Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
hasara33
1. říj 2021
155 

První příkrmy: Jaký mixér na dětské příkrmy vybrat?

Foto zdroj

Ahoj holky koníkovky,

připravit první dětské příkrmy bývá pro nezkušené maminky docela oříšek, protože každá chceme našemu miminku dopřát to nejlepší. Kromě samotných surovin si často lámeme hlavu nad tím, jak a v čem vlastně ty dětské příkrmy uvařit, aby se zachovala chuť i dostatečné množství živin.

Dnešní článek jsem se proto rozhodla věnovat multifunkčním mixérům pro přípravu dětských příkrmů, které dokáží připravit nejenom chutná a zdravá jídla pro děti, ale šetří i váš čas, který můžete využít na společně hraní s dětmi.

Proto se chci v dnešním článku zaměřit na pomocníky, které rychle a zdravě připraví baštu pro naše nejmenší či pro ty větší. Na trhu se objevuje mnoho značek a druhů multifunkčních mixérů, nicméně já jsem se rozhodla z toho nepřeberného množství vybrat 4, které mě osobně zaujaly a jsou i skvěle hodnocené.

To by bylo vše k úvodu a teď si pojďme představit jednotlivé typy pomocníků!


Chicco Easy Meal

Chicco Easy Meal je super pomocníkem na přípravu dětské stravy pro nejmenší. Záměrně říkám pro nejmenší, protože se opravdu hodí čistě na první příkrmy, na rozdíl od ostatních mixérů, které si představíme dále. V tomto mixéru opravdu připravíte jednu až dvě porce pro děti, které začínají s přikrmováním. Bohužel jsem nikde nenašla jaký je vlastně objem a jak velké množství zeleniny, ovoce atd.. se v tomto mixéru dá vlastně připravit, takže budu moc ráda, když mi to napíšete do komentářů, pokud máte tuto zkušenost. Osobně to tipuji na cca 250 g surovin.

Nicméně, díky praktickému struhadlu můžete zeleninu či ovoce krájet přímo do nádoby, takže si ušetříte zašpinění dalšího nádobí. Uvařené jídlo můžete vyklopit přímo do mixéru, rozmixovat a hned podávat.

Sice je super, že v podstatě vše můžete udělat v jednom přístroji, respektive v jedné nádobě, aniž byste museli jídlo přendávat z jedné nádoby do druhé, což se mě osobně třeba líbí, ale zdá se mi, že cena mixéru je relativně vysoká oproti dalším, které jsou lépe vybavené, a to přitom za stejnou či podobnou cenu.

Foto zdroj

Výhody

 • vše je možné připravit v jednom

Nevýhody

 • cena
 • jedna rychlost mixéru
 • malý objem

Chicco vařič parní Easy Meal

Chicco parní vařič Easy Meal je vybaven praktickým struhákem, který umožňuje krájet zeleninu přímo do nádoby. Tvar misky zaručuje efektivní distribuci páry při vaření a jednoduchým vyklápěcím systémem je možné hotové jídlo vysypat přímo do vestavěného mixéru a rozmixovat.

Orientační cena v době publikace článku: 2999,-


Babymoov multifunkční přístroj NUTRIBABY

Babymoov multifunkční přístroj NUTRIBABY je další parádní pomocník z mého výběru při zavádění příkrmů a vaření zdravých jídel pro děti. V tomto přístroji můžete připravovat zdravá a chutná jídla nejenom pro ty nejmenší, ale i pro větší děti, a to díky varným košům a objemu 2250 ml. Zároveň je přístroj vybaven mixovací nádobou o objemu 700 ml, takže si můžete připravit plno porcí pro nejmenší předem a třeba je i zamrazit. Já jsem to přesně takhle dělala při zavádění prvních příkrmů svému dítěti.

Což mě navádí k dalším funkcím kromě vaření a mixování. Rozmrazování či sterilizaci a ohřev můžete využít na jídlo a mléko. Při mixování si můžete vybrat ze 3 rychlostních stupňů, což je také paráda a navíc je přístroj vybaven automatickým časovačem, takže stačí do něj naházet suroviny a dále si ho v podstatě nemusíte všimnout. Plastové části jsou bez BPA a všechny lze mýt v myčce.

