Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  kataol
  4. čer 2017    Čtené 385x

  Testování vaginálních kapslí Gynimun

  Ahoj 🙂 ještě jednou děkuji za možnost účastnit se testování, není to dávno, co se mi podařilo vyhrát jiné testování, takže o to víc překvapená jsem byla, že i tentokrát jsem měla štěstí. Abych v prvé řadě vysvětlila, proč jsem tyto kapsle chtěla zkusit.

  Ve zkratce, měla jsem bohužel doktorku (už ji nemám), která mi na opakované záněty ledvin a krku dávala neustále antibiotika a to tak, že jsem měla třeba i po měsíci další atb a tak pořád dokola. Za rok a půl jsem je brala asi 10x a to dost nešťastně zamávalo s mou celkovou imunitou. Bohužel jsem byla hloupá a neřešila to, stejně tak doktorka, které jsem sice říkala o svých problémech "tam dole" i hore, nevzala krev, nepomohla mi, nevyšetřila mě, prostě nic.

  Na gyndě mi doktor dal akorát další atb na kvasinky, protože to zhodnotil jako FAKT SILNĚ ZASAŽENÉ (někdy si říkám, že kdybych mohla, předepíšu si sama co potřebuju, protože jejich diagnózy mě někdy udivovaly). No atb zastavily svědění, ale kvasinky se vracely, stačil sex, s kondomem nebo bez, prostě bylo to tam. Někdy jsem sex vysadila i na měsíc, manžel se každý večer mazal, já taky, po dobu jednoho měsíce a stejně to tam pořád bylo.

  Jasně, asi určitě to není problém jen dole, začala jsem se o to zajímat a problém byl evidentně v celém těle a projevovalo se to hlavně dole. Na štítné žláze mi z krve přišli na nedostatek vitamínu D, takže imunita příšerná, prostě se to sešlo všechno dohromady a já byla opravdu nešťastná.

  Nemusím asi říkat, že sexuální život byl naprostá tragédie, celkově když už byl klid, měla jsem vždy nervy z toho, co zas při nebo po sexu bude a nástup kvasinek byl v podstatě hned nebo do druhého dne.

  Když mi přišlo Gynimun, moc jsem na to nespoléhala, ale zárověň jsem se začla snažit omezit určitá jídla, která kvasinky podporují. Musím říct, že já nemám pevnou vůli a nejsem schopná držet dietu naprosto striktně, spíš opravdu omezit určitá jídla a uvažovat, co do sebe cpu, ale přikoupila jsem si i lapacho čaj, který je prý na kvasinky super a začla jsem testovat.

  Balení je maličké, čekala jsem větší, asi proto, jak jsem už vyzkoušela všemožné výplachy, tablety, krémy, tak jsem čekala nějaké opět obří tablety na zavedení.

  No příjemně mě překvapilo, že jsou maličké. Vypadají stejně jako orální probiotika. Přiznám se, že když jsem to viděla, měla jsem strach, ať si to nespletu a nesním to, protože už se mi jednou povedlo požít vaginální obří tabletu 😀 Neptejte se jak, prostě nejen v Americe se dějí nemyslitelné věci 😀

  S testováním jsem počkala po menstruaci. Vybrala jsem všech 10 tablet, sex se konal, po prvním, s ochranou, jsem kvasinky cítila, ale bylo to asi tak v době třetí tablety, takže jsem byla zklamaná, ale hodlala jsem to zkoušet dál. Tablety jsem dobrala a překvapivě po dalším sexu, dokonce bez ochrany, nic... Čekala jsem, den, dva, tři a nic, prostě nic... Musím říct, že jsem to nečekala, je to vlastně necelý měsíc a stále jsem "čistá".

  Já tedy můžu říct, že jsem fakt spokojená a velmi příjemně překvapená, dneska jsem si koupila další balení a chci si dát pro jistotu další kůru. Myslím, že to takto budu opakovat každý měsíc, jako pomoc to moje "pipča" určitě uvítá a já doufám, už se s potvorama kvasinkama nebudu setkávat tak často, v nejlepším případě vůbec.

