• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
lucy84
29. srp 2016 Čtené 10550x vybrali jsme

Už jsem o tom několikrát přemýšlela,že sepíšu můj "přibírací/hubnoucí příběh" ,ale až ted přišlo to správné rozpoložení se do toho dát.

Narodila jsem se s váhou 3.35 kg  v dětství jsem problémy s váhou neměla.na střední jsem vážila 50-55 kg,ale jelikož jsem měla dvě hodně hubené kamarádky,které se mnou chodily do třídy a denně jsem s nima byla v kontaktu,tak jsem si rozhodně nepřipadala hubená a pořád řešila svo postavu,jedla jsem málo..jak hloupá jsem byla... ted když vidím fotky z té doby,tak jsem byla krásně štíhlá,ale já si to neužila...kdybych bývala věděla,že přiberu 60 kg!! Říkám si jaký by byl můj život kdybych nikdy tolik nepřibrala...? to se už nikdy nedozvím...no a jak jsem tedy tak rapidně přibrala?

Seznámila jsem se s Davidem,bylo mi skoro 19 let...pamatuju si,že jsem vážila 53 kg v té době. Když jsme spolu chodili asi 2 roky,tak jsem postupně přibrala kolem 15 kg..2-3 roky jsem tedy vážila kolem 68 kg...po 5letech chození jsme se rozhodli, že se vezmeme. Přála jsem si zhubnout do svatebních šatů.v té době jsme spolu začali i bydlet a já naopak přibrala. Váha překročila 70 kg, to jsem ještě netušila, že se pod tuto hranici x let nedostanu ... vdávala jsem se a vážila 75 kg... po svatbě jsem se začala přejídat, musím napsat,že i manžel přibral. Ale on je vysoký a tak to nebylo tak viditelné jako u mě, při mé výšce 168 cm. Běhěm několika měsíců jsem se doslava vyžrala na 90 kg!!měla jsem popraskanou kůži na nohách,tam tedy extremě,na bocích,břiše...všude...musela jsem nakoupit nové oblečení...celou tu dobu jsem s tím bojovala, ale dala jsem dolů max  pár kg a pak zase nabrala...moje největší chyba byla ta,že jsem si říkala...začnu od pondělí! do té doby jsem se cpala a v neděli vyžrala celou ledničku ...v pondělí jsem měla v plánu jíst zcela dietně...což jsem nevydržela ani do večera,řekla si,že tedy začnu od dalšího pondělí a to byl začarovaný kruh...

Už si přesně nepamatuju za jak dlouho jsem přibrala další kg... jednoho dne ale ukázala váha 100 kg! bylo to hrozné,ale ani ty tři čísla mě nezarazila zkrátím to, nejvíc jsem vážila 106 kg!!to už jsem se zadýchávala když jsem šla do schodů,v práci když byl frmol,tak jsem byla rudá jak rak... miluju léto,vodu,bazen...několik let jsem se nekoupala,neužívala si teplého počasí... i když miluju bílou,fialovou a růžovou barvičku nosila jsem černé volné oblečení... spíš jsem přežívala,než-li žila... svým způsobem obdivuju lidičky,které i když jsou silnější postavy ,tak s tím umí žít a užívat si... já byla v tomto směru nešťastná nechtěla jsem se vzdát, ale ten neustálí boj, který trval x let mě tak vysiloval... a s každým neuspěchem i mé sebevědomí bylo menší a menší... cítila jsem se jako bych byla uvězněná v cizím těle! To jsem nebyla já-ta tlustá! Navenek jsem byla klidná, ale uvnitř jsem křičela, chtěla jsem ven...chtěla jsem být zpátky ve svém štíhlém tělě,být štastná-prtž tentokrát bych si vážila toho,co mám-kdybych dostala druhou šanci..

A teď druhá část mého vyprávění, jak se mi povedlo zhubnout 45 kg. Když váha ukázala 106 kg něco se ve mě zlomilo, uvědomila jsem si, že sama to nezvládnu a že potřebuju pomoct odborníka. Oslovila jsem spolu s mojí ségrou výživového poradce - Vláďu byl jen o několik let starší jak já, tak jsem z toho byla nervozní, ale byl moc fajn a s jeho pomocí jsem přes léto 2011 zhubla na 92 kg. Počítala jsem si kalorie po dobu, co jsem chodila  k němu, ale nebavilo mě to a tak jsem pak už jedla "normálně" malé porce po 2-3 hod a začala jsem chodit s hůlkama. Co se jídla týče,tak stačilo se přestat přejídat. Vzpomínám si, jak bylo super když váha ukázala 89 kg-hranice byla zdolána.

