4. říj 2017

Recenze kočárek Joie Crosster

Tak tento kočárek mě učaroval už když jsem ho poprvé uviděla na školení Joie a když jsem se dozvěděla, že byl vybrán do testování, srdce mi zaplesalo. 🙂 Vesmír (nebo pán z Babypointu 🙂 vyslyšeli moje přání a kočárek Crosster se k nám na testování dostal v nádherné cihlové barvě, takže dokonalost sama.

Když jsem s ním poprvé vyjela, musela jsem se pořád smát 🙂 To je prostě PAN KOČÁR! Oproti našemu sporťáku mi připadal jako tank a byla jsem úplně u vytržení z toho, že je tak bytelný a vysoký. Mikulášek v něm seděl hodně vysoko, což byla paráda. Měl super výhled a neseděl blízko prašné země. Kočárek mě i manžela uchvátil hned na první dojem a manžel mě pořád přemlouval, ať si ho pořídíme natrvalo 😀.

Ale abych nejprve kočárek představila:

Crosster přepraví děti všech velikostí libovolným terénem ve sportovním sezení, korbě, nebo autosedačce.

• pohodlí zajištěno - precizní odpružení a pěnou plněná kola zajistí báječné komfort bez nebezpečí defektu
  • jeden pár adaptérů, 2 způsoby využití - S těmito adaptéry je jen na vás, zda na kočárek nasadíte korbu, nebo autosedačku
  • nadstandartní nosnost - Kočárek byl navržen tak, aby uvezl vše co je potřeba. Proto jeho celková nosnost činí skvělých 30 kg

klíčové vlastnosti:

• jednoduchá a odolná tříkolová konstrukce
  • možnost využití nastavitelných adaptérů, pro nasazení autosedačky i-Gemm, nebo hluboké korby ramble
  • sezení a látkové části lze snadno sundat pro snazší používání konstrukce s autosedačkou, nebo hlubokou korbou
  • bleskurychlé skládání s ovládáním jednou rukou
  • pojistka proti rozložení
  • po složení lze kočárek přepravovat tažením za rukojeť
  • výškově nastavitelná rukojeť
  • ruční brzda s ovládáním na rukojeti
  • parkovací brzda ovládaná nohou ušetří vaši obuv
  • 4 pozice nastavení zádové opěrky
  • odolná, pěnou plněná dvanáctipalcová kola
  • rozměrná, nastavitelná bouda s ventilací a okénkem
  • veliký košík
  • odpružení všech kol
  • otočné přední kolo s aretací
  • rychloodnímatelná zadní kola
  • odnímatelné madlo
  • pětibodové pásy s příjemným polstrováním
  • součástí balení je pláštěnka a adaptéry umožňující nasazení korby ramble nebo autosedačky i-Gemm

specifikace:

rozložený: d. 115cm x š. 66cm x v. 116cm

složený: d. 90cm x š. 66cm x v. 58cm

hmotnost: 15kg

celková nosnost 30kg

Jako všechny produkty Joie, které jsem zatím měla možnost testovat, je i Crosster vyroben z kvalitních materiálů a potah je moc příjemný na dotek.

Velmi mě překvapila velká pěnová kola, která zajišťují to, že je naprosto jedno, kudy se jede! Jízda je pro dítě neuvěřitelně pohodlná i na dlažebních kostkách či štěrku! Kočárek jsme testovali v mnoha typech terénu (viz foto) a nic nedrncalo, kočárek byl dobře ovladatelný, při jízdě z kopce nám pomáhala ruční brzda a do konce jsme si jako s každým větším kočárkem museli trochu máknout. 🙂.

Po pár týdnech jízdy s Crossterem jsem úplně přestala řešit, kudy jedeme, pěnová kola a odpružení kočárku všechny nerovnosti terénu tak tlumilo, že to bylo až neuvěřitelné.