  Znovu ale dodávám, že určitě záleží i na té stravě, protože kvasinky fungují stejně jako když pečete buchtu. Potřebují mouku, cukr, mléko, aby přežívaly, takže určitě není na škodu tyhle složky vynechávat, popřípadě omezovat.

  Tak snad tato recenze k něčemu někomu bude 🙂

  Katka

  kataol
  18. dub 2017    Čtené 348x

  Jak Skřítek Uklízínek naučil Amálku pořádku v pokoji

  Asi to znáte ze své zkušenosti....dítě má jít spát a po podlaze v pokojíku se nedá přejít, aniž byste si do nohy nezapíchli kostičku lego nebo nešlápli na nějakou pitomě hrající hračku, která vám tou svou melodií hrající po stopadesátéšesté leze už pěkně na nervy..

  No jestli to neznáte, jste šťastní lidé. Bohužel, my se hlásíme ke skupině lidí "bordelvšude" a "pořádekjakkdy", takže není divu, že dcera moc pořádkumiluvnosti nepobrala..ne, že bysme žili v prachu a špíně, jen prostě jak se přijde z práce večer domů, ono se už nějak nechce to prádlo poskládat samo do skříně nebo nádobí do myčky...Tak či tak,když už se mi dařilo držet pořádek jakžtakž v domě, u Amálky v pokoji to byl samozřejmě problém, tam jsem si stála za tím, že uklízet musí i ona (hlavně ona) a to je tak určitě asi ta jedna z top desíti nejnepříjemnších věcí, co děti musí dělat.

  O to víc mi vadilo, že když už jsem ji nahnala na ten nepořádek, že na mě zkoušela na hlášky typu "já to sama nezvládnu" "můžeš mi, prosím, pomoct" apod..končilo to tak, že zatímco já ji pomáhala uklízet (rozumějte já uklízela), Amálka vytahovala další hračky...Anarchie ve všech směrech..

  Já jsem ale hlava vyčůraná, nebojím se ničeho a tak jsem tenhle problém vyřešila pro nás naprosto skvělou metodou, že teď má v pokoji pořádek neustále, uklízí si sama, nenechá jedinou figurku na zemi a nemá u toho otrávené řeči..

  Tím řešením je Skřítek Uklízínek...narazila jsem na něj náhodou, hledala jsem nějaké tipy na Vánoce a najela jsem na web, kde nabízeli pohádkové knížky šité na míru...do textu příběhu zahrnuli jméno dítěte, bydliště, fotky, jména kamarádů..na výběr bylo více příběhů, ale mě zaujmul právě příběh o Skřítkovi Uklízínkovi..byl tam krátký popis, o co se jedná a mě to už v hlavě začlo šrotovat...v prvé řadě jsem knížku objednala, ale dostat ji měla až na Mikuláše a tak dlouho jsem čekat nechtěla, proto jsem ještě ten večer nasadila veškerý můj herecký talent a z pohádky jsem udělala realitu..

  Amálka večer klasicky bojkotovala úklid, tak jsem ji řekla, že pokud nehodlá uklízet, že o hračky přijde, dokud se uklízet nenaučí..každý večer chodí venkem Skřítek Uklízínek, dívá se do dětských pokojíčků a hledá hračky povalující se na zemi..pokud narazí na pokojíček, kde si dítě neuklízí a hraček si neváží, tak si je jednoduše veme a nevrátí je, dokud se to dítě nenaučí uklízet..upozorňuju, že Amálka je z rodu strašpytlů, nikdy jsem ji nestrašila ničím, ani čertem, protože jednou by stejně přišla na to, že žádný čert nepřijde...o to víc jsem si zakládala na naši důvěře, proto mi tuhle historku snědla i s navijákem..začla se mě na skřítka vyptávat a já si vymýšlela a říkala ji, že hračky si nosí do lesa k sobě domů, kde se o ně hezky stará a každý večer pak to dítko kontroluje, jestli už si hračky uklízí..pokud ano, vrátí je...Byla jsem ochotná při ignorování těchto historek v noci naběhnout s pytlem a neuklizené hračky ji opravdu sebrat, naštěstí k tomu nedošlo..Amálka hned po téhle mojí informaci o skřítku začla uklízet, nenechala na zemi jedinou hračku, vše dala tam, kam to dát měla (vysvětlila jsem jí, že uklízení pro skřítka znamená uspořádat věci na své místo, ne je naházet na hromadu do skříně)...