Foto zdroj

Výhody

 • výběr z rychlostních stupňů při mixování
 • mnoho funkcí
 • BPA free
 • veliký objem

Nevýhody

 • nelze vařit a mixovat v jednom

Babymoov multifunkční přístroj NUTRIBABY

Babymoov multifunkční přístroj NUTRIBABY s výkonem 500 W má 6 funkcí - vaří v páře, mixuje, rozmrazuje, ohřívá mléko, ohřívá příkrmy, sterilizuje a je vybaven automatickým časovačem. Při mixování je možné vybrat ze 3 rychlostních stupňů. V parním přístroji je také možně uvařit rýži a těstoviny. Parní jednotka má 3 oddělené koše s objemem dohromady 2250 ml a mixovací jednotka nabízí objem 700 ml. Všechny jednotlivé díly lze mýt v myčce. Materiál neobsahuje BPA.

Orientační cena v době publikace článku: 3288 ,-


Badabulle multifunkční přístroj B-EASY

Badabulle multifunkční přístroj B-EASY je další pomocník z mého výběru, který vám bude nápomocný při vaření příkrmů a jídel pro děti. Zaujal mě hlavně díky relativně nízké ceně oproti ostatním přístrojům, co mají stejné funkce.

Nabízí 4 funkce - vaření v páře, mixování, rozmrazování a ohřívání pokrmů. Vařit můžete ve dvou oddělených nádobách, které mají dohromady objem 1300 ml. Nádoba pro mixování má objem 700 ml. Vařit a mixovat můžete současně. Ovládání je také velmi snadné, jelikož vám poslouží jedno tlačítko na vaření a jedno na mixování. Při delší době nečinnosti se automaticky vypíná.

Nevýhodou je, že při mixování nemáte na výběr z rychlostních stupňů, takže si nejsem jistá, zda si poradí i třeba se syrovým ovocem, jako je např. jablko. Schválně mi dejte vědět do komentářů, pokud máte vlastní zkušenost. Všechny plastové části jsou bez BPAa lze je mýt v myčce, což je super.

Foto zdroj

Výhody

 • mnoho funkcí
 • BPA free
 • cena
 • snadné ovládání
 • automatické vypínání po delší době nečinnosti

Nevýhody

 • nelze vařit a mixovat v jednom
 • jedna rychlost při mixování
 • menší objem

Badabulle multifunkční přístroj B-EASY

Badabulle multifunkční přístroj B-EASY nabízí 4 funkce přípravy pokrmů pro nejmenší - vaření v páře, ohřívání, rozmrazování a mixování. Suroviny je možné připravovat zvlášť díky dvoum odděleným košům. S přístrojem je možné vařit i mixovat současně. Objem nádob na vaření v páře je 1300 ml a objem nádoby pro mixování je 700 ml. Přístroj se snadno ovládá - 1 tlačítko na vaření, 1 tlačítko na mixování a při delší nečinnosti se automaticky vypíná. Všechny části lze mít v myčce.

Orientační cena v době publikace článku: 2390,-


Twistshake Baby Food Processor 6v1

Všem velmi dobře známý multifunkční mixér Twistshake Baby Food Processor 6v1 s výkonem 700 W na mém seznamu nesmí chybět. Zařadila jsem ho zejména proto, že je velmi dobře hodnocen a často doporučován jako velmi kvalitní a protože věřím, že to tak nějak i očekáváte, vzhledem k tomu, že obecně je tahle značka v současnosti velmi oblíbená.

V zásadě nabízí super funkce jako vaření v páře a následné mixování v jedné nádobě, sterilizaci, ohřev, rozmrazování a automaticky se sám odvápňuje. Součástí balení jsou dvě znovuplnitelné kapsičky na přesnídávky či zeleninové a maso-zeleninové příkrmy, které můžete schovat do zásoby nebo použít na cesty. Dále máte v příslušenství praktickou stěrku a kleště abyste se neopařili např. při vytahování horkých lahviček po sterilizaci.

Jako negativum hodnotím objem nádoby na vaření a mixování, který je pouze 900 ml, takže ho opravdu nejspíš využijete výhradně pro přípravu příkrmů pro miminka. Dále si nemůžete zvolit rychlostní stupeň při mixování, nicméně vzhledem k velkému výkonu si myslím, že nebude mít problém poradit si např. i se syrovým ovocem.

