Závěr:

  Jsem velice ráda, že jsem mohla vyzkoušet tyto testy a doporučení pro všechny: testy se dají zvládnout v pohodlí domova úplně krásně, protože jsem pravák, tak jsem testovala na levé ruce. Určitě je doporučuji zakoupit si, protože každý uvítá doma jiný typ testu a bude vědět, na čem je a jestli se jeho domněnka potvrdí a nebo vyvrátí a ušetří tím čas, který strávíte u lékaře. U nás testování proběhlo až na 1 jediný test bez slziček a bylo to u dcerky, je to prakticky bezbolestné.

  Ceny testů jsem získala z internetové stránky:

  www.heureka.cz

  #test_veroval a #recenze

  #test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - dnes zkoušeli známí 1 test a to poslední, je to domácí test veroval - mužská plodnost. Důležité je, když chcete mít děti, aby muž měl dostatečný počet spermií. Páry, které nemohou mít děti, se často ptají na příčinu. Pokud je příčina nemožnosti oplodnění u muže, může jí být podprůměrný počet spermií ve spermatu. Tento test má přesnost 95 % a více. Pro muže je to určitě stejně jako pro ženu velký zásah do soukromí, tak 1 z možností, kdy to může udělat muž v klidu domova je tento test, pokud nechce jít k doktorovi a ten mu potvrdí nebo vyvrátí, jestli má dostatek spermií ve spermatu. Opět bylo jednoduché provést tento test: Do přiloženého kelímku odebereme sperma, která tam necháme v klidu stát 20 minut nejméně, ale ne déle jak 3 hodiny, pak vzorek v kelímku opatrně promícháme asi 10 x stříkačkou. Stříkačku vedeme tak, abychom se vyhnuli tuhému nebo mazlavému materiálu. Píst stříkačky zatáhneme zpět přesně ke značce 0,1 ml a natáhneme sperma a musíme zabránit ve stříkačce možnosti vzduchových bublin. Pak je tam lahvvička s ředícím roztokem, která má 2dílný uzávěr. Lahvičku otevřeme uchopením dolního širokého okraje uzávěru a odšroubováním celého uzávěru, pak do otevřené lahvičky s ředícím roztokem zasuneme stříkačku a stlačením pístu stříkačky vstříkneme celý objem vzorku - 0,1 ml do lahvičky. Lahvičku nyní zašroubujeme a začneme s ní opatrně kývat, ale lahvičku nesmíme protřepávat, protože by v lahvičce vznikla pěna. Teď lahvičku se vzorkem necháme 2 minuty stát a v tuto chvíli otevřeme testovací kazetu, kterou položíme na rovný a suchý povrch. V tuto chvíli uvolníme horní kryt lahvičky a kápneme 6 kapek do kulatého políčka testovací kazety a v tuto chvíli se čeká 7 minut na výsledek, který u známých byl bohužel negativní. Negativní výsledek (počet spermií je nižší než 20 miliónů/ml) sám o sobě ještě není ještě průkaz nemožnosti oplodnění. Množí muži mohou i přesto zplodit děti přirozeným způsobem. Kromě toho může být počet spermií každý den jiný, takže opakované testování novým rychlým testem může dát pozitivní výsledek. K dalšímu objasnění se obraťte určitě na lékaře a nechejte si provést kompletní analýzu spermatu - právě, když se budete se svou partnerkou již po několik měsíců neúspěšně pokoušet o početí dítěte. Pozitivní výsledek (ve spermatu je více než 20 miliónů spermií/ml a je tedy dostatek spermií k oplodnění) však neznamená, že může dojít k oplodnění. Je ještě celá řada dalších faktorů, které mohou mít vliv na mužskou plodnost. Po několika měsících neúspěšných pokusů o oplodnění se musíte vy a vaše partnerka obrátit na lékaře k dalšímu vyšetření. Jinak to vyzkoušel pán - 56 let, vcelku zdravý, akorát má vadu na srdíčku, má kardiostimulátor, jinak si umí užívat života, je plný elánu, lásky a pochopení, má už 2 dospělé děti a vnoučata. Jsem relativně zdravý člověk, který prakticky nejí prášky při každém píchnutí, prostě nejsem toho zastáncem, ale když je potřeba, tak vezmu i prášky, abych to vyléčila, jinak jsem jako dítě prodělala klíšťovou boreliózu, jinak žádné vážné onemocnění mě naštěstí už nepotkalo, sem tam nějaká angína, ale jinak probíhalo v mezích možností, dokud jsme se s manželem nerozhodly do toho praštit a mít mimi, to nastalo hned několik problémů pro nás, díky metodě iui jsem hned na poprvé otěhotněla, ale po dokončení 8. týdne mé tělo "zabilo" mimi, protože doktor nevěděl čím to je, tak nás s manželem poslal do Prahy do nemocniční sekce reprodukční imunologie a tam zjistili, že i já i manžel máme strašně vysokou imunitu, proto jsem o mimi přišla, ale také mě doktor léčil, protože jsem neměla svou ovulaci, po nějakém čase, když už jsme zdravotně zase mohli otěhotnět, tak jsem musela lítat po doktorech, neměla jsem ovulaci, tudíž braní prášků, na snížení imunity braní prášků, pak na iui, když byla ovulace, tak píchli injekci na uvolnění vajíčka, šlo se na inseminaci a pak jsem musela brát prášky na udržení mimi do konce nějak 15. týdne, takže takto jsme přišli k naší milované dcerce. To byl náš příběh a doufám, že jsem tím některé oslovila a hlavně povzbudila, že i když nemám ráda prášky, tak jsem kvůli našemu štěstíčku udělala vše a už máme velkou slečnu, která má 2 roky a 4 měsíce. Držím všem palečky, kdo je na tom podobně. Stojí to za to, vyzkoušet tyto testy, protože člověk alespoň ví a vidí, že je skutečně zdravý. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše "testovací maminka" Eva Mikolášová.