Až v průběhu testování jsem zjistila, že existuje hodně maminek, kterým vadí trojkolky díky horšímu ovládání. Já s tím neměla vůbec problém, ani mi nepřišlo, že by v tom byl nějaký rozdíl, jestli má kočárek tři kola nebo čtyři, když jsou s aretací. Přední kolo jde také samozřejmě zaaretovat, pokud by byl zájem. My to moc nevyužívali. Kočárek se bez problémů ovládal i jednou rukou.

Joie Crosster má hned několik super vychytávek a nic mi nepřišlo, že by bylo ledabyle uděláno. Měla jsem spíš pocit, že výrobci tohoto kočárku nad jeho funkčností opravdu důkladně přemýšleli, protože mě zaujal opravdu v mnoha směrech!

Velká stříška, která i bez rozšíření zakryla Mikyho úplně skvěle a když to nestačilo, dala se rozepnout a Mikuláše schovala tak, že v menším dešti nebyla ani potřeba pláštěnka.

Měli jsme to „štěstí“, že jsme ho mohli otestovat i v pořádném slejváku, takže pláštěnka byla otestována také a prošla testem skvěle! To jsem ani nečekala, jelikož u našeho kočárku jsem musela pořádnou pláštěnku dokupovat, protože ta v základní výbavě nestačila. Akorát by teoreticky mohlo napršet do košíku, ale nás chytl opravdu velký déšť a všechno bylo suché.. tak myslím, že to moc pravděpodobné není.

Košík parádní, velký, nacpala jsem do něj prostě naprosto všechno, co bylo potřeba. Jen by mi ještě vyhovovalo, kdyby šel i zapnout, to by byl fajn bonus. Jelikož ke kočárku není žádná taška, přemýšlela jsem, kam dát klíče, mobil a v košíku jsem objevila dvě super tajné kapsičky na drobnosti! Ti výrobci fakt mysleli na všechno! Dvě síťovaná okýnka jsou na bocích a jsou opatřena magnety, aby se látka po nadzvednutí dala rychle připnout. Úplně skvělé je horní okýnko, kterým se dá dítě sledovat 😀. U jiných kočárků jsem viděla tato okýnka většinou ze zadu, takže se člověk musí sklánět a nakukovat.. tohle mi přišlo super praktické a rychlé. Zde mi tedy trochu scházel také magnet, aby okýnko drželo, když je zavřené. Když hodně foukalo,tak se nadzvedávalo. Další větrání je za hlavičkou a také se dá samozřejmě rychle upevnit suchým zipem. No poslední vychytávkou jsou síťky na stříšce, do kterých si dáte mobil, brýle… cokoliv je potřeba mít po ruce. To jsem uvítala opravdu hodně.

Vím, že u některých typů kočárků není možné polohovat nožičky, což je podle mě hrozná nevýhoda. Naštěstí o Crossteru to jde, i když Mikulášek je ještě takový drobek, že mu ty nohy ani na tu polohovací část nedosáhly. Kočárek je totiž opravdu velký, má totiž nosnost lůžka 25 kg, takže se vám tam vlezou i opravdu velké děti! (Což může být důležité například pro maminky dětí s postižením, a další). Navíc není potřeba se k dítěti nikam ohýbat, dítě sedí opravdu vysoko. Pozor ale, rychle se na to zvyká! Když jsem pak Mikyho dala do našeho kočárku, připadal mi hrozně nízko 🙂.

Původně jsem měla v plánu s kočárkem vyzkoušet i běh nebo brusle, ale jelikož má Miky zatím jen pár kilo, kočárek není na předním kole dostatečně zatížen a přední kolo vibrovalo. Musím ale dodat, že Joie Crosster není kočárek určený ke sportu. Je to kočárek pro maminky, které hledají nějakého „pracanta“ do terénu, kočárek na který se bude moct dát spolehnout a dítě se v něm bude vézt jako král 🙂. Super je, že se na Crosster dá přes adaptéry připojit i hluboká korba a autosedačka, takže v případě zájmu může posloužit jako kočárek na celé vozící období.

