Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  lenickae
  2. led 2018    Čtené 325x

  Naše testování Pampers Premium Care

  Na úvod své recenze bych nejprve ráda poděkovala týmu Modrého Koníka za to, že jsem byla vybrána a měla tak možnost plenky otestovat.

  Když jsem v listopadu psala svůj příspěvek pod výzvu na testování plenek Pampers, ani na chvíli mě nenapadlo, že bych snad mohla být z té záplavy uživatelek vybrána. O to větší bylo mé překvapení, když mi přišla zpráva, že právě já a náš syn Mikulášek jsme byli vybráni do testování. Jsem za to moc ráda, opravdu děkuji za tu možnost.

  Na testování jsem byla opravdu moc zvědavá, protože u dcerky jsem Pampers Premium Care používala od narození, vezla jsem si je  už do porodnice. Zdravotní sestry je sice moc nechválily, ale já s nimi byla od začátku moc spokojená. Zlom tehdy nastal právě u velikosti 3 – už si přesně nepamatuji v čem konkrétně, ale vím, že „trojky“ byly prostě najednou jiné než předchozí velikost a nám oběma přestaly vyhovovat.  Proto jsem byla velice zvědavá, jestli a jak se tyto plenky za ty tři roky změnily.

  Když kurýr dovezl balíček, překvapilo mě, že jedná o velkou krabici. Starší dcerka (necelé 3roky) byla nedočkavá, takže jsme ji společně ihned rozbalily. K mému překvapení se v ní ukrývaly dva velké balíky plen velikosti 3. Do testování jsem se pustila ještě týž večer, protože nikdy není čas ztrácet čas 🙂. Jsem zvyklá si vždy balík plen celý rozbalit a pleny si dát do komody, aby tzv. „vyčuchly“, protože mě osobně smrdí téměř všechny pleny. Nemohu tedy říci, že by tyto smrděly více nebo méně než jiné.

  Ihned jsem si plenku důkladně prohlédla – překvapilo mě, že je krásně tenká a příjemně hebká. U jiných značek plen mě mnohdy překvapila jejich „tvrdost“ či přílišná papírovost. Pokud bych to měla k něčemu přirovnat (pro představu), tak mě napadá přirovnání k levnému, šedému jednovrstvému toaletnímu papíru. Pampers Premium Care jsou v tomto případě luxusní třívrstvý toaletní papír. Příjemnou vychytávkou je indikátor vlhkosti a síťka uvnitř plenky. Design plenek je laděn do neutrální žluté barvy.

  Zátěžových testů jsme měli s Mikym několik. První – každodenní – bylo spaní v jedné plínce po celou noc, cca 10h v kuse. Pokud bylo jen načůráno, plenka nikdy neprotekla, i když byla úplně plná. Pokud syn po probuzení do ní i nakakal, tak to už zadní lem neudržel, ale to by po celé noci neudržela žádná plena. Jelikož jsem ráda, že syn začal v noci klidně spávat, tak je pro mě u plenek prioritou výdrž a suchá pokožka, abych ho nemusela v noci budit a přebalovat. Co mě u těchto plenek překvapilo, tak že i po noci měl ráno zadeček suchý a bez opruzení. A to má zadeček mnohem citlivější než jeho sestra.

  Další zkouška přišla záhy – celodenní výlet po doktorech a nákupech – po cestě autem se pokakal, okamžitá výměna pleny nebyla možná, nicméně i když v tom chudák seděl asi hodinu, tak neplakal, dokonce na chvíli ještě usnul a doma k mému úžasu plena neprotekla ani zadním lemem a ani bočními gumičkami.

  Naopak mě dvakrát nemile překvapilo, že při odložení syna do lehátka a jeho následném vyprázdnění v této poloze plena protekla zadním lemem a to i přesto, že ji měl chvíli čistou a hned jsem jej šla znovu přebalit. V této poloze to plenka prostě nezvládla.

  Nicméně v běžných situacích mě po celou dobu testování tyto pleny nezklamaly – neprotíkaly a syn neměl po celou dobu opruzený zadeček. Musím uznat, že pleny Pampers Premium Care mě příjemně překvapily.

  Srovnání na závěr:

  Klady:

  • hebkost
  • tenkost
  • pružná lepítka, která dobře drží
  • velká absorpce tekutiny
  • i po noci v jedné pleně je zadeček dítěte suchý a bez podráždění

  Zápory:

  • zápach umělotiny po vybalení z obalu
  • zadní lem občas neudrží řídkou stolici

   #test_pampers