podle mě je to hřebíček zahradní
Hvozdiky, je to jednoletka a dají se koupit semínka🙂
Teda koukám, že je to i dvouletka i trvalka, v odkazu
@deaneira29
@wendy86 je to klasická dvouletka, ale i já mám zkušenost že jdou cestou samovysevu a pak se z ní v dobrých podmínkách stává trvalka 😉
Hvozdík, koupíš semínka, sice píšou jednoletka, ale vydrží dýl, mám už třetím rokem a mamka mívala roky.... 😊
Tyjo od detstvi to znam jako cinsky karafiat a vubec by mne nenapadlo, ze je to hvozdik 🤔. Jako nazev hvozdik znam, ale mela jsem za to, ze vubec nevim, jak vypada 😂
Naše babičky tomu říkaly čínský karafiát, ale spravne je hvozdík. Minulý týden jsem kupovala sazenici v zahradnictví
Mám ji ve váze, vydrží tam dlouho, říkáme jí hvozdík, jednou zasadíš semínka a pak se ti semení sama

Hvozdiky, bych rekla. Jak se pestuji nevim.