icon

Holky, nedoporučila byste mi některá prosím RECEPT NA PERNÍČKY, který fakt stojí za to? Už jsem vyzkoušela spoustu receptů a vlastně mi u všech na konci chybělo, aby byly pěkně měkké. Klidně i takový, kde se musí čekat, než změknou. Udělala bych je teď. Po mámě žádný nemám, ona neumí vařit, protože o svou mámu přišla jako dítě. Prostě u nás není odkud dědit tahle sladká tajemství.🙏💃

avatar
23. lis 2018
avatar

Nebývá to receptem, ale spis dobou pečení. Většinou je každý prepece a pak jsou tvrdé 🙂

23. lis 2018
avatar

Pernicky budou luxusni a mekky uplne vsechny.Ja vyzkousela x receptu.Dulezite je nechat je v troube maximalne ctvrt hodiny.Pak jsou uzasne mekkoucky.Tot muj postreh🙂 Od 17 jsem z domu a ucimnse tez vse sama

23. lis 2018
avatar

Mam jeden oblibeny recept, zitra poslu.

23. lis 2018
avatar

Ja zkusim poslat nebo zkopirovat recept, od babi, ktery delame roky a bzdycky byly měkké.

23. lis 2018
avatar

PERNÍČKY

Hladká mouka 0,5kg,mletý cukt 0,12kg, prášek do pečiva1ks,vejce 2 celá, med 0,15 kg,rozpuštěné máslo 0,08kg,2 lžíce kakaa na obarvení.

Roztlouci: fenykl půl lžičky,anýzu půl lžičky,3 kuličky nového koření,+ 1,5 lžičky jedlé sody a skořice mleté 0,5 lžičky. Nebo koupíme hotové koření v sáčku Na perníčky.

1. Nejprve smícháme suché směsi,pak přidáváme vejce a med. 2.V rukou rozhněteme až do koule

3. 24-48 hodin necháme v ledniččce odležet v igelit.sáčku.

4. Těsto vyválíme a vykrajujeme na namaštěný plech či na pečicí papír.Párátkem uděláme dírky v místě,kde chceme provlékat stužku na zavěšení.

5. Pečeme 8 minut v předehřáté troubě.

6. Po upečení ještě horké lehce natřeme mlékem./vsákne se,zvláční/

7.Injekční stříkačkou nebo odstřihnutým rožkem sáčku barvíme perníčky cukrovou polevou/15dkg přesátého mletého cukru/aby prošel tenkou injekční stříkačkou a nedělal hrudky,/1 bílek+velká lžíce šťávy z citronu

8. necháme zaschnout

23. lis 2018
avatar

Ja mam recept na hned mekke..ale tajemstvi je v peceni. Musi se upect jen do zlatova ne do hneda..pak jsou krasne mekke hned 😉

24. lis 2018
avatar
mozec
autor

Teda ženský, díky moc!! Zkusím to péct spíš jak sušenky. Ty mívám mělké a vláčné. Určitě vyzkouším všechny recepty.🙂

sticker
24. lis 2018
avatar

Přesně tak. Všechny perníčky jsou hned měkké, když je dobře upečeš. Většinou dělají lidi chybu, že je tam dlouho suši a ještě vyválí na moc tenko.

24. lis 2018
avatar

@mozec diky za modraska

24. lis 2018
avatar

Pokud jsou tvrdsi, davam v pap krabici v igelitce na balkon, natahnou vlhkost... Nekdo pridava rozkrojene jablko...

24. lis 2018
avatar

U nás se pečou z zitne mouky podle receptu na sáčků te mouky (Bio mouka asi za 35 Kč ). Jist se dají hned a důležite je dát fakt dobře kořeni, žádnou vitanu nebo kotany. Dobrou smes má sonentoor nebo si micham sama podle receptu Kichnette. A určitě nevynechat citrónovou kuru.

24. lis 2018
avatar

@mischalinka letos už upečené a hned byly měkké a stále jsou👌👍recept jste mi poslala Vy a proto Vám mockrát děkuji🌷

24. lis 2018
avatar

@luckaaap Bohužel nejsem autor 😒 Ale peču je už několik let - jsou jednoduché, rychlé a vždy se povedou 🙂 Jsem ráda, že potěšily i u někoho dalšího..

24. lis 2018
avatar

@margaritta1987 Jsou po potreni mlekem taky leskle??

24. lis 2018
avatar
24. lis 2018
avatar

@viktorkaa hned po mleku je jedte muzes potrit klasicky bilkem.

24. lis 2018