Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
janyshka
18. zář 2017
1764 

Jak zadělat na miminko bez trápení

Když jsem si před lety přebírala v historické budově pražského Karolina svůj vysněný diplom a stala jsem se lékařkou, myslela jsem si, že je to můj největší životní úspěch. Má nejdůležitější životní role. Měla jsem pocit, že většího vnitřního naplnění už nemůžu nikdy dosáhnout, ale už rok mě každý den moje dítě přesvědčuje o tom, že všechno je tak trošku jinak.


Dnešní uspěchaná doba nás nutí odsouvat naše plány na založení rodiny stále dál a dál do vyšších dekád našeho života. Není se čemu divit. Rodičovství je povětšinou záležitost plánovaná. Chceme si nejprve vybudovat dobrou pracovní pozici, poznat svět a vytvořit sociální zázemí a až potom je na řadě snaha o početí potomka. To je obvykle mezi třicítkou a čtyřicítkou, kdy už je bohužel fyziologický vrchol ženského těla dávno pryč.Sama si velmi dobře vzpomínám, jak jsem ještě rok před magickými třicátými narozeninami o dítěti ani nepřemýšlela. Služby, ambulance, strasti mých pacientek, hypotéka a vše dokola a dokola… Zásadní zlom nastal, když jsem začala pracovat v centru asistované reprodukce.  Celodenní maraton se zoufalými páry toužícími po potomkovi. Krásní, úspěšní lidé, kterým se ve tvářích odráží bolest, strach a pocit prázdnoty. Ano, reprodukční medicína je na vysoké úrovni a často umíme efektivně pomoci, ale ani moderní medicína není všemocná a jsou případy, kdy „to“ zkrátka nejde.


Touha po početí postupně mění příjemné partnerské chvilky v povinný rozmnožovací akt a stres a zoufalství se exponenciálně zvyšuje s každou další příchozí menstruací. Čas se roztříští a existuje jen doba naděje před těhotenským testem a doba smutku po jedné čárce. Bohužel psychika hraje velkou roli i při reprodukci, a to u ženy i muže. Soustavný tlak na partnera často způsobuje sexuální selhání, což vede k prohloubení psychické nestability u obou partnerů. 


Mně po pár měsících došlo, že v ambulanci CARu nechci sedět na druhé straně stolu a nechci vyměnit touhu za povinnost. Teď když po roce sedím a píšu tyto řádky, tak musím objektivně říct, že to bylo mé nejlepší životní rozhodnutí. Lékařkou jsem stále a jsem za to moc šťastná, je to mé velké životní poslání a těhotenství a mateřství mě nijak zvlášť neomezilo v mé kariéře. Být matkou je skvělé a nepopsatelné naplnění sama sebe. Jako bych až teď otevřela nějakou tajnou komnatu podstaty své duše. Získala jsem jakýsi magický vnitřní zrak, který by byl bez Míši odsouzen k věčné temnotě.Velmi důležité je najít si ten správný kompromis mezi sociální stránkou a pomyslnými biologickými hodinami. A když už se rozhodneme začít pracovat na miminku, tak to nebrat jako povinný akt, ale jako příjemnou zábavu. Bohužel stres má negativní vliv i na náš sexuální život. Vnitřní napětí a strach ze selhání často ovlivňuje i stažení svalů pánevního dna a poševní lubrikaci. Ve chvíli, kdy je žena stažená a pochva není správně lubrikovaná, může být pohlavní styk velmi nepříjemný až bolestivý. Následkem podráždění poševní sliznice může také dojít ke vzniku poševního zánětu. Tím se pár dostává do začarovaného kruhu bolesti, gynekologických problémů a sexu z povinnosti.


Řešení je velmi jednoduché – použití kvalitního lubrikačního gelu. Ve chvíli, kdy se snažíme počít potomka, bychom však měli být opatrní při výběru lubrikačního gelu. Gel mění prostředí v pochvě a je otázka, jak toto působí na spermie, zda nezhoršuje jejich schopnost pohybu nebo jejich životnost. Proto mě moc potěšilo, že je na trhu lubrikační gel, který řeší i tuto reprodukční stránku věci.Ritex Kinderwunsch lubrikant je vytvořen tak, aby poskytnul maximální lubrikaci při styku a zároveň nepoškodil spermie. PH gelu odpovídá pH poševního sekretu v období plodných dnů. Abych pravdu řekla, tak nevěřím ničemu, co za sebou nemá žádné pádné argumenty ve formě klinických studií, které slibované vlastnosti produktu potvrzují. Moc mě potěšilo, že tento lubrikační gel prošel několika klinickými studiemi, které jeho vlastnosti potvrzují. 


Snaha o početí potomka nemusí být úporný maraton, ale příjemná zábava s partnerem. A já osobně si myslím, že tak by to mělo být 🙂


-------------------

Tento článek vyšel s podporou Mark Distri. Všechny informace o gelu Ritex Kinderwusch naleznete zde

    I kdyz je to v podstatě komercni sdeleni, napíšu svoji zkušenost s obdobnym produktem. Pri snazeni jsme používali gel, ktery mel usnadnovat cestu spermiim a tehotenstvi se skutecne zadarilo - cim to nakonec bylo tezko rict. Akorat ten nas připravek byl velmi tekuty, vodnaty a na pouzivani celkem nepříjemný.. Na druhou stranu je logickeyze v hustém gelu se spermiim bude plavat blbe :D Snazeni zdar!

    18. zář 2017

    Trapný příspěvek, ani nejde říct - skryta reklama, protože to je ofico reklama😇

    16. únor 2020

Začni psát komentář...

Odešli