  Holky, nekecám, od té chvíle každý večer, když jde spát, kontroluje si zem, už se i stalo, že jsem ji řekla, ať to nechá na ráno, že je pozdě a já už ji chtěla dát spát a ona mi oponovala, že to nemůže, že skřítek by se zlobil...

  Samozřejmě to funguje i opačně, musíme uklízet taky, protože Amálka je celkem kritická a panovačná, takže sekýruje i nás, když se nám někde něco povaluje a vyhrožuje, že nám to Uklízínek odnese..

  Pak už to stačilo podpořit knížkou, která je napsaná opravdu pěkně, když jsem tam četla o ní, jejich kamarádech a viděla tam i svoje fotky, uvěřila tomu na sto procent..pravda, ta knížka ani nebyla třeba a je fakt, že tu knížku už nikdy číst nechtěla (a to je čtenářka velká a knížky miluje), protože je pro ní až moc reálná, ale uklízí si stále a já mám o problém méně 🙂

  Neříkám, že to takhle bude fungovat na každé dítě, ale na druhou stranu, pokud dítěti hračky zmizí, myslím, že motivace je pak dost silná k tomu, aby začlo přemýšlet o tom, jestli chce takhle přijít i o další hračky...nikdy jsem ji skřítkem nestrašila, snažila jsem se jí to podat tak, aby pochopila, že skřítek má jen starost o ty hračky a nechce, aby jim bylo ubližováno..takže z něj nemá strach, jenom hodně veliký respekt 🙂

  kataol
  20. bře 2017    Čtené 124x

  Testuju mop Vileda Easy Wring Ultramat

  V prvé řadě popíšu rozbalení krabice a montování. Krabice šla otevřít samozřejmě dobře, stačí být trochu šikovný a, prostě mít ruce, že 🙂 Ále, smontování mopu, nebo tedy spíš rozmontování, to pro mě byla tak trochu záhada. Trochu jsem si připadala jako obyvatelka USA, protože jsem očekávala naprosto jasný návod i s obrázky 😀 No, ten tam nebyl, takže jsem musela použít vlastní mozek. Toš, jsem to roztáhla a koukám na to:"To jako bude takhle malý???" Hleděla jsem na to jako bacil do lékárny a asi po třech minutách mi došlo, že se tam musí vytáhnout ještě jedna tyčka (mop je jakoby třídílná teleskopická tyč). Toš dobrý, zvládnuto, hlavolam vyřešen.

  Druhá část byla trochu jednodušší, namontovala jsem nástavec na mop, na kyblík jsem silou býka natlačila cosi červeného a plastového (asi ochrana proti prskání vody při ždímání, těžko říct, jak se tomu nadává). Toš dobrý, zkusím ždímat nasucho. Nějak jsem do ždímací nádoby strčila mop (suchý se tam cpe opravdu blbě) a začla šlapat na pedál. No, násada mě švihla celkem dost do obličeje a já díky tomu měla možnost zjistit, že se při točení hýbe celý mop, ne jenom spodní část 😀 (Možná jsem měla na začátku článku hned přiznat, že nepatřím mezi nejšikovnější lidi, jednám stylem "Nejdřív řeš, potom měř" Dědí se to po generacích a díky těmto genům a i dceři byl mop testovaný třikrát během hodiny.)

