Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
luthien.k
15. lis 2011

Očkování (nejen) atopika

Přidám svůj názor na očkování (nejen) atopiků aneb na co dát pozor:

- nikdy do akutní/subakutní fáze ekzému
- nikdy nemocnému dítěti (vadí i rýma)
- nikdy dvě vakcíny najednou, mezi nimi odstup alespoň 14 dní
- u silně alergikých na vejce (když je riziko anafylaxe) nedávat běžně používanou vakcínu proti příušnicím, zarděnkám, spalničkám (pěstuje se na kuřecích embryích), ale tu, co se pěstuje na psích ledvinách (Trivivac)
- minimálně týden před očkováním i po něm dávat přímo dítěti probiotika
- tři dny před očkováním a tři dny po něm dávat Fenistil kapky
- lze jako podporu použít i homeopatika, konkrétně thuya occidentalis, a to v dávkování podle typu vakcíny (delší podávání u živých vakcín)

Určitá reakce je fyziologická, je znakem toho, že imunita reaguje a protilátky se tvoří. Pokud je reakce silná (silné zhoršení ekzému, průjem, dušnost, kopřivka, zvracení atd.), je třeba to řešit s pediatrem, další očkování  by mělo být řešeno individuálně, zvolen by měl být šetrnější očkovací kalendář, rozložení vakcíny, očkování v očkovacím centru (Motol) apod.

Zda dát atopikovi i nepovinná očkování? To je na zvážení každého rodiče, můj osobní názor je ten, že nepovinná očkování ne, že pro imunitu je přínosnější si nemoci prodělat. I povinná očkování moje děti dostávají s delšími časovými rozestupy, po pečlivém zvážení aktuálního zdravotního stavu.

  moc zajímavé....!!! A jaké delší rozestupy zvolit, včem jsou dobré fenistil kapky...? děkuji 🙂

  12. bře 2012

  Ahoj, rozestupy maximální, jaké výrobce vakcíny uvádí. Fenistil pomáhá tlumit případnou nepříznivou reakci, ale přiznám se, sama je dětem nedávám, já tu reakci chci vidět 😉 Ono od toho článku jsem některé věci i přehodnotila, budu to muset upravit, podívej se na tyto články, jsou perfektní... http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

  13. bře 2012

  Děkuji, článek jsem četla, je velmi obsáhly, že se přiznám nečemu přímo nerozumím, ale můj poznatek zněj zní tak, že dítě nejlepe neočkovat vůbec! Nabízí se otázka taky čemu a komu můžem teď věřit? Snad už ničemu. Syn 4 měs. se mi po očkování hexavak.+synf. pozvracel a měl 38,6 teplotu jinak bez příznaků ( další blbost vyplašená matka dala jsem mu na snížení nurofen - a to sama nepoužívám u sebe nic) řekla bych. a ted po tom článku nevím jak dal.. :(

  13. bře 2012

  @gween88 Víš, v tomto je těžké radit, můžu Ti jen napsat, jak řeším očkování u svých synů - dala jsem hexu, větší rozestupy (přesně Ti to už neřeknu, ale minimálně dvojnásobné proti běžné praxi), kluci nikdy neměli velké reakce, kupodivu a zaplaťpánbůh... A to je vše, MMR nedám (budu oddalovat), nepovinná nedám.

  14. bře 2012

  Tak děkuju, mno bude to ještě boj... a tak ruším ty nepovinné..

  18. bře 2012

  gween88 podívej se na www.slobodavockovani.sk

  20. čer 2012

  @jandl však tam jsem gween88 již poslala v jednom z předchozích příspěvků 😉

  20. čer 2012

  a jaky probiotika doporučujete?nam teda vyhovuje biopron

  24. lis 2012

  @jankapavol pokud vyhovují, není důvod je měnit, i když jednou za čas to změnu chce, kvůli udržení rozmanitosti bakt. kmenů, kterých je ve střevech běžně mnoho stovek druhů.

  24. lis 2012