  #test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - dnes jsem vyzkoušela 1 test a to na svém manželovi a byl to domácí test veroval ke stanovení hladiny cholesterolu, přesnost testu je 96 % a více, testování tady tohoto testu bylo nejrychlejší a časově nejméně náročné, jinak opět zase byl velmi snadný návod na použití. Cholesterol se tvoří v játrech a hraje důležitou roli při mnoha tělesných funkcích, například při tvorbě buněčných membrán. Zvýšená hladina cholesterolu je však rizikový faktor vzniku aterosklerózy (kornatění tepen). Ta často probíhá až do pokročilého stadia nepozorovaně. Ateroskleróza věnčitých tepen zhoršuje krevní zásobení srdečního svalu a nakonec může vést až k uzávěru cév a k srdečnímu infarktu. Rychlým testem cholesterolu můžete rychle a spolehlivě stanovit svou hladinu cholesterolu. Při zvýšených hodnotách byste si měli promluvit se svým lékařem, zda by vám prospěla změna stravování a životního stylu. Tento test jsem provedla manželovi tímto způsobem: očistila jsem prst desinfekcí, lancetou jsem píchla do prstu a trochu pomačkala prst, aby vyteklo více krve a kapku krve jsme dali na testovací pole kolečka, pak se s kolečkem po dobu 3 minut nehýbe, pak na kolečku po 3 minutách přidržíme jazýček na spodní straně indikátoru a druhou rukou stáhneme krycí vrstvu indikátoru. A během půl minuty můžeme otáčet indikátorem a podle odstínu zelené barvy určíme, jak velký cholesterol v těle daný člověk má a u manžela to vyšlo na 200, což znamená, že prošel, jak se u nás říká s "odřenýma ušima". Normální hodnoty cholesterolu: mohou být 150, 175, 200, což znamená u dospělých jsou to hodnoty do 200 mg/dl. Pokud u vás vyšetření ukáže hodnostu do 200 mg/dl, je vaše hladina s vysokou pravděpodobností v normálním rozsahu. Zvýšené hladiny jsou 225, 250, 300 +, což se za zvýšené hladiny pokládají hodnoty vyšší než 200 mg/dl. Pokud u vás vyšetření ukáže hodnotu vyšší než 200 mg/dl, máte s vysokou pravděpodobností zvýšenou hladinu a to platí i v případě, že je obtížné rozhodnout, zda je výsledné pole 200 mg/dl nebo 225 mg/dl. Máte-li zvýšenou hladinu, navštivte, co nejdříve svého doktora, aby byla hladina cholesterolu stanovena přesněji. Takže u nás to proběhlo v pořádku. Vřele doporučuji tento test, zase víte, jestli jste zdraví. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše "testovací maminka" Eva Mikolášová.

