liss_durman
6. lis 2017
61 

Seznam denních činností průměrného vegana

Stará lidová moudrost praví, že člověk nemá soudit někoho jiného, dokud neušel míli v jeho botách.

Rozhodla jsem se tu míli ujít a na pár týdnů jsem přestala jíst živočišnou stravu. Zjistila jsem, kolem čeho se točí veganův život. Čekujte.

Ovesné vločky

Fakt parádní zábava, co se vás bude držet dlouho. Namáčení, mixování, cezení. A největší lahůdkou je konzumace. Třeba takový pudink z ovesného mléka, ten u nás sklízel doslova ovace ve stoje. U záchodové mísy.

Čočka

Dřív jsem se starala o namáčení čoček. Dnes už na čočky kašlu, radši na tu hrůzu, co se snažím konzumovat, nevidím, a věnuju se přebírání, namáčení a vaření čočky. To je celkem v pohodě, to se dá. Horší je, když chcete vymyslet, co k tomu a tofu vám už leze i ušima.

Fazole

Hledání způsobu, jak uvařit fazole, aby to přežili všichni zúčastnění, to je ovšem vyšší dívčí a dalo by se to zřejmě považovat za životní úděl. Na to by si člověk mohl z fleku zařídit živnost. Takový kuchař fazolí by se mi náramně hodil, protože jsem na to kouzlo ještě nepřišla.

Při první zkušenosti možná zjistíte, že tři hodiny namáčení nestačí. Dobrá. Zkusíte tedy přidat a naložíte je na 12 hodin. Vaříte dalšího půldne a fazole jsou i přesto nejvhodnějším adeptem na výkonné střelivo. Je to něco mezi nebem a zemí, co obyčejný vegan nepochopí.

Slintání na internetu

Třeba nad čokoládovým dortem. Nebo nad zmrzlinou. Nebo jogurtem, to je fuk. Slintání nad čímkoliv jedlým se stává vaším vlastním osobitým projevem a je třeba to přijmout.

Hledání dalšího zaměstnání

Jasný jako facka. Abyste si mohli na Vánoce koupit raw vegan cukroví, bude potřeba ty prachy někde vzít.  Situaci by ještě značně usnadnilo konvertování k jiné víře, kde se Vánoce neslaví. Nejsou Vánoce, není cukroví. Jak jednoduché. Horší je, když jste ateista a přesto se vás vánoční cukroví týká.

Obcházení obchodů

Jen velmi tenká hranice dělí vegana od důchodce obcházejícího obchody ve snaze urvat máslo v akci. Vegan ovšem shání tofu v akci, případně se kochá výběrem luštěnin a zrní daného řetězce.

Uvažování nad životními otázkami

Jako například zda půjde do peklíčka za plátek sýra.

Identifikace pravé podostaty kručení v břiše

je to hlad.

je to každopádně hlad a možná právě v žaludku klíčící nové formy života z výhonků mungo.

Žhavé noci

Ale v noci, panečku, to je horké! V noci se veganovi zdají ty nejdivočejší sny. Třeba o hermelínu nebo koprovce.

Takže míli v botách vegana mám za sebou. Když jsem došla do fáze žhavých snů o sýru, došlo mi, že na tohle prostě nemám čas. Veškeré mé uvažování se scvrklo pouze na  jídlo.

Následně jsem se snažila tyhle myšlenky zahnat medovinou. A tady přišla poslední rána. Jestlipak jste věděli, že med je také živočišný produkt? Takže to ne, vážení. Možná bych oželela vaječňák a zahnala veškeré zlé noční můry o sýrech a čokoládě nějakým tím silnějších alkoholem. Ale medovinu mi nikdo brát nebude!

http://umelecvdomacnosti.cz/?p=888

https://www.facebook.com/umelecvdomacnosti/

  uz te to preslo? Ja si rikala, kdy to prijde🙂 ne vazne, ja sama bych se do toho nepoustela, na to mam moc veci moc rada a i valstne sebe🙂
  6. lis 2017
  6. lis 2017
  @pestas Nějak v minulém týdnu jsem si uvědomila, že už jsem moc stará na to, abych si potrpěla na pózy a nálepky. Takže se snažím z toho vzít to dobrý a volit zlatou střední cestu.
  6. lis 2017
  @liss_durman schvaluju🙂
  6. lis 2017
  No konecne 😃
  6. lis 2017