Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
i_v_c_a
9. lis 2017 Čtené 331x

Takže - jak to bylo u nás? Těhotenství jsem měla v rámci možností pohodové a na porod jsem se chystala devět měsíců. Výběr porodnice v době, kdy si člověk sotva uvědomí, že je těhotný, natož aby se zajímal o to, jakou barvu mají sály a jestli tam je sprcha, úplně nechápu, registrace připomínala přihlašování na zkoušky na vysoké škole, ale jsme tam, za půl roku můžeme rodit!

Dost jsem to celé řešila, nakonec jsem kromě porodnice v Praze měla jako zálohu i porodnici v Příbrami, na kterou jsem slyšela velmi kladné hodnocení a muž odevzdaně čekal, kterou z porodnic si na poslední chvíli vyberu. V Příbrami jsme se byli i podívat a musím doporučit ... kavárnu Velbloud café na náměstí v Dobříši. Pokud jste úspěšně přežily obávaný test na cukrovku, tady vás čeká jeho větší brácha. Za obvyklých 70Kč jsem dostala obří horké maliny.  Představte si velký talíř, pět kopců skvělé vanilkové zmrzliny, pět kopců šlehačky a pět hromad malin. Nesnědli jsme to ani ve dvou.

Vraťme se k rození dětí. Lékařskou péči oceňuji a vážím si jí, ale některé věci jako laik (a lékárnice) nechápu. Má gynekoložka střídavě chtěla dělat vnitřní vyšetření (protože je to strašně nutné!) a střídavě jí stačil ultrazvuk přes břicho, který dělala při každé návštěvě. Moc jsem tu logiku nepochopila (a paní doktorka nebyla zrovna sdílná, ostatně už nemám v plánu se s ní potkat), takže jsem odmítala vnitřní vyšetření. Problém. Odmítala jsem je i v porodnici v Krči, kam jsem pak chodila do poradny - a tady problém nebyl. Stačil ultrazvuk. S jednáním všech, které jsem tam při poradnách potkala, jsem byla tak spokojena, že jsem se rozhodla, že se do Příbrami nepojede. 

Julii jsem přenášela o 10 dní, navštěvovala poradny, cvičila, chodila, pila maliník, chodila do poradny a tak stále do kola. Nakonec mi doktorka naordinovala "sex 3x denně". Rovnou jsem ji upozornila, že jsem špatný pacient :D.

V sobotu večer, 9 dní po termínu, jsem to konečně začnulo slabými kontrakcemi. V noci jsme si udělali výlet do porodnice, protože jsem krvácela. Podle mě hodně, podle doktorky to nic není. Bylo mi jí chuděry líto, vypadala dost rozespale. Celou noc jsem měla zaspatelné kontrakce  a od rána to jelo naplno. Doma jsem vydržela jsem do 3  hodin, kdy už mě pekelně bolelo v kříži. V porodnici jsme si dali klasické kolečko monitorů, při kterých mi samovolně praskla voda a vyšetření (na 5cm!). Nějak mi bylo blbé vytasit se s porodním plánem (který jsem psala dva dny před porodem a opsala jsem ho od Apacheee, díky!), takže jsem si vše krásně domluvila a odmítla medikaci. V tomto se ve mě nezapře lékárnice, měla jsem strach z nežádoucích účinků a dokud to šlo, chtěla jsem to zvládnout bez léků. Kanyla mi nepřišla jako blbý nápad (nemůžou se mi strefit do žíly ani při odběrech, natož kdyby tam hledali něco narychlo), klystýr taky (pomohl na chvíli od bolestí v kříži, ale jinak byl na ..., myslím, že mi na pár dní vyřadil trávení z činnosti).

Pokračovali jsme kolečkem monitory-sprcha-chodit-monitory-sprcha-chodit...  Občas mi nabídli nějaký dryák, který jsem s díky odmítla, a pak se už ani nesnažili. Po půl sedmé jsem dostala povolení tlačit, což jsem moc nechápala, tělo ještě nechtělo, ale pak to začalo. Ve sprše. Tělo tlačilo samo, já se snažila myslet na to, abych se nadechla. Neuvěřitelná síla. Mezi kontrakcemi jsem byla vysmátá (=strašně unavená, ale mozek funkční a bolest žádná) a asistentky jsem se ptala "a co když tu porodím?" Ona zkušeně a klidně odpovídala - tak tam porodíte. Za chvíli jsem hlásila, že ze venku kus hlavičky. Prý - jak to víte? A já, že jí držím v ruce. Muž říká, že asistentka v tuto chvíli vypadala opravdu hodně překvapeně (a to už toho hodně odrodila) a na sál urychleně povolala kolegyně. Julii jsem pak porodila na dvě další kontrakce v leže na boku (což jsem měla domluvené, na záda jen v nouzi a stoje jsem se bála, aby to nebylo moc rychlé a neporanila jsem se )(měla jsem to dost načtené :D). Jul se narodila po sedmé hodině večer. Následoval krásný bonding a vše přesně podle mých představ. A poranění a nástřih žádné. Nakonec mě převezli na pokoj (jednolůžkový, bez poplatků, s polonahým chlapem na velkém plakátu, kterého jsem si všimla až třetí den) a dostala jsem  konečně večeři.

Ráda bych poděkovala za  skvělou péči všem zaměstnacům porodnice i šestinedělí (kromě těch, co vařili obědy, to byl zážitek :slight_smile:. Nejvíc vzpomínám na  paní sanitářku, která milovala Julii a nosila jí čerstvě vyžehlené, ještě teplé oblečky, dětskou sesru, která mi hned po příchodu řekla, že některé děti potřebují k adaptaci být u mámy a jestli vím, jak zvednout bočníci u postele, další sestru, která mi dost pomohla při potížích s kojením a paní doktorku z poradny, která den po porodu naběhla na pokoj, prý že "kde jste, my na vás v poradně čekáme". To byla ta, co mi v 41+1tt radila sex 3x denně... Takže za mě Krč rozhodně ano (a jídlo s sebou :slight_smile: !

Čti celý článek