Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
hasara33
28. črc 2021
128 

Vybíráme odsávačku mateřského mléka

Ahoj koníkovky,

všechny víme, že kojení je tou nejlepší a nejpřirozenější formou výživy malého miminka nicméně některé maminky mají bohužel z nějakých důvodů od začátku s kojením problémy a nebo je jim kojení prostě jen nepříjemné. Pak jsou maminky, které mají mateřského mléka tolik, že by s ním byly schopny nakrmit celou vesnici a aby předešly problémům v podobě zánětů musí přebytečné mléko odsávat. Právě proto jsem se v dnešním článku rozhodla představit vám šest odsávaček, které mě osobně zaujaly a doufám, že i vám se bude můj výběr líbit.

To by bylo vše k úvodu a teď pojďme na to!


BAYBY BBP 1000 Manuální dvoufázová odsávačka

Tuhle manuální odsávačku jsem si v těhotenství koupila i já. Nechtěla jsem utrácet za dražší, protože jsem nějak ani nepočítala s tím, že jí vůbec budu potřebovat, no jo ty prvorodičky...Nicméně nakonec se pro mě na první týdny po narození dcery stala odsávačka nezbytností. Použití této odsávačky je snadné a relativně příjemné, ale musela jsem celkem dlouho pumpovat než se naplno spustilo mléko. Pro mě to bylo zbytečně namáhavé, zvlášť pak, když jsem musela odsávat několikrát denně, a relativně i zdlouhavé oproti elektrické odsávačce, kterou jsem si pořídila poté a o které také bude řeč.

Výhody

 • cena
 • malá, skladná

Nevýhody

 • větší námaha při použití

BAYBY BBP 1000 Manuální dvoufázová odsávačka

Tato manuální dvoufázová odsávačka je vybavená silikonovým, masážním prsním nástavcem pro příjemné používání. Ergonomický design a dvě fáze zajišťují pohodlí a snadné odsávání mateřského mléka. V první fázi dochází ke stimulaci bradavky a ve druhé fázi můžete začít odsávat. Ve vybavení odsávačky je odsávačky je kojenecká lahev se širokým otvorem a redukce, která umožňuje použití kojeneckých lahví s úzkým otvorem.

Orientační cena v době publikace článku: 343,-


LOVI Dvoufázová ruční odsávačka EXPERT

Mám ráda značku Lovi, takže jsem rozhodla do svého výběru zařadit i odsávačku této značky. Myslím, že nejvíc oceníte 3D technologii odsávání, tedy že odsávačka současně masíruje, stlačuje a napodobuje proces sání miminkem. O pohodlí se vám postarají silikonová vložka v hrdle odsávačky a ergonomická, protiskluzová rukojeť.

Výhody

 • cena
 • napodobuje proces sání miminka
 • silikonová vložka
 • ergonomická rukojeť

Nevýhody

 • větší námaha při použití

LOVI Dvoufázová ruční odsávačka EXPERT

U této odsávačky každý jistě ocení ergonomickou rukojeť, silikonovou vložku, která stimuluje průtok mléka a zajišťuje citlivé a účinné odsávání. Odsávačka je vybavená 3D technologií odsávání - současně masíruje, stlačuje a odsává a napodobuje proces sání miminkem. Odsávání je rychlé, pohodlné a bezbolestné. K uchovávání odsátého mléka využijete elastický disk a láhev s objemem 150 ml. umožňují bezpečné a hygienické uchovávání odsátého mléka, které jsou součástí balení.

Orientační cena v době publikace článku: 867,-


Philips Avent Odsávačka Natural

Poslední z mého výběru manuálních odsávaček je od značky Philips Avent. Tento konkrétní typ odsávačky byl zvolen jako produkt roku za rok 2017. Díky pěti masážním výstupkům odsávačka dokáže simulovat techniku sání miminka a silikonová vložka se postará o to, aby odsávání mléka bylo pohodlné a příjemné. Zároveň jistě oceníte, že k odsávačce dostanete zdarma dárek v podobě VIA pohárků, ve kterých můžete uchovávat mateřské mléko či jiné potraviny. Jsou vhodné do mrazáku i mikrovlnky.