Pak jsem nějak polevila a několik kg přibrala zase jsem se v tom plácala...přišel den mých 28. narozenin,kdy se mi vlastně změnil život...byla jsem na zábavě, stála blízko repráku a druhý den ráno se probudila s pískáním v obou uší, které už nikdy nepřestalo a tak ze dne na den v mém životě přestalo existovat ticho a já se s tím musela naučit žít...první dny jsem myslela,že se zblázním! Kdo nezažil, neumí si představit jak se člověk cítí....říkala jsem si, že se musí něco stát, něco co by přebilo ten pískot a šum v mé hlavě, ty hrozné pocity...nemůžu přece zkončit takhle-tlustá, na práškách,v depresích..nevím jaký by byl můj život, kdybych se nevydala tímto směrem, co teď jdu...potřebovala jsem něco, co by mě udělalo štastnou!

Rozhodla jsem se, že zhubnu! Zaměřím se na tento cíl..třeba to paradoxně má bedra lépe unesou, když budu štíhlá a "silnější" -budu se mít z čeho radovat. Tak jsem oslovila znova Vláďu a ten mě opět nastartoval. Taky jsem pochopila, že pokud nechci, abych měla povadlou kůži musím začít víc se hýbat! Začla jsem chodit na kruhový trenink. Úplně mě to pohltilo a moc bavilo, byla jsem tam 3-4kr týdně. Váha šla dolů pomalu ale jistě... říkám si, že kdybych jedla "dietněji", tak to asi šlo dolů rychleji, ale já stále zastávala názor "jíst vše, ale s mírou"..vždy se váha na nějakou dobu zastavila a to byl právě ten boj s mou vůlí a trpělivostí....

Když jsem pokořila další hranici a měla 79 kg byla to nádhera!! V září 2013 jsem odlétala do Řecka se 76 kg. Můj cíl, před tím hodně vzdáálený, byl 65 kg....stále jsem chodila na kruh.trenink. Pamatuju si jak mě potkal na ulici chlápek,který tam pracoval a říkal jak vypadám užasně a že klobouk dolů, co jsem dokázala to byl balzám na duši :dizzy_face: přes zimu jsem začala chodit do posilovny, kde jsem se stažila cvičit hodinu 3 kr týdně.věřte/nevěřte v červnu 2014 jsem odlétala na dovolenou a měla 65 kg .

Najednou jsem zase žila nikoliv přežívala! vyměnila jsem komplet šatník! Místo černých pytlů jsem si nakoupila barevné hadříky velikosti M X-) Lidi mě na ulici nepoznávali a obdivovali mě...byla jsem tak štastná :slight_smile: konečně jsme se mohli po 10ti letech vztahu začít snažit o miminko. Slíbila jsem si,že se nezačnu v těhotenství přejídat a budu jíst stále stejně...to jsem taky dodržela a přibrala "jen" 10 kg.  v červnu 2015 se mi narodil zdravý chlapeček Matyášek.

Vážila jsem 71 kg...do zimy jsem to nechala být,neměla jsem ani čas na cvičení a snažila se akorát víc nepřibrat. Na Silvestra  jsem si dala předsevzetí, že přes zimu zhubnu na těch mých 65 kg a budu tak spokojená. Začala jsem jíst víc zdravě a méně sladkého,které miluju. Každý den jsem 20-30 min cvičila. A nevěřila jsem vlastním očím když v květnu 2016 ukázala váha 60,7 kg :slight_smile:  byla jsem ještě dál než byl můj cíl... Překvapilo mě,že mě potkávali lidi a říkali,že se ztrácím před očima nebo že je to už moc... ale já věděla,že mám ještě rezervy...určitě jsem nebyla nějak vychrtlá. Tajně jsem si dala cíl dostat se na 58 kg-tolik jsem vážila před 15 lety. Pokořit tu poslední hranici a dostat se pod 60 kg.

A jak  se to se mnou ted? Přiznám se, že jsem přes léto dost polevila..nástrahy v podobě zmrzlin atd..taky jsem 2 měs necvičila a jedla večer víc než bych měla... a bohužel mám 5 kg nahoře takže ted vážím 66 kg. Ráda bych se do toho zase dala a pořádně mákla a jak je to s tím pískáním v uších? Nějak jsem si zvykla s tím žít,už to budou 4 roky...ticho už si nedokážu vybavit. Ale měla jsem pravdu,potřebovala jsem se z něčeho radovat,abych mohla jít dál... láska a hlavně ta mateřská dělá zázraky. Gratuluji všem, kterým se povedlo také zhubnout, ať 5kg nebo 50,všichni máte můj obdiv. Sama vím kolik za tím je dřiny ...no a těm, kteří se snaží a zatím neuspěšně přeji hodně síly, odhodlání a pevnou vůli .... hodně dělá také motivace :slight_smile:

červenec 2016

Čti celý článek