Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

  Vypadá to jako flek na boreliózu? Dnes jsem to dceři objevila na lýtku.

  Jo, bývá uprostřed světlý a kraj tmavší... Naklusat k doktorovi, dají atb a pak testy.

  1. srp 2020

  mohl by být, na té druhé fotce je vidět světlý střed. Bývá prý 5cm a větší. Ukázat dr.

  1. srp 2020

  Pokud tam nemela kliste tak ne, navic flek od boreliozy byva vyraznejsi, opravdu jako rudy terc. Myslim si, ze spis pujde o alergickou reakci na kousnuti a nebo zanet. Pokud se do pondeli nezlepsi, tak bych navstivila Dr., da vam kdyztak atb ☺️ A doporucuji visnak na noc a prevazat, pekne vytahne zanet.

  2. srp 2020

  Pozor před měsícem jsme byli na pohotovosti- syn měl klíště ve vlaskách vůbec nešlo ven. A lékařka nám řekla, že flek se může objevit kdekoliv na těle, nemusí byt v místě, kde bylo klíště.
  @lamickaa

  2. srp 2020

  @lamickaa Takto nevypadá alergie. Je to přímo ukázkový boreliový flek. A určitě bych nespoléhala na to, že když se neobjevilo klíště, tak to být borelióza být nemůže.

  2. srp 2020

  Nepodceňovala bych a šla k dr. Čím dřív se nasadí léčba, tím líp. Pozdě podchycená borelióza je hnus. Pokud se to podchytí v začátku, dá se vyléčit bez následků.

  2. srp 2020

  Flek může být kdekoliv, může jich být více. Šla bych s dítětem na odběry a podle toho nasadila antibiotika.

  2. srp 2020

  @lamickaa flek přeci může být kdekoli, ne jen tam, kde by bylo zrovna klíště.
  @hanule04 určitě bych nechala zkontrolovat, trochu to jak borflek vypadá.

  2. srp 2020

  To ano, ale jestli pani zadne kliste nenasla, tak je hodne mala pravdepodobnost. Mi to spis prijde jako natekle a zanicene po stipnuti, coz samozrejme nevylucuje, ze Dr. nenasadi atb. Vsak udelaji odbery a uvidi, psala jsem, ze urcite navstivit Dr., ale tak cerne bych to nevidela.

  2. srp 2020

  @lamickaa ono ty nymfy od klíštat kolikrát samy odpadnou dřív, než je člověk najde nebo může být boreliozai od komára, apod.

  2. srp 2020

  @jipe Prave, ze je to hoooodne vyjimecne, jde o tu delku prisati. Ale nebudu se tady dohadovat. At pani navstivi Dr. a ma jistotu. Preji pekny den ☺️

  2. srp 2020