  #test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - dnes jsem vyzkoušela 1 test bohužel na své dcerce, měla na zádech přisáté malé klíště, tudíž je to test borélie z klíštěte, přesnost testu je 95 % a více, výsledek testu je hotový za 10 minut, opět návod byl jednoduchý a srozumitelný. Test se udělá velmi snadně, pinzetou na klíšťata vyděláte klíště, tak jak jste zvyklí a do zkumavky dáme 3 kapky roztoku a pak tam vložíme to klíště, pak si vezmeme dřevěnou špejli s ostrým hrotem, která je také v balení a klíště rozdrtíme, aby z bříška mu vypluli střeva (tím nemá klíště možnost přežít), pak pomocí pipety nasajeme tekutinu ze zkumavky (pouze tekutinu bez částí klíštěte), pak do testovací sady kápneme do malého očka kapku tekutiny z klíštěte a na to kápneme 2 kapky roztoku a necháme působit a za 10 minut máme hotový výsledek. Takže jsem byla doopravdy nervózní, jak výsledek opět vyjde a naštěstí byl negativní výsledek. Důležitá poznámka: z důvodů obtížnosti rozdrcení střeva klíštěte nemá téměř žádný význam testovat velmi malá klíšťata, tzn. která ještě nejsou nasátá. Dělá se odběr z malých až středních klíšťat a nebo pak z těch velkých hodně nasátých, které mají 8 mm a více. Rychlý test přímo detekuje přítomnost bakterií Borrelia, zjišťováním patogenů lymské boreliózy v klíštěti. Lymská borelióza je vážné onemocnění, které se přenáší pomocí klíšťat. Původce lymské boreliózy je gram negativní spirálovitá mobilní bakterie Borella burgdorferi sensu lato. Klíšťová borelióza se přenáší klíšťaty rodu lxodes ricinus. V Evropě se prevalence klíšťové boreliózy liší regionálně ( 5 - 35 %). Pokud klíště již nasálo krev, nelze vyloužit, že není potencionálním šiřitelem nákazy a mělo by být otestováno na přítomnost bakterií boreliózy. Negativní test u klíštěte nevylučuje infekci borelií. Nákaza boreliózou u lidí může být diagnistikována pouze lékařem. Tento test se používá pouze na určení přítomnosti borélií u klíšťat. Opět mohu zase vřele doporučit tento test, zvlášť u dětí, které mělo klíště, vyloučíte tím své podezření na borélie z klíštěte. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše "testovací maminka" Eva Mikolášová.

  #test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - dnes jsem vyzkoušela 1 test a to na své mamince, byl to domácí test veroval na zjištění nedostatku železa v těle, odběr proběhl standardně, až si ze mě vystřelili, že by ze mě mohla být sestřička: očistila jsem prst, píchla, odebrala krev, kterou jsem dala pak následně do roztoku a protřepala, nechala usadit a pak jsem dala do testovacího okénka 3 kapky a výsledek byl za 10 minut hotový, maminka má dostatek železa v těle 😀, takže odběr doma velice jednoduchý, srozumitelný, maminka trpí na riziko trombofílie a tak má kolikrát nedostatek železa a vitaminu B, proto jsem to chtěla otestovat zrovna na ní a zítra budeme pokračovat testem na cholesterol. Přesnost testu na nedostatek železa je 95 % a více. Pokud trpíte např. únavou, bledostí, bolestí hlavy, tak 1 z příčin může být nedostatek železa v těle. Jsem velice spokojena, vřele doporučuji všechny testy veroval k tesování, dají se zakoupit na internetu, ale i v lékárnách a výhodou těchto testů je, že mají velice snadno srozumitelný návod na použití, je to rychlé testování, rychlé a jednoduché provedení testu, není nutná laboratoř, jednoznačný výsledek testu. Stojí to za to, vyzkoušet tyto testy, protože člověk alespoň ví a vidí, že je skutečně zdravý. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše "testovací maminka" Eva Mikolášová.

