icon
1 / 1
avatar

Já teda ještě neviděla chlapi, co by pracovali více jak ženské 😉

Dnes v 08:04
avatar
@zvalentova

Já teda ještě neviděla chlapi, co by pracovali více jak ženské 😉

@zvalentova 👀 to teda nechápu , jak to myslis?

Dnes v 08:33
avatar
@zvalentova

Já teda ještě neviděla chlapi, co by pracovali více jak ženské 😉

@zvalentova No já teda jo.

Dnes v 08:35
avatar
@anezzka3

@zvalentova No já teda jo.

@anezzka3 znam chlapy co fakt drou rukama , i ten muj drel … dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi … a muj manzel taky pracuje 2x tolik nez ja a uplne stejne lidi v okoli - uprimne beznam chlapa ktery by nepracoval tvrdeji nebo aspon nekolikanasobne vice hodin bez jeho zena …

@zvalentova Co dela tvuj chlap 🤭politika ?

Dnes v 08:46
avatar
@veronicka89

@anezzka3 znam chlapy co fakt drou rukama , i ten muj drel … dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi … a muj manzel taky pracuje 2x tolik nez ja a uplne stejne lidi v okoli - uprimne beznam chlapa ktery by nepracoval tvrdeji nebo aspon nekolikanasobne vice hodin bez jeho zena …

@zvalentova Co dela tvuj chlap 🤭politika ?

@veronicka89 já teda dělám defacto pořád, chlapi mnohem více filtrují zaměstnání/volno. Nemám paní na úklid, babičky nic... nevím jak v jiných rodinách.

Dnes v 09:20
avatar
@veronicka89

@anezzka3 znam chlapy co fakt drou rukama , i ten muj drel … dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi … a muj manzel taky pracuje 2x tolik nez ja a uplne stejne lidi v okoli - uprimne beznam chlapa ktery by nepracoval tvrdeji nebo aspon nekolikanasobne vice hodin bez jeho zena …

@zvalentova Co dela tvuj chlap 🤭politika ?

@veronicka89 záleží jestli bereš jen práci pro peníze anebo celek. Práce pro peníze většinou odvedou víc muži ale celkově víc pracují ženy, protože domácnost a péče o rodinu bývá víc na nich.

Dnes v 09:39
avatar
@veronicka89

@anezzka3 znam chlapy co fakt drou rukama , i ten muj drel … dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi … a muj manzel taky pracuje 2x tolik nez ja a uplne stejne lidi v okoli - uprimne beznam chlapa ktery by nepracoval tvrdeji nebo aspon nekolikanasobne vice hodin bez jeho zena …

@zvalentova Co dela tvuj chlap 🤭politika ?

@veronicka89 Ja znam zeny, ktere delaji fulltime + jedou dalsi smenu doma na zajisteni kompletniho chodu rodiny. Neznam ani jednoho chlapa, ktery to ma stejne. Tam, kde chlapi jedou druhou smenu doma taky, je to vzdy na pul s zenou. To by me fakt zajimalo, v jake socialni bubline zeny pracuji nekolikanasobne min hodin, nez muzi.

Dnes v 10:40
avatar
@ai30

@veronicka89 Ja znam zeny, ktere delaji fulltime + jedou dalsi smenu doma na zajisteni kompletniho chodu rodiny. Neznam ani jednoho chlapa, ktery to ma stejne. Tam, kde chlapi jedou druhou smenu doma taky, je to vzdy na pul s zenou. To by me fakt zajimalo, v jake socialni bubline zeny pracuji nekolikanasobne min hodin, nez muzi.

@ai30 v cizine 😉

Neznam ani jednu maminku s ditetem do 6 let co by pracovala 40h uz ha s 30 jsem letos vyjimka 😅

Bezne je 10-18

Kdyz jsem byla na materske urcite chlap delal doa mene - proste umerne praci … ale vzdy udelal co bylo treba

Dnes v 10:48
avatar
@ai30

@veronicka89 Ja znam zeny, ktere delaji fulltime + jedou dalsi smenu doma na zajisteni kompletniho chodu rodiny. Neznam ani jednoho chlapa, ktery to ma stejne. Tam, kde chlapi jedou druhou smenu doma taky, je to vzdy na pul s zenou. To by me fakt zajimalo, v jake socialni bubline zeny pracuji nekolikanasobne min hodin, nez muzi.

