Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  monnylee
  25. únor 2021    Čtené 29x

  Konečně to pravé mlíčko?

  Měli jsme s Matějem možnost otestovat počáteční sušenou mléčnou výživu od firmy Colvia, COLVIA PRO DĚTI. Colvia vyniká tím, že vyrábí produkty s vysokým obsahem kravského colostra neboli mleziva. Mlezivo je první tekutina, kterou miminko, ať už lidské či zvířecí, dostává od své maminky při kojení. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, protilátek, růstových faktorů a všeho, co organismus (primárně) miminka potřebuje. Než se pustím do psaní recenze, chtěla bych moc poděkovat Modrému koníku a firmě Colvia za tuto příležitost. 

  Asi bych začala tím, kdo jsem já, a kdo je Matěj. Jsem úplně obyčejná maminka, která si plánovala plné kojení aspoň rok; po prvotním šoku, že kojení není samozřejmost, alespoň půl roku. Bohužel to nevyšlo a já musela postupně přestat kojit. S kojením jsem měla problém prakticky od porodu, nakonec jsem kojila (jen) něco málo přes čtyři měsíce. Přechod na UM byl rovněž těžší, malému mléko buď nechutnalo nebo měl problémy s bříškem či zácpu. Právě proto jsem byla ráda, že jsem mohla poznat mléko, které jsem neznala a zkusit, zdá malému bude vyhovovat. Toť vše o nás a přejděme k hodnocení mléka.

  Technická stránka

  Firma Colvia, ať už to dle jména zní nebo ne, je česká firma, která se snaží v rámci svých možností spolupracovat také s českými firmami, a tím podporovat český trh. Rovněž se při své práci snaží šetřit životní prostředí. Někdo by mohl namítat, že využívání něčeho, pro mládě tak důležitého, nemůže být v souladu s přírodou a malé telátko tím přichází o tuto zázračnou tekutinu. Colvia však slibuje, že do svých přípravků používá pouze colostrum, které již telátko nezpotřebuje. Tyto informace mám vyčtené z jejich stránek colvia.cz, ale teď už k mojim vlastním poznatkům.

  Hned na první pohled zaujme velikost dózy a praktické 900g balení. Po otevření jsem byla překvapená texturou, vůní i chutí. Mléko je po všech stránkách totožné, nebo minimálně velmi podobné, klasickému sušenému kravskému mléku. Ačkoliv je v plechovce dostatek volného místa pro uchycení odměrky, byla bohužel vložená přímo v prášku a těžko dohledatelná. Poprvé jsem viděla odměrku bez dírek a ačkoliv tento problém není těžké vyřešit, je to drobné mínus. Mléko je velmi prášivé, což ve spojení s absencí dírky v odměrce ztěžuje dávkování a dělá nepořádek. 

  Co se složení týče, tak se musím přiznat, že až na základní věci, se ve složení mlék neorientuji, ale s tím co znám musím říct, že jsem se složením mléka spokojená. Když opomenu colostrum, jako významnou složku mléka, vyzdvihla bych zejména to, že mléko neobsahuje palmový tuk, jediný tuk, který COLVIA PRO DĚTI obsahuje, je mléčný tuk, takže se opravdu snaží co nejvíce se přiblížit mateřskému mléku. Mléko podle složení neobsahuje nic víc než kravské mléko, syrovátku, mléčný tuk a kravské colostrum. Z látek obsažených v mléce bych jmenovala například vitamín D, vápník, růstové faktory a protilátky, běžně se vyskytujících v mateřském mléku.