  #test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - včera jsem ještě vyzkoušela 1 test, akorát jsem to nestihla už napsat sem - tentokráte jsem zkoušela na sobě, je mi 33 let a netrpím pokud vím na žádnou alergii, akorát mám strašně vysokou imunitu, takže málokdy onemocním a tento rok je úplným opakem, tím že už 2 roky a 4 měsíce kojím, tak mám oslabený organismus a onemocním, ale nejsem ten typ, co má klasické nemoci tím pádem 😀, tentokráte to byly plicní chlamidie a ani nevím, kde se vzaly 😀, ale teď už je to za mnou a vyzkoušela jsem tedy test na zjištění alergie, byla jsem napnutá, jak to dopadne, ale dopadl skvěle, nemám na nic alergii - tj. na kočičí srst, travní pyly a roztoče. Také pro mě vypadal složitě, ale na rozdíl od testu na zjištění alergie na lepek se použil trochu jinak, tak jsem opět nevěděla, jestli to zvládnu, ale vše se dalo zvládnout v klidu. Testování proběhlo mimo dcerku, aby neviděla krev a nebyla z toho nervózní, takže jsem očistila prst desinfekčním čtverečkem, pak se píchla do prstu a tekla krev a já ji odebrala do zkumavečky a pak do testu, kde byla menší dírka, tak tam jsem nakapala krev a pak ten roztok, který byl ve flaštičce malé, tak ten se nalil do větší dírky na testu a čekalo se 15 minut na výsledek, až tam proběhne nějaká ta "chemická reakce" a po 15 minutách se otevřel z boku na testu takové jakoby okýnko a šlo už vidět na test, takže tím, že jsem ho otevřela v tuto chvíli, tak jak to píší, tak se čekalo dalších 15 minut na finální výsledek testu, který dopadl velmi dobře. Jsem ráda, že mají všude napsané tak lehké návody, které jsou srozumitelné, krátké, tudíž i časově nenáročné, všem je doporučuji, kdo má jen podezření, že by mohl mít nějakou alergii na kočičí srst, roztoče a nebo travní pyly. Jsem relativně zdravý člověk, který prakticky nejí prášky při každém píchnutí, prostě nejsem toho zastáncem, ale když je potřeba, tak vezmu i prášky, abych to vyléčila, jinak jsem jako dítě prodělala klíšťovou boreliózu, jinak žádné vážné onemocnění mě naštěstí už nepotkalo, sem tam nějaká angína, ale jinak probíhalo v mezích možností, dokud jsme se s manželem nerozhodly do toho praštit a mít mimi, to nastalo hned několik problémů pro nás, díky metodě iui jsem hned na poprvé otěhotněla, ale po dokončení 8. týdne mé tělo "zabilo" mimi, protože doktor nevěděl čím to je, tak nás s manželem poslal do Prahy do nemocniční sekce reprodukční imunologie a tam zjistili, že i já i manžel máme strašně vysokou imunitu, proto jsem o mimi přišla, ale také mě doktor léčil, protože jsem neměla svou ovulaci, po nějakém čase, když už jsme zdravotně zase mohli otěhotnět, tak jsem musela lítat po doktorech, neměla jsem ovulaci, tudíž braní prášků, na snížení imunity braní prášků, pak na iui, když byla ovulace, tak píchli injekci na uvolnění vajíčka, šlo se na inseminaci a pak jsem musela brát prášky na udržení mimi do konce nějak 15. týdne, takže takto jsme přišli k naší milované dcerce. To byl náš příběh a doufám, že jsem tím některé oslovila a hlavně povzbudila, že i když nemám ráda prášky, tak jsem kvůli našemu štěstíčku udělala vše a už máme velkou slečnu, která má 2 roky a 4 měsíce. Držím všem palečky, kdo je na tom podobně. Stojí to za to, vyzkoušet tyto testy, protože člověk alespoň ví a vidí, že je skutečně zdravý. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše "testovací maminka" Eva Mikolášová.

