Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
lupefoto
14. bře 2012

Jak na to II (10 tipů jak vytvořit ideální atmosféru pro vznik skvělých fotek vašich dětí)

Chcete, aby vašeho chlapečka nebo holčičku fotografování bavilo a aby z výsledných fotek vyzařovala pohoda, radost a příjemná atmosféra? Chcete zachytit osobnost vašeho dítka tak,  aby byly snímky co nejpřirozenější?

 V dnešním článku se dozvíte 10 tipů jak na to.  

1.Připravte děti na to, že je budete fotit

 Než sáhnete po fotoaparátu, avizujte to dětem předem. Mluvte o hře na fotografa a modela nebo modelku. Děti se budou těšit a rychle docílíte toho, že si na foťák ve vašich rukách zvyknou a vy budete mít šanci pořídit přirozené fotky, na kterých budou vaše děti uvolněné a sami sebou.

 2. Uděláme fotky pro taťku, babičku nebo dědu

 Motivujte děti tím, že fotografiemi následně překvapíte a obdarujete ty, koho mají nejvíce rádi a na které se těší. Jejich chuť do focení to zvětší a nebudou moci dospat dne, kdy budou fotky babičce a dědovi předávat. 

3. Přizpůsobte dobu fotografování dennímu režimu

 Naplánujte si fotografování na vhodnou dobu. Vaše holčička nebo chlapeček by neměli být rozmrzelí, nevyspalí ani hladoví. Vy sama nejlépe znáte své děťátko a víte, kdy oplývá energií a kdy se raději schoulí do vaší náruče a odpočívá.

 4. Netrapte ratolest příliš dlouho

 40-60 minut je přibližná doba, kdy se vám bude dařit udržet synka či dcerku ochotné spolupracovat. Abyste této doby stoprocentně využili, je dobré mít přibližný scénář již v hlavě. Pokud víte, co chcete fotit, na jakém pozadí a jakých rekvizit využít, také pokud máte již naplánované oblečení, bude vám focení odbývat od ruky mnohem rychleji. Nezapomeňte foťák občas odložit a dopřát jak dítěti, tak sami sobě přestávku.

 5. Ukažte dětem náhledy

 V průběhu fotografování dětem fotky na displeji fotoaparátů občas ukažte. Uvidíte, co to dokáže udělat s atmosférou a jak taková zpětná vazba v dětech probudí chuť se předvádět.

Toto je pět z desti tipů. Plné znění článku najdete v našem blogu zde: http://www.lupefoto.cz/fotograf-deti-fotograficke-studio-jak-na-to-2/. Věříme, že i vy maminky máte spustu "svých" triků, které právě na vaši ratolest platí. Podělte se o ně s námi i ostatními maminkami příspěvkem do blogu nebo pište na lupefoto@lupefoto.cz. Pokud vám naše tipy pomohly, můžete výsledné fotky zaslat na stejnou e-mailovou adresu. Některé z nich zveřejníme. 

Další část série článků "Jak na to" se bude týkat vhodné techniky (vybavení) pro focení dětí a článek budeme publikovat poslední středu v měsíci březnu.