  Cena mléka je přívětivá, hlavně vzhledem k velikosti balení. Co mě mrzí je, že se dá mléko objednat pouze na oficiálních stránkách výrobce. Na druhou stranu když jsem objednávala tři dózy mléka (cca měsíční zásoba), měla jsem poštovné zdarma a dva balzámy na rty s colostrem k tomu jako dárek a ještě tester pleťového krému, který poslali jako pozornost, z čehož jsem měla velkou radost. Navíc vám mléko přijde až domů a ušetříte čas. Balíček přišel rychlostí blesku, večer jsem objednala, ráno přišlo potvrzení objednávky a druhý den dopoledne zvonil kurýr s balíčkem. Ještě bych vyzdvihla to, že byl balíček vyplněn starým kartonem, což je šetrné pro přírodu.

  Zkušenosti se samotným mlékem

  Při první přípravě mléka mě zaskočilo pár věcí. Na dóze není tabulka s průměrným množstvím mléka, které dítě vypije v určitých měsících života (snad mě chápete). I když se na dóze píše, že množství mléka se může přizpůsobovat individuálním potřebám dítěte, tak mě, když malý přecházel na UM, tabulka velmi pomohla a myslím, že to tak má více maminek.

  Další věcí je samotné mléko. Mléko se bohužel hrozně těžko míchá a mírně hrudkuje. Podle návodu, se má voda převařit a schladit na 50°C, což je velmi vysoká teplota na mléko. Až po rozmíchání se může ochladit na požadovanou teplotu. Je to složitější postup, ale bohužel, jinak je fakt boj prášek rozmíchat. Docela dost pění, ale jde o pěnu, která je velmi hutná a malý měl problém ji vysát. Pěna připomíná tuk a na jazyku po něm zůstává bělavý povlak. Chuťově je však mléko opravdu výborné, sladké a jak jsem již psala, chuťově velmi podobné klasickému mléku, připravenému ze sušiny. Malému rovněž velmi chutnalo, a to je Matěj, co se týče mléka, velký gurmán. Hned po pár dnech se z našeho věčně nešťastného prcka stalo veselé miminko. Zmizela zácpa a nezaregistrovali jsme žádné bolení bříška nebo prdíky. Nejspíš díky tomu, že je mléko hutné, tak si malý vůbec, nebo úplně minimálně, ublinkával. Mléko je velmi syté a Matěj po něm spal celou noc (cca 8-9 hodin).

  Sečteno a podtrženo: příprava mléka není zrovna nejpohodlnější, ale malý je s mlékem spokojený a to je přeci nejdůležitější. Jsem ráda, že jsem měla možnost poznat mléko, které bych jinak neměla šanci poznat a nejspíš bych si ho sama od sebe neobjednala. Chápu, že každé miminko je jiné a každému vyhovuje něco jiného, ale za sebe musím říct, že budu nejspíš objednávat dále.

  Přeji krásné dny a pevné zdraví.

  Zdraví a mává Monika a Matěj 💛💙
  #test_colvia #recenze #zkusenosti_colvia

  #test_colvia
  Testování se chýlí ke konci. Dóza, kterou jsme dostali k testování, je již prázdná a slouží k jiným účelům a já se rozhodla v používání mléka Colvia i nadále.

  Velká škoda je, že se mléko dá pouze objednat na jejích oficiálních stránkách, ale na druhou mají akci, že při objednávce nad 1000 korun, což jsou tři dózy, které odpovídají cca měsíční zásobě, je poštovné zdarma a navíc dostanete jako dárek dva balzámy na rty. Já navíc v balíčku objevila tester s pleťovým krémem, což bylo nečekané a moc mě to potěšilo. Navíc mléko přijde až k vašim dveřím a nemusíte nikam chodit, ušetříte čas a cena mléka je rovněž příznivá, vzhledem k velikosti balení. Balíček je navíc vyplněný starým kartonem, což šetří životní prostředí. Rychlost doručení byla opravdu blesková, objednávala jsem večer, ráno přišlo potvrzení objednávky a druhý den dopoledne zvonil kurýr.

  Nakonec, i přes prvotní (i druhotní) rozpaky, vše dobře dopadlo a máme doma šťastné miminko a šťastnou maminku.