@ai30 pokud jede zena full time a pak jede doma kdyz chlap uz ma volno - je to trubka ( nebo to tak chce )

Dnes v 10:49
avatar
@veronicka89

@ai30 v cizine 😉

Neznam ani jednu maminku s ditetem do 6 let co by pracovala 40h uz ha s 30 jsem letos vyjimka 😅

Bezne je 10-18

Kdyz jsem byla na materske urcite chlap delal doa mene - proste umerne praci … ale vzdy udelal co bylo treba

@veronicka89 No ja jsem taky v cizine :D :D A znam hodne rodin 50:50, ale furt zadnou, kde zena pracuje min hodin, nez muz. Ale chapu, ze pokud povazujes veskerou praci v domacnosti za zabavu, ne praci, tak to vychazi jinak.

Dnes v 10:51
avatar
@veronicka89

@anezzka3 znam chlapy co fakt drou rukama , i ten muj drel … dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi … a muj manzel taky pracuje 2x tolik nez ja a uplne stejne lidi v okoli - uprimne beznam chlapa ktery by nepracoval tvrdeji nebo aspon nekolikanasobne vice hodin bez jeho zena …

@zvalentova Co dela tvuj chlap 🤭politika ?

@veronicka89 Btw ja jsem u nas ta, ktera musi resit pracovni veci do vecera, o vikendech a dovolenych. Ale kdyz to tak je, tak muj muz musi v tu chvili resit deti, zvirata a domacnost. A fakt nechapu, proc by se melo napsani emailu pocitat jako prace a uklizeni kuchyne ne. Podle me je proste tohle vnimani prace kompletne pokrivene (a samozrejme namirene proti zenam, ktere casto zastavaji mnohem vetsi miru te pecovatelske prace, ktera se 'nepocita jako skutecna').

Dnes v 11:06
avatar
@ai30

@veronicka89 No ja jsem taky v cizine :D :D A znam hodne rodin 50:50, ale furt zadnou, kde zena pracuje min hodin, nez muz. Ale chapu, ze pokud povazujes veskerou praci v domacnosti za zabavu, ne praci, tak to vychazi jinak.

@ai30 ja a zabavu pro me je cokoliv doma utrpeni 😅… krom rychleho vareni to mi vadi asi nejmin nevim jak jsi prisla ze to beru jako zabavu

Dnes v 11:34
avatar
@ai30

@veronicka89 Btw ja jsem u nas ta, ktera musi resit pracovni veci do vecera, o vikendech a dovolenych. Ale kdyz to tak je, tak muj muz musi v tu chvili resit deti, zvirata a domacnost. A fakt nechapu, proc by se melo napsani emailu pocitat jako prace a uklizeni kuchyne ne. Podle me je proste tohle vnimani prace kompletne pokrivene (a samozrejme namirene proti zenam, ktere casto zastavaji mnohem vetsi miru te pecovatelske prace, ktera se 'nepocita jako skutecna').

@ai30 ja vubec nechapu proc mluvis tvrzeni ktete si za 1. nemyslim a za 2. jsem je ani nikde nepsala 😀

Dnes v 11:35
avatar
@veronicka89

@ai30 v cizine 😉

Neznam ani jednu maminku s ditetem do 6 let co by pracovala 40h uz ha s 30 jsem letos vyjimka 😅

Bezne je 10-18

Kdyz jsem byla na materske urcite chlap delal doa mene - proste umerne praci … ale vzdy udelal co bylo treba

@veronicka89 haha, ja delam na plny uvazek od doby, kdy detem byly necele 2 a 3 roky. Mam jedinou kamaradku, co nedelala po rodicaku na plnej. Zijes v jine bubline.

