19. čer 2017

Recenze Joie Spin 360

Minulý měsíc jsem měla možnost testovat autosedačku Joie Spin 360 a ráda bych vám ji krátce představila a sdělila své dojmy z užívání. 🙂

Tato otočná autosedačka usnadní nastupování a vystupování malého pasažéra a zároveň umožní cestování po i proti směru jízdy (proti směru jízdy = 0 - 18kg (od narození do cca 4 let), po směru jízdy = 9- 18kg (9 měsíců až cca 4 roky). Autosedačka je schválena dle: ECE R44 04.

Na rozdíl od ostatních autosedaček poutaných proti směru jízdy, je Spin 360 navržena tak, že její tvar eliminuje nutnost použití přední vzpěry. Díky tomu zabere ve vozidle méně místa a je tedy vhodná i do menších vozidel.

základní vlastnosti:

• Otočná v rozsahu 360 stupňů, výrazně usnadňuje nastupování a vystupování dítěte
  • ISOfixové uchycení
  • snadná a rychlá instalace
  • 5 poloh zádové opěrky dostupných jak po tak i proti směru jízdy
  • nastavitelná hlavová opěrka se polohuje zároveň s bezpečnostními pásy autosedačky
  • několik vnitřních vložek zajišťujících ideální pozici dítěte v každém věku
  • integrovaná opěrná noha
  • vysoce kvalitní materiály zajišťující bezpečí i pohodlí dítěte
  • ventilace zajišťující příjemné klima v horkých dnech
  • 5 - bodové pásy s polstrováním
  • centrální nastavení pásů
  • lehká, ISOfixová autosedačka s hmotností pouze 12kg

V první řadě bych ráda řekla, že autosedačka Spin 360 vypadá teda opravdu skvěle! Má jednoduchý obrázkový návod, takže upevnit do auta jsem ji zvládla i já a to jsem do té doby isofix nikdy neviděla a nevěděla ani co to je 😀.

Autosedačka je jako všechny produkty Joie zpracovaná z příjemných kvalitních materiálů a polstrování, kde miminko může sedět opravdu pohodlně. Má několik vnitřních vložek- pod hlavu i za záda, takže jak dítě roste, vrstvy se oddělávají dle potřeby.

Největší předností autosedačky Spin 360 je, že ji můžete po stisknutí tlačítka otáčet jednou rukou! Pro usnadnění nastupování dítěte tak můžete autosedačku natočit směrem do dveří automobilu, což je tedy opravdu parádní funkce a vzhledem k tomu, že to byla naše první zkušenost s jinou autosedačkou, než vajíčkem, opravdu nás to „namlsalo“ a horko těžko si budeme zvykat na klasickou sedačku. 🙂 Tlačítko na otáčení by akorát mohlo být trochu více při ruce. Je umístěno pod tlačítkem na polohování autosedačky, takže jednak je to trochu matoucí, a také pokud je autosedačka otočena proti směru jízdy, hůře se ke tlačítku dostává, protože je jen úzký prostor mezi sedadlem a autosedačkou. Ale po pár použitích člověk najde tlačítko i poslepu, takže to není nic, co by vadilo nebo bránilo funkčnosti.

Spin 360 má také několik skvělých vychytávek! Jednou z nich jsou pevně upevněné chrániče na ramenních popruzích, které nekloužou a navíc mají protiskluzovou úpravu, což je velmi praktické. Popruhy jsou také dostatečně dlouhé, takže dítě se do autosedačky dobře zapíná a úplně nejlepší jsou poutka, do kterých se pásy zaháknou aby nepřekážely, než se dítě do autosedačky posadí.

Když nepočítám umístění tlačítek na otáčení a sklopení autosedačky, tak jedinou nevýhodou bylo, že náš 6ti měsíční Mikuláš je pravděpodobně v přechodové fázi mezi velikostmi a v „miminkovské“ vložce pod hlavu mu hlavička padala při brždění občas dopředu když spal a bez ní mu zase hlavová opěrka byla velká.  Zjišťovala jsem, čím je to způsobeno a z pohledu odborníků je u sklonu u sedačky vždy nějaký kompromis mezi bezpečností a pohodlím. Čím více jde sedačka napolohovat do lehu, tím klesá úroveň bezpečnosti. Dítě se při nárazu musí pevně zapřít o sedačku, což při přílišném položení nelze. Různý je také sklon sedáku v autě, což také může hrát roli, nejedná se tedy o bezpečnostní problém, což mě velmi uklidnilo. Bezpečnost je totiž samozřejmě prioritou.

Shrnutí:

klady:

+ otočná autosedačka

+ kvalitní materiál a polstrování

+ úchyty na popruhy

+ připevněné protiskluzové chrániče na ramenní popruhy

+ dostatečně dlouhé popruhy

+ snadné upevnění

zápory:

- tlačítka na polohování a otáčení

- občasné předklánění hlavičky při brzdění

Abych tedy svoji recenzi shrnula, celkově jsme byli z autosedačky opravdu nadšeni! Funkce otáčení je opravdu parádní, autosedačka je opravdu kvalitně zpracovaná a na cestách se nám osvědčila. Z uživatelského hlediska ji můžeme opravdu doporučit. 🙂

bližší informace o autosedačce najdete zde: https://www.joiebaby.info/sp_vlastnosti.php

eshop: https://www.babypoint.cz/x7632-w100/spin-360-merlot

#joie

Ahoj, a co ta ventilace? Zkoušela jsi ji? U jiných značek jsem nic takového neviděla a zajímalo by mě, jak to funguje...