Výhody

 • napodobuje techniku sání miminka
 • malá, skladná
 • cena
 • via pohárky jako dárek zdarma

Nevýhody

 • menší obsah láhve (125 ml)
 • vetší námaha při používání

Philips Avent Odsávačka Natural se zásobníkem 125 ml

Odsávačka Philips Avent se pyšní zajímavým designem a měkkou masážní vložkou s 5 masážními výstupky, který při odsávání stimulují prs a napodobují techniku sání miminka. Mléko je citlivě odsáváno přímo do zásobníku, na který pak stačí jen připevnit dudlík a miminko nakrmit. Díky své malé velikosti je odsávačka ideálním společníkem i na cesty. Součástí balení je i zásobník na mléko s objemem 125 ml, extra měkký novorozenecký dudlík a jedno těsnící víčko. Zároveň při koupit této odsávačky dostanete zdarma 5 kusů Avent VIA pohárků s víčkem a objemem 180 ml, které jsou sterilizované a vhodné do mrazáku i mikrovlnky.

Orientační cena v době publikace článku: 925,-


Nezaujaly vás manuální odsávačky nebo prostě jen dáváte přednost většímu pohodlí bez námahy v podobě elektrických odsávaček?
Pojďme se na ně tedy podívat.


Canpol babies Elektrická odsávačka EasyStart

Výše jsem zmiňovala, že jsem si kvůli menší námaze při odsávání mléka pořídila elektrickou odsávačku. Pořídila jsem si konkrétně tento typ. Odsávačka je vybavená tří stupňovou regulaci odsávání, aby co nejvíce napodobila sání miminka při kojení. Já osobně jsem po zapnutí používala asi minutu první stupeň a poté jsem přešla rovnou na třetí stupeň. Bylo to pro nejefektivnější a láhev byla naplněná během 15-20 minut. Dále má odsávačka silikonovou vložku, takže používání je příjemné. Napájení může být ze sítě nebo pomocí baterií, čili používání na cestách není problém.

Výhody

 • tří stupňové odsávání
 • snadné používání
 • napájení ze sítě nebo pomocí baterií
 • cena

Nevýhody

 • složitější údržba

Canpol babies Elektrická odsávačka EasyStart

Tato odsávačka je typickou svým **třístupňovým nastavením intenzity sání -
1. express/rychlý režim - napodobuje rychlé a plytké sací pohyby dítěte, v této fázi začíná mléko vytékat z prsu
2. natural/přirozený režim - imituje pomalejší, hlubší a přirozené sání,
3. strong/silný režim - kopíruje pomalejší a velmi hluboké sání, ke kterému dochází v průběhu růstu dítěte. Intenzitu sání můžete regulovat otočným kolečkem. Díky silikonové masážní vložce, která prs jemně masíruje je odsávání citlivé, pohodlné a důkladné. Mléko můžete díky přiloženému adaptéru odsávat přímo do lahve či do zásobníku. Odsávačku je možné napájet přímo ze sítě nebo pomocí baterií.** Součástí balení je kojenecká láhev s objemem 120 ml, zásobník na mléko s víčkem a praktické pouzdro na odsávačku.

Orientační cena v době publikace článku: 1310,-


MEDELA Swing Flex 2-fázová elektrická odsávačka

Do svého výběru jsem tuhle odsávačku zařadila hlavně proto, že bývá nejvíce doporučována maminkami na internetu. Jistě oceníte, kromě dvoufázového odsávání, které napodobuje sání miminka, že prsní nástavec je možné otáčet o 360° a k dispozici je ve dvou velikostech, které jsou součástí balení. Další velikosti je možné dokoupit. Také máte na výběr z 11 stupňů podtlaku. Díky konektoru Flex nedojde k přesátí a protékání mléka do hadice a motoru. Tuhle odsávačku můžete napájet přímo ze sítě nebo pomocí baterií.