Jako jeho jedinou nevýhodu shledávám jeho vysokou hmotnost, jelikož váží 15 kg. Kočárek je opravdu těžký, což když se veze nevadí, ale pokud jej máte někam vytlačit, tak si trochu máknete. Na druhou stranu ale musím říct, že i přes jeho velkou hmotnost je relativně skladný a po složení nezabere zase tolik místa, jak by se dalo čekat, takže i cestování s ním je určitě reálné. A bytelný a stabilní je teda neskutečně.

Pokud hledáte kočárek, který zvládne všechny možné terény, zvládne sníh, závěje, nepřevrátí se vám, unese vaše dítě několik let, můžu jen a jen doporučit! My byli opravdu nadšeni a je naživo opravdu nádherný! My jsme se teda oba s mužem zamilovali 🙂.

bližší informace: https://www.joiebaby.info/cros_vlastnosti.php

koupit můžete například zde: https://www.babypoint.cz/x8119-w100/crosster-rust

#joie

Na tento kočárek jsem se nedávno koukala. Má mnoho plus, ale ja bych ho nechtela nejen proto jak je těžký, ale i široký. Zkuste s takovým tankem jezdit mhd nebo vlakem. Sotva projedete i dvermi do uzkeho vytahu a do auta s malym kufrem ho taky budete skládat těžko. A stejne tak mi vadi jen jedno přední kolečko. I s aretací se jen s jednim velmi špatně nastupuje do mhd, obzvláště s takovou váhou. Brala bych ho jako kočár na chalupu na procházky, ale na to je zas moc drahý. Líbí se mi ale že je vysoký. Pro me byl asi největší nezvyk právě prechod z korby do mnohem nižšího sporťáku.

4. říj 2017
autor

@my_da jasně, určitě to není kočárek "na lítačku " a na caste cesty. Ano, kola jsou sice širší, ale nikde jsem s nimi neměla problém a i u našich do pidi výtahu jsme se vlezli 😊. Nedokážu posoudit, jak se vleze do malého kufru. My máme combi takže s tím problém není. Já bych tento kočárek přirovnala k trojkombinaci. Kombinaci používám v terénu, v horším počasí, v zimě, na dlouhé cesty a "horší" terén. Člověk sice víc nadře, ale díky perfektnímu odpružení má dítě skvělý komfort. Na vyběhnutí do obchodu, chodniky, cestování, proplouvání mezi regály v nákupáku a chodící dítě plánuju dokoupit nějaký lehoučký skladný sporťák. Každý typ má své pro a proti.

5. říj 2017

@mummy88 nevím zda se to hodi pod tento článek, ale jake máte tipy na ten lehoučký skladny sporťák? Protože to je to, co bych potřebovala.

5. říj 2017

@my_da my máme v merku Joie Litetrax 4 air a Valco snap. 😉

7. říj 2017

Můžu se optat? Zkoušela jste eskalator a MHD? Děkuji

8. bře 2018
autor

@safeo jasně 🙂 Eskalator si nevzpomínám, ale myslím že jsem nezkoušela. A v MHD jsme jezdili běžně, tramvaje, autobusy, trolejbusy.. vše v pohodě.

8. bře 2018

Moc děkuji. Škoda ten eskalator mám hrůzu ze třech kol na pohyblivých schodech.

9. bře 2018
autor

@safeo a jaký je rozdíl u třech kol a u čtyř? Stejně držíš kočárek na zadních. Já bych spíš řešila to, že má kočárek širší rozteč zadních kol, tím jak má větší kola. Ale neměla jsem problém se nikde vejít, do mhd, do obchodu, do výtahu... takže si myslím, že v pohodě i na eskalátorech. Ale zkušenost nemám.