  #test_veroval Ahoj všem maminkám, tatínkům a všem rodičům a všem těm, které to zajímá - dnes jsem vyzkoušela na své dcerce 2 roky a 4 měsíce test na toleranci lepku, dcerka nemá vůbec ráda doktory, měli jsme hodně špatné zkušenosti s doktory a často jezdily spolu po nemocnicích, proto nás odběr krve z prstu proběhl se slzičkami a nářkem, ale za nedlouho dcerka lítala jak šus a už si na to naštěstí ani nevzpomněla, jsem šťastná, že test proběhl v pořádku a hlavně to, že byl negativní, protože před asi 3 týdny dcerce léčitelka našla alergii na pšenici, pomeranče a grepy - tím chci říct, že loni jsem naše dětského doktora prosila o alergotesty pro malou, že málo přispívá a že taky z manželové strany máme nějaké dědičné alergie - ale ne na potraviny, ale jsou to pily, roztoči, prach, peří.... proto jsem hledala i jiné alternativy, až jsem skončila s malou u léčitelky a následně jsme vyhrály tyto testy - protože jsem nevěděla, zda alergie na pšenici neznamená rovnou alergii na lepek, jsem za ně vděčná a jsem šťastná, že můžeme vyloučit alergii na lepek. Tento test se použil velice snadně, i když můj první dojem byl jiný, bála jsem se, že to nezvládnu, ale nebojte se rodiče, je to velice jednoduché a zvládne to doma každý - nejdřív jsem dcerce očistila prstíček navlhčeným čtverečkem s desinfekcí, který byl v balení, pak jsem použila "vosičku" a píchla malou do prstíku a krve teklo podstatně dost, nabrali do skleněné "zkumavečky" a pak dali "zkumavečku" do dózičky s roztokem a párkrát protřepali, nechali usadit krev a pak na test jsme káply 5 kapiček toho roztoku s krví a následně čekaly 10 minut na výsledek, který díky bohu byl naštěstí negativní a doopravdy jsme si oddechli všichni doma. Lepek, jinak také gluten, je všeobecný název pro skupinu složitých a nestravitelných glykoproteinů (prolaminů), které se vyskytují ve vetšině rostlin z rodu trávovitých (Poaceae) jako například pšenice, ječmen, žito, oves, teff a mnohé další obilniny. (zdroj internet).
  Náš životní styl je velmi jednoduchý, jakmile ráno vstaneme, nasnídáme se, jdeme na procházku se psem a většinou chodíme k Moravě - řece a koukáme na ryby, dnes jsme zahlédli dokonce hada, ale nestihla jsem zaregistrovat, co to bylo za hada, jinak házíme kamínky do vody, procházíme se, skáčeme na trampolíně, chodíme buď do školky za dětmi nebo i na hřiště na prolézačky, kolotoč a hlavně skluzavku a jinak si výletujeme všude různě po výletech, a co se týče stravování, tak si pečeme doma ze špaldové nebo žitné mouky, uzeninu skoro žádnou nejíme, snažíme se i pečivo omezit na maximum a snažíme se jíst více ovoce, zeleniny, ale také dáváme 2x denně teplé jídlo, což je fajn kvůli tomu našemu trápení s alergií na pšenici. Dcerku stále kojím. Jsme relativně spokojená rodina a máme jako všichni nějaký zdravotní problém a to uvedu zase k dalšímu testu. Stojí to za to, vyzkoušet tyto testy, protože člověk alespoň ví a vidí, že je skutečně zdravý. Doporučuji tyto testy všem. S přátelským pozdravem a přáním příjemného zbytku dne všem. Vaše
  "testovací maminka" Eva Mikolášová.

  Půjdem spolu do Betléma,
  dujdaj, dujdaj, dujdaj dá!

  Ježíšku, panáčku!
  Já tě budu kolíbati,
  Ježíšku, panáčku!
  Já tě budu kolíbat!

  Začni Kubo na ty dudy
  dudaj, dudaj, dudaj, dá!

  Ježíšku, panáčku!
  Já tě budu kolíbati,
  Ježíšku, panáčku!
  Já tě budu kolíbat!

  A ty Janku na píštalku
  dudli, tudli, dudli, tudli, dudli, tudli dá!

  Ježíšku panáčku!
  Já tě budu kolíbati,
  Ježíšku panáčku!
  Já tě budu kolíbat!

  A ty Mikši na housličky
  hudli, tydli, hudli, tydli, hudli, tydli dá!

  Ježišku panáčku
  Já tě budu kolíbati,
  Ježíšku panáčku!
  Já tě budu kolíbat!

  A ty Vávro, na tu basu
  rumrum, rumrum, rumrum, dá!

  Ježíšku panáčku!
  Já tě budu kolíbati,
  Ježíšku panáčku!
  Já tě budu kolíbat!

