Recenze na kočárek Joie Mytrax

Už jsme měli doma golfky joie Brisk, super skladný Joie Pact a nyní přišel na řadu sportovní kočárek Joie Mytrax! Musím říct, že na ten jsem se těšila úplně nejvíc! Když jsme vybírali sportovní kočárek pro syna, Joie Mytrax byl jedním z našich horkých favoritů!

Základní informace ke kočárku:

• všestranný - díky možnosti snadného sundání potahu kočárku, je po dokoupení adaptérů možné elegantně připevnit na konstrukci hlubokou korbu Ramble, nebo autosedačku a díky tomu můžete používat všestranný a skvěle skladný kočárek od narození až do doby kdy začne chtít svět prozkoumávat pěšky
  • složen ve vteřině, okamžité složení jednou rukou je chytře umístěné uprostřed sezení - prostě jen zatáhnete a je to!
  • přizpůsobí se - teleskopická rukojeť s jednoduchým nastavením výšky zajistí pohodlné řízení Vám i Vašemu partnerovi

klíčové vlastnosti:

• jednoruční skládání s ovládáním na sedáku
  • skvělá poloha zádové opěrky s minimálním sklonem
  • jednoduchá čtyřkolová konstrukce
  • po dokoupení nastavitelných adaptérů, lze nasadit autosedačku i-Gemm a Gemm, nebo hlubokou korbu
  • automatická pojistka proti rozložení
  • sezení a látkové části lze snadno sundat pro snazší používání konstrukce s autosedačkou, nebo hlubokou korbou
  • po složení samostatně stojí
  • 4 pozice zádové opěrky
  • 2 pozice opěrky nohou
  • rozkládatelná bouda s okénkem a ventilací
  • prostorný košík
  • přední kola s pěnovou výplní
  • zadní kola nafukovací
  • odpružení všech kol
  • aretace předních kol
  • rychloodnímatelná přední a zadní kola
  • skladný, vejde se i do malého zavazadelníku
  • odnímatelné madlo s látkovým potahem
  • praktická nožní brzda
  • pětibodové pásy s příjemným polstrováním
  • výškově nastavitelná teleskopická rukojeť
  • součástí kočárku je pláštěnka a odnímatelný držák na nápoje

specifikace:

model: S1509

rozložený: d. 88-101cm x š. 58cm x v. 99-108.5cm

složený: d. 82.8cm x š. 58cm x v. 42cm

hmotnost: 12kg

celková nosnost 30kg

schváleno dle: EN 1888:2012

K dostání v ČR je ve čtyřech barevných provedeních.

První, co vás na kočárku Joie Mytrax zaujme, je to, že je to FAKT pěkný kočárek!! 😀 Už se s tím opakuju, ale Joie prostě používá tak kvalitní a příjemné materiály a výrobky mají krásné barvy, že mě to nepřestává udivovat! Jak kočárky, tak autosedačky, postýlky, lehátka… prostě vše co mi prošlo rukama v tomto směru perfektní! No a stejně tak Mytrax. Měli jsme jej doma v barvě Navy Blazer a je to krásná námořnická modř. Kočárek je příjemně polstrovaný, takže při sezení ani ležení nikde Mikyho nic netlačí a sedí se mu naprosto pohodlně. Sedací plocha má mírný sklon, takže dítě nesklouzává z kočárků a zůstává pěkně tam, kde má. 🙂

Pro někoho možná hloupost, ale já jako velkou výhodu shledávám nízké umístění madla, které je před dítětem. Jednak přes něj dobře vidí na okolí a druhou výhodu vidím v tom, že mi Mikuláš, když není připoutaný, nevyskakuje z kočárku, protože se tam moc dobře neprotáhne- nebo mám alespoň pár vteřin na to zasáhnout. 😀.

