icon

Ženy prosím recept na čokoládovou bábovku, ale aby nebyla suchá. Děda má rád mokré. Vím že má rád jablkovou, ale to by asi dobrá kombinace nebyla. Chci mu dnes upéct ke svátku. Díky moc ❤️

avatar

Když tam nastrouhas jablko, tak to tam ani nebude poznat - zvlacni to.

19. bře 2021
avatar

Na "mokrou" přidávám např.banan

19. bře 2021
avatar

Já dávám šlehačku 🙂

19. bře 2021
avatar

@ilona87 oki, super.
@kacenka1993 deda banán nemusí,proto tam chci to jablko.

@lenulacek tak to mě nenapadlo.
Diky holky. Strouhnu tam to jablko 🙂

19. bře 2021
avatar

Ja mela tenkrat recept s jablickem a jeste do teple se pichalo vareckou a polilo se to cokoladou.To byla nejlepsi mokra babovka!Jeste se to sypalo kokosem,ale ten recept vubec nemuzu najit

19. bře 2021
avatar

@hadruska to je škoda :-/

19. bře 2021
avatar

Mám recept od mojí známé, ta se jí úplně sama!!!

300g hladké mouky
300g cukru krupice
4 vejce
250ml mléka
250ml oleje
100g hořké čokolády
prdopeč a vanilkový cukr
lžíce rumu (nemusí být)

Šlehám bílky a trochu soli a trochu cukru. Dále šlehám žloutky s cukrem. Přidám vše mokré a pak vše suché. Poté rozpuštěnou čokoládu. Na závěr vmíchám sníh.

Peču cca 1hodinu a 20min při 150 horkého vzduchu

Doporučuji větší bábovkovou formu😉

19. bře 2021
avatar
19. bře 2021
avatar

@maruskakaras děkuji, ale už pecu. Pak dám výsledek 🙂

19. bře 2021
avatar

Nakonec jsem našla recept na čokoládovou vláčnou, přidala jsem dvě jablka. No doufám že bude chutnat

19. bře 2021