  Děkuji koníku, že jsem se mohla testování zúčastnit a jdu se pustit do psaní závěrečné recenze.

  Přeji hodně hezkých chvil. ❤️

  Monika

  #domaspepco
  Náš prcek má spoustu oblíbených štěrkátek a kousátek z pepca, ale nejoblíbenější je tenhle muchláček 😊.

  #inspirujici_soutez_joie Našeho čtyřměsíčního cvrčka už nějakou dobu baví zrcadlo. Teď co si umí podávat hračky, když leží na bříšku, tak si před zrcadlem vyhraje docela dlouho. Je to prostě narcis 😄.

  -> #test_colvia <-
  Uběhl víc jak týden od začátku testování mléka Colvia a já stále nemám ucelený názor. Už se nacházíme téměř na dně dózy a já reálně přemýšlím nad koupí dalšího, jelikož malému velmi chutná, netrpí bolením bříška, krásně kaká, neublinkává a krásně spí (po přechodu z MM na UM jsme měli pořád nějaké problémy). Hlavně je z něj konečně zase veselé a napapané miminko.

  Jenže... Ačkoliv jsem problém s absencí dírky na dně naběračky vyřešila špendlíkem, tak i tak stále práší a dělá nepořádek. Mléko se hůře míchá a nahoře ulpívá tuhá vrstva, nejspíš tuku, která je tak hutná, že má malý problém ji vysát. A to mytí flašky je taky boj, opravdu po mléku zůstává velmi tuhý tučný povlak.

  Takže stále nevím, ale říkám si, že přece je nejdůležitější to, co vyhovuje miminku ❤️.

  Mějte se fajn 😊
  Monika a Matěj

  monnylee
  Zpráva byla změněna    10. únor 2021    

  Dva dny s Matějem testujeme mléčnou výživu s obsahem colostra od firmy Colvia, už teď pozoruji příjemné změny oproti ostatním mlíčkům, ale na takovou recenzi je ještě brzy.

  Nejdříve jsem chtěla referovat o chuti, vůni, struktuře a podobně, při focení se mi však pletly kočky do záběru a tak mě napadl dotaz. Co děláte s přebytečným mlékem které dítě nevypije? Já ho většinou liju kočkám, ale tohle mlíčko bych si klidně dala do kafe 😄.

  Chuťově je opravdu výborné, sladké a chutí identické s klasickým sušeným mlékem, až mám chuť z něj udělat "marcipán". Jde o jemný prášek, který občas trošičku hrudkuje a jemně pění, ale jde o pěnu připomínající šlehačku a malý s ní nemá problém. Co mě překvapilo je, že odměrka nemá vespod dírku, takže vyklepání vyžaduje o 0,001% větší švih, ale nic, co by změnilo můj názor na mléko, jenom by na tom firma mohla zapracovat.

  Takže my jdeme pokračovat v testování, zatím si ho velmi užíváme a jsme konečně oba spokojení 😊. #test_colvia
  Mějte se hezky, stavějte sněhuláky nebo prostě odpočívejte doma.

  Zdraví
  Monika a Matěj ❤️

  Před chvílí dorazil balíček z koníku s počáteční sušenou mléčnou výživou s obsahem kravského colostra od firmy COLVIA. Mám z něj neskutečnou radost, a když opomenu hezké složení, praktické 900g balení a obsah již zmiňovaného colostra (kolostra/mleziva), tak mě uchvátila celková velikost plechovky, kterou si určitě nechám na nějaké tvoření 😍. Tak my si s Matesem jdeme dát špenát a po chrupíku se pustíme do testování.

  Chtěla bych redakci Modrého koníka a firmě COLVIA moc poděkovat za možnost otestovat právě mléčnou výživu pro našeho malého cvrčka. #test_colvia

  Přeji všem příjemný start do nového týdne ❤️.
  Monika

  (2 fotky)