  Takže jsem v sobotu s pomocí manžela vysála celý dům (rozumějte manžel vysál, já dělala dort) a šla jsem na testování.

  V prvé řadě to chce trošičku praxe při strkání mopu do ždímadla (ano, tak tomu teď říkám), ale naučila jsem se to dost rychle (plácám se po rameni). Ždímání? Super, to je na tom to nejlepší, nechce se vám přestat. Ale musela jsem. Vzala jsem to hezky od vrchu dolů.

  Vrchní patro plovoučka a dlaždice. Podotýkám, že předtím jsem měla mop Spontex a z nějakého důvodu jsem se s ním dost nadřela, po podlaze se mi s ním jelo těžce a namáhavě, takže pro mě bylo příjemným překvapením, že s Viledou to šlo o mnoho snáz. Co ale musím vytknout, tak násada by mohla být opravdu delší. Četla jsem to na recenzích na internetu a musím souhlasit. Já mám 166 cm, ještě jsem to nedala do ruky mému manželovi, který má 192 cm, ale vyzkouším. Je třeba zjistit, jestli se můžu sem-tam vyhnout i téhle povinnosti a nechat manžela, aby si "užil".

  Takže vrch jsem vytřela rychle, bez námahy, každý pokoj na jedno ždímání, chodbu s dřevěnými schody a šla jsem do mezipatra, tam mě čekalo poměrně to samé, dva pokoje, šatna, chodba, schody...taky v pohodě. Když jsem potřebovala jít zpátky nahoru za dcerou, podlaha byla téměř suchá a musím přiznat, že s jiným mopem (nepočítám parní) mi nikdy podlaha tak rychle neuschla.

  Nejvíc jsem byla zvědavá na podlahu v obýváku, kde se nejvíce pohybujeme, je spojený s kuchyní a jídelnou, takže binec dostatečný a prachu habaděj. Máme zde podlahu PVC, není hladká, je spíš drsnější povahy (jakože povrch podlahy klade trochu odpor. Snad chápete, co chci říct). No, prostě jsem čekala, že na naší PVC to půjde hůř, po zkušenosti s minulým mopem jsem na to sázela. Ale ne, šlo to lehce, pěkně, rychle a vlastně to bylo fajn. Tak fajn, že jsem si to zkusila ještě jednou 😀 Tato podlaha schla nejrychleji.

  Večer oslava, trochu popíjení, dcera třikrát vrazila do stolu a třikrát vylila obsah sklenic, takže kromě polepené podlahy běhala kolem i naše čivava politá Baileys a snažila se to slízat ze zad, bohužel na ní jsem mop použít nemohla, tak šla rovnou do vany.

  Druhý den bylo opět co vytírat, manžel vyspával opici, mě dcera šanci nedala, takže jsem lítala už v osm ráno s mopem po kuchyni, protože jsem nechtěla zůstat přilepená k podlaze.

  Naštěstí dcera je človíček zvídavý a do všeho hrrr, takže to chtěla zkusit sama. Mop jsem jí snížila na její velikost a už to fičelo. Krom mokrých ponožek to byl úspěch, dcera nadšená, ale samozřejmě jsme se nejvíce bavily při ždímacím kolotoči 🙂 

  Zbytek týdne jsem chodila z práce pozdě, takže jsem se ani k vytíraní nedostala, musel manžel jeho poznatek z vytírání?

  "Ten kolotoč je boží, ždímání mi zabralo nejvíc času, protože mě to bavilo, narozdíl od toho vytírání. Akorát ta teleskopická tyč je na mě krátká, dost mě bolely záda." Ale jinak to zhodnotil dost kladně, prý než vytřel celou místnost, už to na začátku bylo poměrně suché. Já jen doufám, že si dal do kýble vodu.

