Holky kdy se točej mimča z bříška na záda?
Naprostý souhlas s katyxq, do té doby je to přepadnutí a je to špatně 🙂
No špatně, není to cílené přetočení, svědčí to o špatné stabilitě dítka,náš Mates to ale taky dělal 😀
U nás zhruba měsíc po přetočení na bříško🙂
Pokud by přepadával hodně často, hidně zaklání hlavu, tak to svědčí o nestabilitě na bříšku, nezvládnutí té polohy, což by mohlo mít negativní dopad na další vývoj, řeší se to cvičením a posílením téch správných svalů.
Mám doma lezoucí dítě, které se mi už staví v postýlce a ohrádce, ale na záda se nepřetočí. Bohužel, protože v noci nás budí jen kvůli přetočení, když je dlouho na bříšku. Je mu 7,5měsíce. A na bříško se přetočil ve 4měsících :o)))
děkuji za vysvětlení,už jsem si myslela,že je malá supermanka páč mi teda "přepadla" a já jsem čuměla jako blázen a přišlo mi že to neni normální 😀
@katyxq
@jana.z.uo
@asteria
Při správněm vývoji až po tom, co se naučí otáčet ze zad na bříško (kolem 6. měsíce) , mělo by to být tedy cca 7.-8. měsíc.