Co bych ještě poznamenala je, že je u něj pár „vychytávek“, které ale chtějí cvik nebo je potřeba si na ně zvyknout a je to věc, která by možná někoho mohla při zkoušení na prodejně odradit, tak jako se to stalo nám. Je to ale jen o tom vědět, jak na to a buď si přečíst návod, nebo tuto recenzi. 🙂

Kočárek jsme měli doma několik týdnů a plně jsme se s ním sžili a nenašli na něm skoro nic, co by nám vadilo. Buď to chtělo cvik, nebo zvyk. 🙂

Odpružení

Mytrax má přední kola pěnová, zadní nafukovací a všechna jsou skvěle odpružena. Jedná se o super kočárek pro život a do terénu. Jezdili jsme s ním kde se dalo a všude projel na jedničku- tedy až na plážový písek, ale to mu budiž odpuštěno, to by byl velký oříšek pro všechny kočárky. 🙂 Kameny, pískové cesty, asfalt, nerovné silnice, dlaždice, … bylo prostě jedno kde jedeme, Mikeš měl pohodlí za všech okolností.

Polohování

Když jsme měli kočárek doma první dny, musím říct, že pro mě bylo trochu složitější spícího Mikuláše položit tak, aby to proběhlo plynule a bez problémů. Nevím, jestli je to jen mýma rukama, ale polohování totiž funguje tak, že musíte nadzvednout „háček“ na zádové opěrce a tím zvednete tyč pod ní, která je zaražena v plastových v podstatě ozubených kolech. Nic složitého, ale když o tom nevíte, snadno stane, že nedomáčknete úplně, tyč se tolik nezvedne a polohování je krapet neohrabanější nebo nejde vůbec. Když jsem se pak ale konečně podívala dolů a pochopila, jak to funguje, byl Mikeš už elegantně položen během pár vteřin. Takže to chce jen chápat princip a pořádně zmáčknout. 🙂

Stále není u všech kočárků samozřejmostí, že v kočárku můžete dítě položit do lehu, kde se může pohodlně vyspinkat a natáhnout si i nohy. U Mytraxu to není žádný problém, kočárek lze položit do takřka vodorovné polohy a i nohy si ten náš skoro dvouleťák pěkně natáhl a nikde nepřesahovaly.

K dispozici je hned několik poloh zádové opěrky i opěrky pro nohy, takže si jen stačí vybrat, co zrovna pasažér potřebuje. Pokud máte například zatím nesedící dítě, můžete nechat položeno nebo využít mírný sklon, pro starší děti, které potřebují pořádný výhled je možné opěrku zvednout a sedět takřka jako na židli.

Skladnost a složení kočárku

Mytrax se s námi hodně nacestoval a to nejen v terénu, ale i v letadle, v MHD a v kufru auta a nikdy nebyl problém vedle kočárku vézt další zavazadla, nebo i velkého psa. Je pravda, že máme spíše větší kufr, ale pokud by bylo potřeba, není problém snadno odejmout všechna kola a jsem si skoro jistá, že díky tomu se vejde opravdu všude. Jedná se opravdu o skladný kočárek v kategorii sportovních kočárků.

Výrobce uvádí, že Mytrax lze složit jednou rukou. Ano potvrzuji, jde to. Není to tedy taková rychlost jako například u kočárku Pact, ale opravdu to jde, i když dvě ruce se mi vždycky hodily víc a přišlo mi to tak pohodlnější.

Teleskopická rukojeť

Asi největší výhodou, kterou může Mytrax nabídnout je teleskopická rukojeť! Má asi pět poloh. Pro vysoké rodiče je to paráda, nastavíte si jak potřebujete a jedete. Manžel si tuto funkci moc chválí a já, i když to tak nepotřebuji, to oceňuji například když jedeme z kopce. Nekopu se do koleček a kočárek se mi veze velmi pohodlně. Rukojeť je opravdu super, ale musím přiznat, že to byl taky z jeden důvodů, který nás na prodejně trochu odrazoval i když teď už vím, že zbytečně. Rukojeť totiž tím, že je výsuvná a má tím pádem nějakou vůli, vydává občas při pohybu mírný zvuk (jakoby cvakání) a v tom tichu na prodejně vám možná přijde, že je to rušivé a rukojeť tak nepůsobí důvěryhodně. Po pár jízdách jsme s mužem ale oba naznali, že naše obavy byly zbytečné. Při jízdě o ní ani nevím, zvuk někdy slyšet je, jindy ne, ale nic co by mě nějak rušilo při jízdě, a to jsem na zvuky dost háklivá. 🙂 Rozhodně není tak slyšet jako třeba když vám vrže kolečko. Je to vážně úplně v pohodě, rukojeť funguje jak má o nějakém zvuku ani nevím.