15. čer 2017
autor

@ejanca jéé, teď jsi mě úplně dostala! Já to spíše chápu tak, že ta ventilace je vnitřní, nějaké skryté odvětrávání, nic co bys mohla zapomnout, nebo podobně.. ale ještě si to raději zjišťuju přímo od Joie, jestli jsem teda něco nepřehlídla 🙂. Díky za zajímavý poznatek! 😉

15. čer 2017
autor

@ejanca tak je to jak jsem říkala, naštěstí jsem nic nepřehlédla 😉
v plastovém korpusu je udělané "žebrování", aby mohl skrz sedačku proudit vzduch. Tam, kde je žebrování je potah sedačky ze "síťoviny" viz. přiložené foto. Průduchy jsou po stranách sedačky a na zádech.

16. čer 2017

Nám včera přišla Steadi a vizuálně jsem nadšená. Zítra projde prvním testem, tak jsem zvědavá ;) díky za recenzi!

autor

@popelucha paráda, tak se ve skupině Joie budeme těšit na recenzi 😉

16. čer 2017

@mummy88 díky za zjištění! Já si říkala, že klasickou ventilaci tím asi nemyslejí, ale u jiných výrobců jsem se s ničím takovým nesetkala (jako že to u svých autosedaček neuvádějí, tak nevím, jestli to tam taky není, jen se tím nechlubí). 😇 Hodně mě to zaujalo, protože kluka teď jak je teplo, tak tahám z vajíčka úplně mokrýho, tak bych tomu ráda u další autosedačky předešla a Joie to uvádí snad u všech autosedaček.
@mummy88 Přijde ti, že to má nějaký efekt?

17. čer 2017
autor

@ejanca jako asi těžko soudit, Mikuláš se obecně moc nepotí, ale v sedačce byl úplně v pohodě... ale z laického pohledu věřím, že kdyby to bylo úplně k ničemu, určitě by s tím neztráceli čas a neníze a nedávali to tam. 🙂

18. čer 2017

Tuhle sedacku mame a nemuzu si ji vynachvalit! To otaceni je genialni vynalez. U malinkeho miminka nejvic ocenuji, ze ho muzu spravne usadit a pripoutat, u vetsich deti je vyhoda, ze se s nimi pri zvedani a posazovani tolik nedrete. Navic dost casto kojim v aute (samozrejme stojicim 😀 ), takze nemusim ani vystupovat, sedacku si otocim k sobe (sedim s dcerou vzadu), dite vyndam a je to 🙂 Dcera v ni jela uz z porodnice a rozhodne mi neprijde, ze by sedacka byla nejak nevhodna pro novorozence, samozrejme s pribyvajicimi kily a centimetry je to stale lepsi a lepsi. Co se poceni tyce, nemam srovnani s jinymi sedackami, ale to odvetravani asi neni uplne od veci, dite je lehce zpocene, ale rozhodne ne durch. Pro dalsi dite bych klidne poridila znovu stejnou! 🙂

21. čer 2017
autor

@liliprili moc děkuju za krásnou a podrobnou recenzi! 🙂 Pokud by se ti chtělo ji vložit i do skupiny Joie, určitě si ji rády holky přečtou https://www.modrykonik.cz/group/7910/

22. čer 2017

muzu se pls zeptat, jak resite u pulrocniho decka tu novo vlozku? mne se do ni mala uz moc nevejde, tak jsem cast vyndala, nechala jen ten pulmesicek a to na hlavicku, je to tak ok?

27. zář 2017

do jakého auta jste ji prosím zkoušeli? My jsme Spinku dnes koupili, do jednoho auta (Dacia Logan) nám jde dát krásně, ale do druhého (Hyundai Getz) se nám ji vůbec nedaří dát. Getz má isofixové úchyty schované poměrně hluboko v sedačce, ale třeba synovu Cybex Pallas tam dám bez problémů. Přiznám se, že jsem z toho dost rozladěná, přeci jen ta sedačka není úplně nejlevnější a do jednoho auta nám nejde ☹

13. říj 2017
autor

@chodanda aha, to je zváštní. My vozili v Kia Ceed. To by mělo jít všude přece. Doporučuju zajet na prodejnu, koukala jsem, že tuto máte nejblíže: http://www.babypoint.eu/index.php?menu=prodejci... a ať vám poradí, jak sedačku do auta nasadit. Jinak součástí jsou i vodící lišty, tak by mohly pomoci.

@nikkiss jeee, to jsem si nevšimla, promiň. Asi už máš vyřešeno, ale vložku klidně vytáhni. My v té novorozenecké vozili asi dva měsíce. Dýl se tam Mikuláš nevlez. A tu část za hlavičkou jsem taky už nedávno vytahovala. Prostě ať je hlavička chráněná , ale dítě se tam musí vejít samozřejmě. 🙂

13. říj 2017

@mummy88 za pomoci čelovky a plochého šroubováku jsme vyhráli 😀 On totiž jak má Getz ten isofix hodně zapadlý, tak překážel potah sedadla v zacvaknutí, stačí šroubovákem nadzvednout ten potah a jde to. Ale padá tam ten potah tak nešťastně, že ani vodící lišty nepomáhaly, nakonec to máme nainstalované bez nich

14. říj 2017
autor

@chodanda jéé.. no tak hlavně že to dopadlo 🙂

14. říj 2017

@liliprili dobrý den, já si úplně neumím představit dát tam Mimi. Na sedačku koukám, ale nevím , zda není velká na odchod třeba z porodnice. Můžu poprosit nějaké info. Dekuji

11. bře 2024