Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Mezi 1.- 2. rokem věku je MM již jen doplňkem výživy, poskytuje část mléčné dávky (většinou třetinu až polovinu, zbytek by měly tvořit jiné mléčné výrobky – sýry, jogurty, mléčné kaše, zakysané výrobky aj.). Stále velmi důležitou funkci ovšem MM hraje v posilování imunitního systému dítěte, když MM obsahuje obranné látky „šité“ přímo na míru konkrétnímu dítěti. I když dítě není kojeno často, ale již jen třeba 1-2x denně (což je dostatečný počet po roce věku), tak MM těchto obranných látek obsahuje dostatek, jsou v dávce mléka více koncentrovány, složení mléka se přizpůsobí potřebám dítěte a frekvenci jeho kojení a vše potřebné tedy dítě získá i v jediné dávce.. / zdroj www.kojeni.net /
  Ještě že tak...--takže kojíme dál 🙂)

  Holky, máte někdo stejný problém jako já? Atopický ekzém..mám ho na rukách, v poslední době se moc zhoršil..všude čtu promazávat, pak zas nemastit..tak fakt nevím co na to..kožní to řeší jenom kortikoidama, a já chtěla zkusit něco přírodního, co někomu stopro zabralo..třeba co vyřadit ze stravy a tak..pořád ještě kojím..děkuji za nějaké doporučení...mám to fakt rozlezené na rukách.

  První den, co zkoušíme uspávat bez prsa, zatím 15 ti minutový řev...počkáme co bude dál. Je tady taky někdo kdo zrovna teď zkouší, nebo nedávno zkoušel odnaučit mimčo spát u prsa??

  Dneska máme 11 měsíců, 2 zuby se tlačí ( ještě nejsou venku), ještě nestojíme, lozíme docela rychle, jedna noha vpřed, druhá to jistí, řekneme když chceme jest ( ham, ham), mama, kojíme+příkrmy, v noci kojíme tak 3x, umíme paci paci, hlavička-krčkek ( zohnout hlavu na rameno), kapříka (pusou), váha něco přes 9 kg (asi), a za měsíc jdeme na roční kontrolu a budeme chystat dort !!! 🙂)

  Maminky, jdu pro radu sem. Malá 9 měsíců je nachlazená, kýchá často, vždy když kýchne, tak z nosu světlezelený hlen. Večer špatně usíná, má plný nos, na kašel dávám tussin, nevím jestli pomáhá , dávám už 4 den.Má taký mokrý kašel, ale teplotu nemá..nevím jestli zajít na pohotovost, nebo jenom do lékarny..vím, že je to individuální, ale abych něco nezanedbala...a taky nevím jestli může ven, jestli to zhorší, nebo spíš pomůže..na ten soplík..moc díky za rady!

  7 měsíců a 3 týdny, čekám na maminku až se obleče a jdeme ven 🙂

  Včera očkování druhá dávka Prevenar13..reakce zatím žádné, tak doufám, že už ani nebudou ! Váha v 7 měs.a 3 týdnech 8,30 kg..většinou jenom kojím, sem-tam jídlo, oběd (sice málinko) každý den nějaký masovo-zeleninový 🙂

  Holky, jaký sportovní kočárek máte? Nebo máte některá tento ? 4Baby Rapid 2016 nebo Hauck Shopper Comfortfold 2016? http://www.detskyruzek.cz/4baby-rapid-2016-sedo...
  http://www.detskyruzek.cz/hauckshoppercomfortfo...
  Pozitiva negativa? Rozhodně nechci kupovat kočárek drahší než 2500 Kč, takže něco takéto podobného. Děkuji za vaše názory, tipy, doporučení..

  Chtěla bych pořídit golfky pro holku, takové které hodím do auta, šup šup, skladné, i v kterých se pak holka hezky vyspinká...prostě jednoduché a zároveň pohodlné..máte nějaké tipy? Cena tak do 4 tis, když se bavím o nových, ale raději klidně jeté. Děkuji za tipy!

  Včera poslední očkování Hexa vakcíny, váha 8kg, délka 76 cm. Zkoušíme příkrmy 14 dnů, dnes poprvé dali podušené jablíčko, zeleninku ještě všechnu neochutnala, maso zatím hovězí, žloutek. Převážně kojím. Když dávám obídek, kouká mě pořád na prsa, takže čeká na mlíčko 🙂)

  SOS, holky je to normální aby tohle byla reakce po očkování po Hexa ( druhá dávka) vakcíně a Prevenar 13 očkované najednou??? Je to po 5 dnech, očkovaná byla v pondělí, pak 2 dny teplota,a teď tohle???? děkuji za odpovědě!

  (2 fotky)

  asi 50-tka...🙂)

  9 kg nahoru

  Poloha příčná, snad se ještě otočí hlavičkou dole...

  Včera byla na UTZ, bude to jistě kluk..jen si tak krásně pomlaskával v břišku..fešečák jeden..snad mu tam je dobře..

  Test na těhotenskou cukrovku dopadl dobře, supéér..není tam..

  23 týden - 5 kg nahoru a břiško už poskočilo 🙂

  3 kg nahoru

  JInak pohlaví taky známo..prý na 90 % klučina, jistě bych to mohla vedět příští týden, tedy v 19.týdnu

  Takže screeningové vyšetření - triple test- dopadlo dobře 🙂 To jsme rádi.

  1 kg nahoru...teď 56 kg

  Příští čtvrtek 4 gynekologická prohlídka...konečně..ještě ani neznám svou krevní skupinu..ani screening.vyšetření..

  Jsem tady nová, takže se rozkoukávám 🙂)