Foto zdroj

Výhody

 • vše je možné připravit v jednom
 • velký výkon

Nevýhody

 • jedna rychlost mixéru
 • menší objem

Twistshake Baby Food Processor 6v1

Twistshake Baby Food Processor 6v1 s výkonem ohřevu až 700 W a výkonem mixéru 120 W je inteligentní přístroj, který nabízí až 6 funkcí přípravy pokrmů pro nejmenší - vaření v páře, mixování, sterilizace pokrmů, ohřívání mléka a pokrmů, udržování teploty a automatické odvápnění. Objem nádržky na vodu je 280 ml a objem nádoby na mixování je 900 ml. Přístroj má k dispozici také dvě znovuplnitelné kapsičky vhodné na cesty či pro uchování dětských příkrmů, kleště pro vytahování horkého koše při parním vaření nebo pro vytahování horkých lahviček a praktickou stěrku.

Orientační cena v době publikace článku: 2729,-


Doufám, že vás tento článek zaujal a pokud uvažujete o koupi tohoto pomocníka tak doufám, že vám moje tipy na multifunkční přístroj pro první příkrmy pomohly.

Kdybych si měla já osobně vybírat, vybrala bych si Babymoov NUTRIBABY, a to zejména kvůli velkému objemu, díky čemuž bych mohla připravovat vařená jídla v páře nejenom pro nejmenšího prcka, ale i třeba pro starší děti či pro sebe. Přijde mi to mnohem výhodnější než kupovat takto relativně drahý přístroj, se kterým budu moct vařit jen pro jednoho člena rodiny.


A co vaše zkušenosti s vybranými multifunkčními přístroji? Co je pro vás při výběru důležité? Klidně napište své tipy, jak jste zaváděly dětské příkrmy a v čem je připravovaly.

Budu ráda, když mi napíšete vlastní zkušenost pod konkrétní multifunkční mixér v Centru recenzí Modrého koníka a pomůžete tak ostatním maminkám v rozhodování, popřípadě napište do komentářů tipy na své favority. Nezapomeňte, že za každou přidanou zkušenost budete odměněni 💙.

Miminko toho sní tak malé množství, že mi úplně stačí tyčový mixér. Nezabírá místo a hned vidím, jak jemný či hrubý s kousky pokrm je.

1. říj 2021

@1pomnenka to je jasný 😉 ale někdo si zakládá na vaření v páře pro děti a raději si koupí parní hrnec a mixér v jednom 🙂 navíc v některých lze uvařit větší množství i třeba pro starší děti 🙂

5. říj 2021

Připravuji v klasickém hrnci s napařovákem na knedlíky a následně mixují tyčovým mixérem. Sice je toho trochu víc na umývání, ale nestojí mi další věc na kuchyňské lince.
Mít větší kuchyň o nějakém pomocníkovi bych uvažovala.

5. říj 2021

Pro obě děti jsem vařila v napařováčku a mixovala tyčákem. Obojí se hned opláchne a žádné nádobí navíc není. Navíc jsem příkrmy vařila pár měsíců v roce už jedli s námi.

6. říj 2021

Na detech se desne dobre vydelava… ja mam rada multifunkcni robutky a spol, ale tohle mi prijde desne zbytecny. Zelcu uvarim na paracku, prendam do nadobky co mam u multi robota na peceni a rozsekam na kasi. Vejdou se tam akorat dve vetsi mrkve, takze bohate dostacujici ;) a za 15 minut mam uvareno a uklizenou kuchyn ;)

11. říj 2021

Já si před 7 lety kvůli prikrmum koupila parní hrnec, slouží do teď, ikdyz většinu času jen na knedlíky, jak bramborové, houskove či ovocné.Teď opět využívám na prikrmy.Jak zeleninové tak ovocné i maso.Super je, že se tam vejde dle mého odhadu cca 4kg zeleniny. Takže se udělá velká zásoba do mrazáku. Pak mám mixer o objemu 1.5l a vše krásně rozmixuje, kromě prikrmu v něm dělám svíčkovou, polévky, marmeladu a zmrzliny 😉

11. říj 2021

@triskova_v To je jasné 🙂 každý má jiné preference 😉 někomu přijde zbytečné tohle jinému zase přijde zbytečné kupovat chůvičku jinému zase něco jiného 🙂 to je v pořádku..... každopádně můj článek je zaměřen právě na maminky, které si nějakého takového pomocníka pořídit chtějí a zajímá je jejich srovnání 🙂

13. říj 2021

Začni psát komentář...

Odešli