Pracuji vic nez manzel (casove cca stejne, intenzitou vic), vydelavam vic nez manzel, doma delam taky vic nez manzel. Resp. resim takove ty kazdodenni otravne nekonecne veci jako pradlo, svaciny, vareni, on dela narazove, takovy to "uloveni mamuta, hrdinsky cin" a pak zas nic.

Dnes v 11:40
avatar
@ai30

@veronicka89 Btw ja jsem u nas ta, ktera musi resit pracovni veci do vecera, o vikendech a dovolenych. Ale kdyz to tak je, tak muj muz musi v tu chvili resit deti, zvirata a domacnost. A fakt nechapu, proc by se melo napsani emailu pocitat jako prace a uklizeni kuchyne ne. Podle me je proste tohle vnimani prace kompletne pokrivene (a samozrejme namirene proti zenam, ktere casto zastavaji mnohem vetsi miru te pecovatelske prace, ktera se 'nepocita jako skutecna').

@ai30
pisu ze neznam zeny ktere v zamestnani jedou 40h/ tydne a maji deti na 1 stupni.

Neresim zadnou bublinu .
Maji to tak lidi kolem me ale rake lidi ktere potkavam v praci a to jsou lidi ruznych narodnosti , mistni i lidi z mesta nebo z hor . Tady to tak proste je … stejne rak jak prave na ten 8- 10h uvazek nastupuji klidne v roce ditete …

Dale pisu ze pokud se zenska neumela domluvit s chlapem ze si domaci veci rozdeli stejnym dilem kdyz i stejnym dilem hodinově pracuje - ze je trubka

Dale si myslim ze pokzd chlap pracuje v zamestnani vice nez zena celkove ( nebo je uplne zena doma ) , mel by podil domacich praci byt u muze trosku k tomu napasovany …

Doma jak uz pisu nic nadstandardního nedelam a ani nebudu , jako konicek to nemam ( ani šiti , uklizeni , peceni , zavarovani - nic ) udelam zaklad a jsem rada a klidne si dam nohy nahoru kdyz se mi nechce , nebo to udela chlap ( ktery obcas uklizi i vic nez ja ptz ja to delam jen kdyz se mi chce a ne na povel

Dnes v 11:41
avatar

*Moje prace je nyni dotazovani nekolik stovek domacnosti v mem kraji - kde presne tyhle otazky jsou

Dnes v 11:44
avatar

*stsram se o jine veci , ktere mi jdou vice nebo me vice bavi , nebo je mam casove lepsi ( chystani svacin do skoly a skolky apod)

Dnes v 11:45
avatar
@veronicka89

@ai30 ja vubec nechapu proc mluvis tvrzeni ktete si za 1. nemyslim a za 2. jsem je ani nikde nepsala 😀

@veronicka89 No reaguju na to, ze pises:
… dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi …
Ty furt ale omilas ten uvazek, ktery 'maminky deti na 1. stupni' maji nizsi. A ta pece o dite teda neni prace?
Jako furt se snazim dopocitat toho, ktera zena teda pracuje mnohonasobne min hodin, nez muz a furt mi to nejak nevychazi.

Dnes ve 12:03
avatar
@ai30

@veronicka89 No reaguju na to, ze pises:
… dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi …
Ty furt ale omilas ten uvazek, ktery 'maminky deti na 1. stupni' maji nizsi. A ta pece o dite teda neni prace?
Jako furt se snazim dopocitat toho, ktera zena teda pracuje mnohonasobne min hodin, nez muz a furt mi to nejak nevychazi.

@ai30 ja se bavim o praci na smlouvu !

Domaci prave maji byt nastavene podle toho uvazku pracovniho + uvazku doma aby to ve finale bylo nastejno, nebo aspon podobne …

Dnes ve 12:27
avatar
@veronicka89

@ai30 ja se bavim o praci na smlouvu !

Domaci prave maji byt nastavene podle toho uvazku pracovniho + uvazku doma aby to ve finale bylo nastejno, nebo aspon podobne …

@veronicka89 Jo jasne, prace na smlouvu je mnohem narocnejsi, nez ostatni prace! 😂😂

Dnes ve 12:30
avatar
@ai30

@veronicka89 Jo jasne, prace na smlouvu je mnohem narocnejsi, nez ostatni prace! 😂😂

@ai30 co?