S tím ale každopádně přichází na řadu další a poslední „vychytávka- nachytávka“ a to, že když máte výsuvnou rukojeť, která se trochu hýbe, prodlouží se vám při zvedání předních koleček „páka“ a trvá asi o vteřinu déle, než madlo zabere. Takže zatlačíte do madla, nic se nestane, pak rukojeť zabere a už zvedáte. Zase další věc, na kterou si bleskurychle zvyknete, ale je to drobný detail, který mi nejde nezmínit. Už jsem asi trochu hnidopich, ale když už recenze, tak důkladná. 🙂

Výbava

V ceně najdete pláštěnku, která je překvapivě použitelná a není tak potřeba dokupovat jinou, jak se často stává. Nejvíc nejlepším doplňkem je držák na hrnek, o kterém jsem vždy snila a který mi bude velmi scházet! Paradoxně jak je Mikeš větší, tak se moc často nestane, že bych si tam vezla kafíčko, spíš je to skvělý držák na kaštany, žaludy a další super poklady, které při procházce objevíme. 😀 Držák je vyroben z odolného plastu, takže není problém jej opakovaně sundávat a nasazovat.

Košík Mytraxu je prostorný, i když při vkládání objemnějších věcí občas zavazí tyč, která se nachází pod sedací částí. Parádní je přidaná podélná kapsa v košíku, kam si můžete schovat co potřebujete a nemusíte s sebou brát ven tašku na kočár. Horší přístup když dítě leží. Ale nesetkala jsem se zatím s kočárkem, kde by byl košík za těchto okolností pohodlně přístupný, takže mě to ani nijak nepřekvapilo a neshledávám to jako nedostatek, spíše standard.

Co se mi líbí moc je brzda zadních kol. Jedná se o brzdu u jednoho kola, kterou zvedáte, nebo na ni šlapete. Jde ovládat snadno, ale přesto kola pevně drží. Již několikrát jsem během léta potřebovala kočárek odbrzdit / zabrzdit bosá, nebo v letních botách a tady to nebyl žádný problém, jako to bývá u jiných kočárků, kde mám co dělat, abych s brzdou pohnula.

Skvěle jsou také u všech výrobků Joie vyrobeny ramenní popruhy! Pásy vedené přes ramena jsou zaseknuté v pásech přes boky, takže není potřeba vždy nasazovat jednotlivé části do sebe a stačí jen přehodit přes ramena a zacvaknout do středového popruhu.

Velká střecha

I u Mytraxu je samozřejmostí velká střecha s UV filtrem, což je při spánku dítěte výhodou. Miminko je pěkně chráněno před Sluncem i větrem. Na střeše je zakryté síťované okýnko, kterým můžete dítě tajně zkouknout (jak to dělávám já). Co maminky určitě ocení je, že se střecha dá rozložit a rozložený díl je neprůhledný a je ze stejné kvalitní látky jako celý kočárek. Dokonce i vnitřní část střechy je z příjemného jemného materiálu.

Rozteč kol

Řekla bych, že Mytrax má možná trochu větší rozteč zadních kol, než jiné kočárky, které jsem měla možnost vyzkoušet. To může být výhodou i nevýhodou. Výhodou v tom, že bez problémů najedete do „kolejí“ na schodech, kam se mi občas s jinými kočárky těžko strefuje. Nevýhodou když se například jako já snažíte provést spící dítě až na balkon a musíte tak kličkovat mezi nábytkem. Každopádně žádná hrůza. Máme otestováno v obchodech, malém výtahu a nikde nebyl problém, všude jsme se v pohodě vlezli.