  evapelclova
  9. bře 2016    Čtené 207x

  Jak přišlo na svět naše milovaé a vytoužené zlatíčko

  Bylo 20.1.16 a v 9.15 doktor na prohlídce stanovil, že mám v 21.00 nástup. Byla jsem nervózní, šťastná, že se blíží den D, čípek nebyl vůec nachystný a přenášela jsem, proto se doktoři rozhodli můj porod vyvolat. Měla jsem a mám sklony k trombofílii, kvůli mé výšce 156 cm a odhadu miminka 3300 g, že mi porod vyvolají, abych nemusela později na císař a proto, že placenta rychleji stárne, když máte sklony k tombofílii. Večer před odjezdem do porodnice nastalo nečekané a jela se mnou krom manžela, také maminka a tatínek, kteří jeli všichni domů po krásném rozloučení a v 21.09 jsem byla už na sesterně a sepisovaly jsme různé papíry, které byly ještě třeba. V 21.45 zhruba přišel doktor s porodní asistentkou a zavedl mi 4 čípky za čípek kvůli preindikaci, po zavedení a vysvětlení situace mě personál porodnice opusil, že se mám do rána krásně vyspat a načerpat síly na zítřejší den. Asi v 22.00 mi praskla voda, kterou mi asistentka potvrdila. Nachystali mi čaj na celou noc a já přes noc snědla celou čokoládu. V průběhu noci jsem měla lehké kontrakce, které mě občas probudily, ale zase v zápětí jsem usnula. Kontrakce nastupovaly po 7-8 minutách, ale v průběhu noci ustaly. Ráno asi v 6.50 přišel tentýž doktor, kterému měla právě končit směna a čípky mi vytáhl a zkontroloval nález, který zněl "výborně, to se nestává tak často, čípek nám krásně zmizel". Pak mi asi v 6.57 zavedl tabletku na vyvolání porodu. Pak už se jen čekalo, co se bude dít dál. Zatím jsem se cítila velice dobře, šťastně a napjatě, kdy uvidím ten náš poklad. Asi v 8.20 jsem dostala klystýr. Snědla jsem kolem 9.00 banán, protože jsem už byla hladová a vzápětí na to mě přišla zkontrolovat porodní asistentka a mě bylo zle po banánu, to se mi nikdy nestalo a bohužel šel banán ven a bohužel jsem nebyla kompletně vyčištěná a šlo s tím ven i následek klystýru, no prostě trapas. Ale porodní asistentka mě utěšila, že se to občas stává a najednou jsem byla klidná. Říkala jsem asistentce, že mi je zle z hladu, tak byla tak hodná a donesla mi piškoty, ale bohužel jsem snědla jen jeden a víc to nešlo. Celou dobu do porodu mi bylo zle z hladu a možná i proto jsem necítila žádné bolesti z kontrakcí a ani jsem nebyla schopná sledovat po kolika minutách mám kontrakce, nebyli ze mě nadšení, tak mi asistentka dala monitor bez drátů, aby sledoval srdíčko malé a mé kontrakce, abych mohla kdykoliv na wc a hýbat se, pomohlo mi to, že jsem mohla měnit kdykoliv pohyb. Asi v 10.30 asistentka svolala lékařský tým, malé se u mě nedařilo a rozhodovali se mezi akutním císařem a jiným méně invazivním řešením, rozhodli se mi dát kyslík, abych lépe dýchala, protože malá měla jen 80 tepů za minutu a jak mi bylo vysvětleno dávno před porodem, tak má být min.100 a více. Díky bohu se malé začalo opět dařit a já se začala otevírat a porod se posunul dál. Kolem 11.30 - 11.40 jsem byla otevřená na 6 prstů a opět se u mě seběhl celý tým porodníků, protože jsem měla už kontrakce na tlačení a tak se rozhodlo, že se jde tlačit. Během pár 6-8 kontrakcí byla malá princezna na světě a to dne 21.1.16 v 11.51 s hvězdnými mírami 47 cm, 3010 g a obvod hlavičky 33 cm. Během porodu následoval nástřih, vypuzení placenty trvalo pouhé 3 minuty a pak se šilo, bylo to nepříjemné, ale zubař je daleko horší než porod. Asi do 14.15 jsme bondingovali, jen zaplakala u měření a už o nás nebylo slyšet vůbec. Pak nás odvezly s princeznou na porodní pokoj, ale bohužel nás na 2,5 hodiny odloučily, byla se po porodu nahřívat, já se atím najedla a přišla se podívat na malou, jak jí koupou a pak už jsem jen čekaola, až mi ji dovezou. Kolem 17.00 už jsme byly jen spolu a to naštěstí trvá do teď a jsme všichni spokojená rodina a těšíme se, až budeme opět v očekávání a pořídíme snad brášku do párečku, ale hlavně, že to bude zdravé. Všem přeji pohodový a bezbolestný porod, tak jak se zadařilo nám s Eliškou.