Dnes ve 12:39
avatar
@ai30

@veronicka89 Jo jasne, prace na smlouvu je mnohem narocnejsi, nez ostatni prace! 😂😂

@ai30 kde to pisu , zas paneboze😳🤯

Dnes ve 12:42
avatar
@veronicka89

@ai30 co?

@veronicka89 Rozumis tomu, ze cela diskuse je presne o tom, zejo. Ze ty pod slovem prace rozumis jen hodinam, ktere se daji nekomu vyfakturovat a tvrdis, ze zeny pracuji mnohonasobne mene a ja oponuju tim, ze pod pojem prace by se mela pocitat i ta nutna a neplacena. A ze neznam jedinou zenu, ktera by pracovala min (natoz pak mnohonasobne min) hodin, kdyz zapocitas i tu neplacenou praci.

Dnes ve 12:43
avatar
@veronicka89

@anezzka3 znam chlapy co fakt drou rukama , i ten muj drel … dale chlapy co proste resi pracovni veci do vecera , na dovolenych apod ptz proste musi … a muj manzel taky pracuje 2x tolik nez ja a uplne stejne lidi v okoli - uprimne beznam chlapa ktery by nepracoval tvrdeji nebo aspon nekolikanasobne vice hodin bez jeho zena …

@zvalentova Co dela tvuj chlap 🤭politika ?

@veronicka89 tak třeba já. Ano, teď v těhotenství je to jiný, to oba pracujeme “jenom” klasických 8h denně plus doma oba někdy řešíme pracovní věci, on teď víc než já. Do těhotenství já pracovala 8h denně plus cca 60-75h měsíčně navíc ve službách/výuce/privátě. V mém okolí to tak máme všechny. Všechny teda taky máme muže, co doma normálně plnohodnotně fungují, to je jasný.

Dnes ve 12:59
avatar
@veronicka89

@ai30 kde to pisu , zas paneboze😳🤯

@veronicka89 Když ty zase operuješ situací v místě tvého bydliště, resp. státu, kde žiješ. V České republice je stále většina žen, které jdou na plný úvazek od konce rodičáku. Celkově je pracovní trh v ČR nepřipravený na vyšší podíl částečných úvazků, zejména pro ženy s dětmi. Určitě by zkrácené úvazky uvítalo víc žen, z čehož vyplývá, že by hodinově v zaměstnání pracovaly méně než muži. Ten "ušetřený" čas zase věnují té neviditelné domácí práci, takže v součtu pracují kolikrát i mnohem víc, ale o této práce se přece ty vůbec nebavíš...
Když už teda máme hodnotit o práci na smlouvu, tak jsou profese, které jsou náročné časově a je úplně jedno, jestli je vykonává muž nebo žena. A že jsou to ve většině muži je jen proto, že někdo ty děti obstarávat musí. Btw z vlastní zkušenosti můžu posoudit, že muži možná v té práci tráví hodně hodin, ale nelze tvrdit, že ty hodiny jsou všechny produktivní. Statisticky jsou např. u nás v práci na kafi a potlachu častěji muži než ženy. Ženy na to totiž nemají čas, protože pak spěchají domů, aby mohly nastoupit další šichtu.

Dnes ve 13:00
avatar

Me je uplne jedno porovnavani zemi v evrope ja pisu , ze prace by mely byt vyrovnane jak z casti domaci tak z casti na smlouvu a pokud nekdo bude drit jak mezek 12 h ve fabrice nema prijit domu a spiglovat cely byt …

Nebo i zena pokud prijde po narocnem dni z prace nema na ni lezet cela domacnost a jeste organizace skoly , terminu a zubaru

Ale neznam rodiny kde chlap si odrobi 8h a doma uz jen relaxuje , zatimco zena odrobi 8h a pak poresi terminy , skolu , krouzky a jeste celou domacnost

A pokud to tak ma tak to ma blbe a je na vině sama , ze na to ze zacatku pristoupila