Připojení hluboké korby nebo autosedačky

Bohužel jsme neměli možnost vyzkoušet, ale jedinečnou výhodou i kočárku Mytrax je, že skrze adaptéry připojit autosedačku Joie i-Gemm nebo hlubokou korbu Joie Ramble. Oboje můžete buď připojit rovnou na sportovní nástavbu, nebo ji celou sundat a připevnit skrze adaptéry rovnou k podvozku! Každý si vybere, co mu vyhovuje- někdo dá na rychlost, někdo na estetiku.

i-Gemm a Ramble na sportovní nástavbě:

i-Gemm na povozku:

Ramble na povozku:

Rezervy

Jediné, co bych kočárku Mytrax vytkla je, že jelikož se skládá potahem ven, tak během manipulace a přepravy dochází k oděru přední části podvozku. Nejsou to výrazné oděrky, ale jsou zbytečné.

Výhody:

• vzhled
  • kvalitní materiály (i vnitřní část střechy, což je vidět když je složená střecha)
  • střecha, která se dá roztáhnout, bez síťky, s faktorem
  • držák na nápoje z pevného plastu (není problém jej opakovaně sundávat a nasazovat)
  • odolnost v terénech
  • teleskopická rukojeť
  • pohodlná brzda zadních kol
  • přídavná kapsa v košíku na věci
  • funkční pláštěnka součástí výbavy
  • pohodlné usazení dítěte- neklouže dolů
  • nižší madlo před dítětem- nemůže vyskočit z kočáru
  • skvělé zapínání- boční popruhy drží v horních a pouze se navlékne přes ramena, není nutné znovu provlékat
  • polohování nohou
  • skladný
  • polohovatelný- do lehu
  • měkké polstrování
  • možnost skrze adaptéry připojit autosedačku Joie i-Gemm nebo hlubokou korbu Joie Ramble

Nevýhody:

• při skládání se odírá přední konstrukce
  • horší polohování (při nedostatečném zmáčknutí se zasekává v ozubených kolech), chce to cvik

Shrnutí:

S kočárkem Joie Mytrax jsme žili několik týdnů a musím říct, že recenze jiných maminek nelhaly, je to opravdu super kočár, se kterým můžete jezdit denně, nemusíte se omezovat na určité terény, v MHD na něj bylo super spolehnutí a nezklame vás ani při špatném počasí. 🙂

Bližší informace o kočárku najdete například zde.

#joie

Víceméně po pul roce užívání souhlasím s výhodami. Přidala bych pár nevýhod: pláštěnka je obrovska a neskladná, nikam se pořádně nevejde. Nafouknout zadní kola je s obyčejnou pumpičkou nemožné, museli jsme si koupit nástavce na ventilky. Ta světlá strana boudy se brzy ušpiní jak se kočárek skládá směrem ven a pokud se ten lem boudy nezahne pri skládání dovnitř, tak se různě ohne nebo zlomí a pak to vypadá celé zmuchlané, polstrování na středovém pásu, co vede mezi nožičkama, pořád padá a sklouzává, takže jsme ho dali trvale pryč. Nejsou tam žádné háčky pro tašku, kupovala jsem extra. Teď se chystám ještě některé části potahu vyprat, jsem na to zvědavá. Ale jinak je to super kočárek a jsem s ním spokojená.

31. říj 2018
autor

@my_da Díky moc za doplnění! Některé věci, jak třeba nafukování kol, jsme nestihli vyzkoušet, takže v nedokážu říct. Co se týče pláštěnky, v tom máš pravdu, skladná rozhodně není, ale už jsem vyzkoušela několik pláštěnek různých značek a zatím jsem nenašla tu, která by byla. Resp. jsou jen před prvním použitím. 🙂 Ten středový pás nám taky občas padal. Lem na boudě byl zatím v pohodě, nijak jsme ho neskládali, ale je určitě rozdíl v tom, že kočárek máš mnohem déle, tak tam už se ta doba používání může projevit jinak. Ještě jednou díky, jsem ráda, že jste jinak spokojeni. 🙂

31. říj 2018

@mummy88 ty jsi testovala i letetrax, že? V čem jsou kočárky odlišné?

autor

@lcn162 nene, jen Mytrax.