Ahoj, jak v dnesni dobe,kdy neni zapsane dite v obcance, prokazete,ze je dite Vase? Preci sebou nebudu tahat neustale rodny list? Diky
však má mít svou op
Dítě se už do OP ani pasu nepíše, jeho doklad je jeho vlastní OP nebo pas...
...ale neuvědomuju si, kdy kdo po mně někdy chtěl prokázat, že je dítě moje, kromě vyřizování věcí na úřadech nebo při cestě do zahraničí...
vlastní OP. Pas.
OP nemají, pas ano a přesto ho všude sebou nenosím.
@lleennttiillkkaa tak tady ho snad ani nepotřebuješ ne?
Zatim po me nikdo doklad nechtel,ale co kdyby nahodou... proto se ptam
@sarihy Děti se už do OP nepíší? Já ještě děti mám zapsané. Proč se to tam nepíše, nevíš?
@leiladelly protože prostě musí mít svůj doklad pokud cestuješ do zahraničí
@leiladelly protoze od te doby,co je OP maly jako lreditni karta,tak tam neni kolonka na dite,neveslo by se to tam
@leiladelly 🙂 dávno ne, jak je ta kartička, tam to není🙂.
@bara88 mno já myslím, že ne. Však se mi nestalo, že by mi někdo nevěřil, že kluci nejsou moji
@bara88 To moje děti mají. Ale tady tedy běžně nenosím pas, abych eventuelně prokázala, že jsou to moje děti....
@berenika39 Aha, já mám pět let starou občanku a to je ještě ta větší.. To mi uniklo, že do malé kartičky se to nepíše. A děti mají mít také OP? Já mám jejich pasy a jinak tedy zatím nic. Díky za info.
Nevím teda jak vypadá dětská OP, ale tam jsou uvedení rodiče? V pase totiž myslím, že ne.
@lleennttiillkkaa Hele, mě to napadlo nedávno . Leila přesvědčila na festivalu děti, že Alex není její brácha..... A děti řekly, že není brácha, když je černej. Takže mě napadlo, že to vůbec není špatné, že mám děti zapsané v OP. Protože teoreticky, kdyby Leila přesvědčila i rodiče těch dětí, že Alex není jejich brácha, tak bych asi měla problém 😀, zda jsou to vůbec moje děti 😀
@leiladelly vůbec op mít nemusí. nemusí mít ani pas. ale pokud vycestuješ, jeden z těch dokladů mít musí - vlastní. u nás nevím, kdy bys musela prokazovat totožnost dítěte, na úřady vezmeš RL.
@berenika39 jj , díky. Máme pasy, takže je to OK. JInak OP asi děti nepotřebují, jak píšeš, že.
@lleennttiillkkaa nejsou tam rodiče, tak jako nejsou děti u rodičů. je to přímo identifikace té osoby
to jako že mimčo od narození může mít svůj OP? a to ho jako budu fotit každý půlrok znovu, když roste a mění se...??
jeho OP