9. bře 2018

Můžu se zeptat, jestli jde odendat sportovní část když budu chtít nandat korbu? Všude to vypadá, že se ta sportovní část nechává a vypadá to divně. Moc díky za odpověd🙂M.

16. dub 2018
autor

@mar27ka ahoj, promiň, vůbec jsem si komentáře nevšimla. Odpovím tedy pozdě, i když asi už to není aktuální dotaz, ale sportovní část u tohoto kočárku bohužel fakt sundat nejde. Není to kombinace ale jen sporťák ( s možností doplnění hluboké korby či vajíčka).

8. kvě 2018

@mummy88 Muzu se zeptat, jde dat tento kocarek do uplneho lehu? dekuji

@jednaholkaa ano jde 😊

5. říj 2018

Dekuju!! 100% leh? Zadny kompromis?

5. říj 2018

Dobrý den, zvažuji koupi, jen mne trochu odrazuji ta pěnová kolečka (byť hojně vychvalovaná), kočárků jsem už měla možnost vyzkoušet dost a stejně mi vždy přišly kočárky s klasickými nafukovacími koly do terénu lepší (i za cenu píchnutí).. jak je to zde? Je materiál koleček alespoň svrchu gumový? Některé ty pěnové jsou z toho materiálu EVA nebo jak a to je po stránce jízdních vlastností v terénu totiž děs... jaké jste měla dojmy? Zvažuji mezi Joie Crosster, Baby Joger City Elite a Thule Urban Glide... cena je u Joie jinde, což je lákavé 🙂 -- nemáte nějaké postřehy k těmto kočárkům? Za odezvu budu ráda 🙂 --- mějte krásné podzimní dny. Petra

autor

@terentis já se přiznám , že ty ostatní kocarky vůbec neznám, ale kdybych mohla, zrovna za Crosster byl dala ruku do ohně , že zklamaná nebudeš (snad nevadí tykání 😉 ). Jezdila jsem s ním kde se dalo, les, kameny, kopce... A opravdu paráda. Podle mě to ani nepoznáš, že nejsou nafukovací, naopak mi přijde aspoň lepší, že jdou odolná. Ale jak říkám, nemám žádnou negativní zkušenost s pěnovými koly. Ale jelikož je Crosster právě dělaný do terénu, řekla bych že je to úmysl, dát pěnová kola, určitě volili to nejlepší, co uznali za vhodné. Mrkni třeba i na další recenzí, nebo tady na Mk je kočárkopedie. Ale Crosster jsem fakt milovala! 😍😁

7. lis 2018

🙂 -- děkuji za rychlou odpověď --- tak teď jsem nahlodaná a asi i rozhodnutá.. ještě jednou díky!!!

autor

@terentis nemáš vůbec zač, klidně kdyby cokoliv, ještě napiš. Ale my fakt byli spokojeni moc. ❤️ Parádní je i ten vysoký sed... Určitě pokud můžeš, je fajn se na kočárek kouknout, vyzkoušet... Ale na trojkolku se ovládal super. Vím , že to může dělat problém, ale terén zvládal perfektně.

7. lis 2018

Dobrý den, myslíte si, že se s kočárkem bude dát běhat a jezdit na bruslích?

30. led 2019
autor

Já myslím že rozhodně ano, i když na vlastní zodpovědnost, protože určený k tomu konkrétně není. 😉
@lusi0604

30. led 2019

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně prostornosti sedačky - myslíte, že je dostatečná? Délka opěrky zad by měla být jenom 41 cm, stačí to i na 3 leté dítě? Děkuji

31. črc 2019
autor

@123straka321 dobrý den, to nedokážu posoudit, jelikož Miky měl necelý rok v té době, ale kočárek mi přišel obří. Ale u ročního dítěte se to vážně těžko posuzuje. Možná by bylo lepší se zeptat u nás ve skupině Joie maminek, které ho mají doma. ☺️

31. črc 2019