Pokud je zenska na materske doma ma muz prijit a normalne dodelat to co je treba

Dnes ve 13:12
avatar
@veronicka89

Me je uplne jedno porovnavani zemi v evrope ja pisu , ze prace by mely byt vyrovnane jak z casti domaci tak z casti na smlouvu a pokud nekdo bude drit jak mezek 12 h ve fabrice nema prijit domu a spiglovat cely byt …

Nebo i zena pokud prijde po narocnem dni z prace nema na ni lezet cela domacnost a jeste organizace skoly , terminu a zubaru

Ale neznam rodiny kde chlap si odrobi 8h a doma uz jen relaxuje , zatimco zena odrobi 8h a pak poresi terminy , skolu , krouzky a jeste celou domacnost

A pokud to tak ma tak to ma blbe a je na vině sama , ze na to ze zacatku pristoupila

Pokud je zenska na materske doma ma muz prijit a normalne dodelat to co je treba

@veronicka89 a proč to není chyba toho chlapa, že se doma ve vlastní rodině chová jako příživník?

Dnes v 15:22
avatar
@drep

@veronicka89 a proč to není chyba toho chlapa, že se doma ve vlastní rodině chová jako příživník?

@drep samozrejme ze je , ale tom ze mu to zenska tolerovala a toleruje je trubka i
A treba si mysli ze je to ok

Dnes v 15:43
avatar
@veronicka89

Me je uplne jedno porovnavani zemi v evrope ja pisu , ze prace by mely byt vyrovnane jak z casti domaci tak z casti na smlouvu a pokud nekdo bude drit jak mezek 12 h ve fabrice nema prijit domu a spiglovat cely byt …

Nebo i zena pokud prijde po narocnem dni z prace nema na ni lezet cela domacnost a jeste organizace skoly , terminu a zubaru

Ale neznam rodiny kde chlap si odrobi 8h a doma uz jen relaxuje , zatimco zena odrobi 8h a pak poresi terminy , skolu , krouzky a jeste celou domacnost

A pokud to tak ma tak to ma blbe a je na vině sama , ze na to ze zacatku pristoupila

Pokud je zenska na materske doma ma muz prijit a normalne dodelat to co je treba

@veronicka89 No vidis, a furt jsme se jeste nedozvedely, kde jsou teda ti chlapi, kteri pracuji nekolikanasobne vic, nez zeny. Kdyz se tady bavime o praci, ne o uvazcich.

Dnes v 15:50
avatar
@ai30

@veronicka89 No vidis, a furt jsme se jeste nedozvedely, kde jsou teda ti chlapi, kteri pracuji nekolikanasobne vic, nez zeny. Kdyz se tady bavime o praci, ne o uvazcich.

@ai30 ja nahore odpovidala na uvazky !
Dale odpovidam na rozdeleni praci a dale odpovidam ze neznam chlapa co prijde z prace a sedne si a odpociva ! V mem blizkem okoli asi 15 chlapu to neni nikdo ! Vcetne meho

Nevim proc vzdy vytahujes z vet co napisu jen tu cast co k tomu vubec nepatří ?

Dnes v 16:08
avatar
@veronicka89

@ai30 ja nahore odpovidala na uvazky !
Dale odpovidam na rozdeleni praci a dale odpovidam ze neznam chlapa co prijde z prace a sedne si a odpociva ! V mem blizkem okoli asi 15 chlapu to neni nikdo ! Vcetne meho

Nevim proc vzdy vytahujes z vet co napisu jen tu cast co k tomu vubec nepatří ?

@veronicka89 Protoze se te na zadne uvazky nikdo neptal. Reagujeme tu jen na haha vtip, ze zeny pracuji mene. Uvazky sis do tematu domyslela sama.

Dnes v 17:52
avatar
@ai30

@veronicka89 Protoze se te na zadne uvazky nikdo neptal. Reagujeme tu jen na haha vtip, ze zeny pracuji mene. Uvazky sis do tematu domyslela sama.

@ai30 zeny pracují vice - kolem me pracuji chlapi vice kolikrat to mam rikat 👀

Dnes v 18:28