  Osobně jsem se znovu na vytírání vrhla při velkém týdenním úklidu, takže jsem s mopem vytřela nějakých 200 metrů čtverečných v poměrně slušném čase, i když na olympiádu bych s tím nešla. Opravdu je trochu mínus to, že zde není náhradní nástavec na vytírání (prostě ta hadra), protože je třeba myslet na to, že se musí vyprat dřív, než budu muset znovu vytírat. Nedívala jsem se, kolik stojí náhradní, tak doufám, že nebudu nepříjemně překvapená, ale jasně, když mám mop zadarmo, tak mě to vlastně nezruinuje.

  Četla jsem pár "stížností" na rozcvakávání nástavce. Nevím, čím to, ale s tím problém nemám, normálně s tím ve vzduchu škubnu a mop se rozloží sám, nemusím na nic šlapat. Do "kolotoče" mi to jde taky bez problémů, nemusím na to vůbec sáhnout a neměla jsem s tím od začátku problém..krásně to tam samo zajede a pak už jen stačí šlapat..akorát když ho vytáhnu, musím si někdy pomoct při rozdělávání, protože ne vždycky se pěkně rozloží, ale to je zanedbatelný problém.

  Co musím pochválit, přestože se naše zvířata (dva kocouři, jedna čivava a dcera) snaží všude možně zanechávat svoje DNA v podobě chlupů, vlasů a já nevím (ani nechci vědět) čeho všeho, mop to opravdu pěkně nachytá na sebe. Přestože před vytíráním raději vysávám, stačí jedno přeběhnutí jednoho jediného zvířete přes obývák a binec je opět na světě. Na to ale stačí tento mop, vysavač netřeba znovu vytahovat.

  Když to zhodnotím, nejlépe se mi s ním vytírala plovoucí podlaha, dlaždičky taky v pohodě, i když schly déle než plovoučka. V obýváku máme PVC, tam to schlo úplně nejrychleji. Přístupnost pod sedačku, postel supr, viz více na fotkách. 

  Zaschlé skvrny, hlavně v koupelně, na záchodě nebo v kuchyni to vyčistí moc pěkně, stačí trochu přitlačit a párkrát přejet a je to pryč, takže za mě spokojenost, co se vytření špíny týče.

  S čím mám trochu problém, tak s teleskopickou tyčí, kterou bych volila raději na nějaký zácvak, než na šroubování. Protože po manželově úřadování a jeho síle (říkal, že síle avengerů se nic rovnat nemůže, ale myslím, že si trochu fandí) jsem měla co dělat, abych to povolila, protože dost zabral (tím myslím, že s tím měly co dělat tři lidi, kteří to postupně povolovali)..od té doby mám strach to pořádně utáhnout, abych to vůbec ještě rozšroubovala, na druhou stranu mi to takhle sem tam sjede dolů, protože tím vytíráním se to uvolní. Asi to chce najít tu správnou polohu, kdy je to dostatečně utažené, ale stále rozšroubovatelné křehkou ženou jako jsem já.

  A stručené zhodnocení na konci článku?

  + opravdu rychlé schnutí, ale samozřejmě závisí na ždímání, když vyždímu málo, schne to déle, takže tohle si uživatelka určuje sama

  + lehká ovladatelnost

  + do kýble a na návlek opravdu nemusím šahat

  + perfektní ždímací technika

  + líbí se mi i ta barva 🙂

  + chytá to dobře i chlupy od zvířectva

  + běžné skvrny od šťávy, omáček, fixek apod. vytře skvěle

  + jde položit až na podlahu, tím pádem se s ním pěkně vytře i pod postelí apod. (akorát krátká tyč a velká postel může být trochu problém)

  + je hodně plochý, takže zajede i pod nízký nábytek

  - šroubovací teleskopická tyč (odšroubovává se nebo se zasekne a nejde rozšroubovat) a k tomu krátká pro osoby delšího vzrůstu

  - není náhradní návlek v balení, ale dokoupit se dá, tak je to poloviční mínus

  Za mě dobrý. Lepší mop jsem zatím neměla a doporučuji.

  Hezký den všem,

  Katka