Výhody

 • 11 stupňů podtlaku
 • otočný nástavec
 • výběr z vice velikostí prsního nástavce

Nevýhody

 • cena

MEDELA Swing Flex 2-fázová elektrická odsávačka

Tato inovativní odsávačka pracuje na odsávání mléka ve dvou fázích:
1. fáze - stimuluje spuštění mléka a napodobuje miminko, které krátkým a rychlým sáním stimuluje uvolnění laktačních hormonů
2. fáze - vyprazdňuje prs. Zároveň je vybavená konektorem Flex s ochranou proti přesátí, který zabraňuje protékání mléka do hadice a motoru a prsním nástavcem PersonalFit Flex, který díky přiložení pod úhlem 105 ° umožňuje lepší tok mléka. Prsní nástavec má měkký a hladký povrch a je možné otáčet ho o 360 °. K dispozici ve čtyřech velikostech tunelu (součástí balení odsávačky je velikost 21 a 24 mm, jiné velikosti je možné dokoupit). Pomocí tlačítek je možné nastavit si stupeň podtlaku a na výběr je z až 11 stupňů. Použití je možné pomocí kabelu i bezdrátově na baterie.

Orientační cena v době publikace článku: 3200,-


Beurer Elektrická odsávačka BY 40

U této odsávačky mě kromě nastavení až 10ti stupňů stimulace a 10ti stupňů odsávání zaujal velmi podsvícený displej, který vám zobrazí stav baterií v odsávačce, čas a zobrazuje na jakém stupni zrovna odsáváte. Dále je super, že součástí balení je adaptér na láhve NUK a AVENT. Prsní nástavec je opět vybaven měkkou silikonovou vložkou, takže odsávání je příjemné. Myslím si, že super je i cena, protože na to, že má odsávačka plno zajímavých funkcí je cena relativně příjemná. Možné je napájení ze sítě i pomocí baterií. Upřímně mě v tomto případě nenapadá žádná nevýhoda a také dle recenzí na internetu to vypadá, že uživatelky jsou s touto odsávačkou velmi spokojené a oceňují právě plno funkcí za relativně nízkou cenu.

Výhody

 • 10ti stupňů stimulace a 10ti stupňů odsávání
 • adaptér na láhce NUK a AVENT
 • cena

Nevýhody

 • žádnou jsem neshledala

Beurer Elektrická odsávačka BY 40

Tato odsávačka v zajímavém designu s podsvíceným displejem nabízí 10 úrovní stimulace bradavky a 10 úrovní odsávání. Navíc si odsávačka dokáže zapamatovat vámi předvolená nastavení. Hlavice je vybavena měkkou, silikonovou vložkou aby odsávání mléka bylo příjemné a pohodlné. Dále je hlavní část přístroje opatřena protiskluzovými nožičkami, indikátorem stavu baterie (možno používat i pomocí síťového adaptéru) a součástí přístroje kojenecká láhev Beurer se šroubovacím uzávěrem a adaptéry na láhve Avent a NUK.

Orientační cena v době publikace článku: 1674,-


Jsem ráda, že jste došly až sem k závěru mého článku a doufám, že se vám líbil a hlavně doufám, že vám alespoň trochu pomohl v rozhodování. Kdybych měla nějakou odsávačku osobně doporučit, tak bych doporučila buď Canpol babies, se kterou mám pozitivní, osobní zkušenost nebo pak odsávačku Beurer, protože si myslím, že za tu cenu nabízí opravdu parádní funkce. Navíc pokud potřebujete odsávat i v noci, tak za podsvícený displej budete jistě šťastné.


A co vaše zkušenosti s vybranými odsávačkami? Budu ráda, když mi dáte do komentářů vědět nebo můžete napsat vlastní zkušenost pod konkrétní odsávačku a pomoct tak ostatním maminkám v rozhodování, popřípadě napište tipy na své favority.

Krásný den všem.

Za mě jsou top odsávačky Medela. Zkusila jsem Avent, Darling, Babymoov a ještě něco. Od Medely jsem vyzkoušela tři, první jednoduchou elektric, pak Swing a s třetím dítkem Swing maxi na obě prsa. Mohu doporučit všechny tři.

21. srp 2021

@ilonne moc děkuji za komentář 😘 mohla bych tě ještě poprosit zda bys svou zkušenost napsala přímo pod odsávačku medela v centru recenzí? Když klikneš v mém článku na odsávačku medela, budeš přesměrována přímo na ní a tam pak stačí jen kliknout na "přidej zkušenost" 😊 měj se krásně ❤️

21. srp 2021

Začni psát komentář...

Odešli