Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  lcn162
  22. zář 2019    Čtené 50x

  Naše testování řady Real green clean od Zenitu

  Možnost testovat výrobky Real green mě potěšila. Jako matka dvou dětí řeším nejen to, v čem peru, ale také čím uklízím, aby mi mohly děti pomáhat. Také musím zohlednit to, že mám citlivou kůži na rukou a po použití některých přípravků mám vyrážku. Testování navíc přišlo ve správný čas, protože stavíme dům a já začínám pokukovat po prostředcích, které nejsou škodlivé pro domácí čističku odpadních vod. Řada Real green poskytuje všechny prostředky, které doma při úklidu používám. 

  Každodenně bojuji se skvrnami, které jsou prostě všude - na oblečení, nábytku i podlaze a to jak od jídla, rozlitého pití, barviček, trávy a hlíny, tak i nehod při odplenkovávání syna. Nyní bydlíme v bytě uprostřed města, prašnost je u nás vysoká a navíc máme tvrdou vodu, po úklidu zůstávají stopy kapek na nábytku. Výrobky na úklid domácnosti to u nás nemají vůbec jednoduché.

  Po vybalení balíku jsem konstatovala, že všechny testované výrobky mají pěkný design. Zvířátka na obalu se líbily i dětem. Všechny mají navíc příjemnou vůni. Jen mi trošku vadilo, že láhve jsou si podobné a tak jsem místo aviváže do pračky málem nalila přípravek na podlahy 🙂 

  Tablety do myčky jsem otestovala jako první. Schvalně jsem do myčky dala talíř se zaschnutým zbytkem kečupu, neopláchnutou zapékací mísu a jiné „chuťovky“. Výsledek nejlépe zhodnotí asi manželova věta „jak může něco eko bio fungovat lépe než ty chemické driáky“. I já jsem byla moc spokojená, umyté bylo naprosto vše a sklo se krásně lesklo. Po otevření myčky se navíc vyvanula příjemná vůně, což není u všech tablet zvykem.

  Prací gel a aviváž

  Vůči pracímu gelu jsem byla skeptická. Používám prášek, protože jsem s gelem měla špatné zkušenosti, co se pracích účinků týče. Real green mě v tomto ohledu mile překvapil. Synovo body, na kterém byly den zaschlé skvrny od rajské, na 60° vypral skvěle. Na 40° byly výsledky horší, ale ve srovnání s práškem, který používám, byly výsledky srovnatelné. U pracích gelů mi také vadí jeho nalévání do pračky pomocí víčka. Láhev je po pár použitích „ulepená“.  Po použití aviváže (kterou běžně nepoužívám), bylo prádlo voňavé, po praní pouze s gelem mi prádlo ale nevonělo. 

  Tekuté mýdlo, prosředek na nádobí a gel na ruce a nádobí

  Mýdlo nepění jako jiná mýdla, ale jeho mycí účinky jsou stejné. Ruce od hlíny a trávy byly umyté bez většího drhnutí. Aplikaci zvládne i dvouleté dítě. Prostředek na nádobí odmastil pánev a umyla jsem s ním i připečený hrnec. I malá kapka na houbičce dostatečně pění. Jen mi vadí, že hrdlo láhve je nalévací, více by mi vyhovovala pumpička nebo dávkovač. Ale protože mám doma dávkovač saponátu, není to pro mě až tak důležité. 

  Nedůvěru jsem měla k výrobku 2v1 - gel na ruce a nádobí. Jak může jeden prostředek kvalitně umýt nádobí a zároveň nepodráždit kůži na rukách? Jde to. Ve výsledku příjemný kompromis, který se určitě zabydlí na naši kuchyňské lince. 

   Toalety

  Prostředek jsem ve wc nechala působit cca půl hodiny a i bez velkého řádění se štětkou byly všechny usazeniny, vč. vodního kamene pryč. Navíc wc krásně vonělo, což pozitivně okomentoval manžel, dcera i návštěva. 

  Podlahy

  Doma máme světlou plovoucí podlahu. Vytírání s přípravkem na podlahy Real green clean byla radost, i zaschlé skvrny šly lehce setřít, podlaha se leskla a nebyly na ni žádné šmouhy ani kapky. Jen nepění jako výrobky, na které jsem zvyklá, což ale není na škodu. 

  Plochy

  Musím říct, že s Real green clean plochy se otisky dětských ručiček různě po nábytku odstraňovaly snadno, stejně tak skvrny z dětského stolu upatlaného od všeho možného. I skleněná dvířka od trouby se krásně leskla. 

  Manžel ještě zkoumal další aspekt, a to cenu. Předpokládal, že ekologické výrobky budou dražší než normální. Porovnání ho mile překvapilo, cena pracího gelu a tablet do myčky byla srovnatelná s konkurencí.

  Všechny výrobky mě mile překvapily svým účinkem. Po velkém úklidu jsem měla ruce vláčné a žádnou kožní reakci jsme neměli já ani děti. Určitě doporučuji. 

  #zkusenosti_zenit

  lcn162
  20. srp 2018    Čtené 4307x

  Joie Bold - recenze

  Autosedačka, která má spoustu drobných výhod a žádné velké nedostatky. 

  Sedačku jsme pořídili tříleté dceři. Dosud se vozila v sedačce 9-18 kg, ale tu bude od září / října potřebovat její mladší brácha. Dcera má 15 kg a 95 cm. Při výběru nové autosedačky jsme řešili problém, že sedačky v kategorii 15-36 byly dceři velké. Jenže další sedačku 9-18 jsme kupovat nechtěli a k sedačkám pro více skupin jsem neměla moc důvěru. Joie Bold mi doporučila paní prodavačka v obchodě s dětským zbožím a i když je pro více kategorií (9-36), vyzkoušeli jsme a bylo rozhodnuto  Především proto, že se dá až do 25 kg poutat 5-ti bodovým pásem. A to i přesto, že je to sedačka relativně nová a moc recenzí na ní není. 

  Plusy:

  + poutání pomocí isofixu, 3-bodového pásu a pásu Topteather (bezpečnost nade vše)

  + boční výklopné panely systému Guard Surround SafetyTM, které zvyšují ochranu při bočním nárazu.

  + vložka pro menší děti

  + nastavování výšky hlavove opěrky a pásů najednou, jednou rukou, bez nutnosti vytahování sedačky z auta (což musím u původní sedačky, takže to opravdu oceňuji)

  + polohování do 3 poloh, dcera v autě ještě často spí

  + drobnost, která potěší - suchý zip na uchyceni přebývajíciho pásu z pětibodoveho pásu. Aspoň nečouha ze sedačky, je k ní pěkně přichycen. 

  + držák na pití

  + vodící krytky na isofix součástí balení

  Mínusy:

  - malé mínus dávám za to, že součástí balení nebyl český návod a to jsme ji kupovali od oficiálního prodejce

  - jediné velké mínus dávám za polstrování pěti bodového pásu (a zapínání) mezi nožičkami. Pokaždé, když dcera vstala, polstrování vypadlo a při první jízdě jsme jej ztratili. Nedokázala jsem jej nasadit na pás tak, aby nepadal.

  - barevné provedení. 2 varianty a ani jedna mě úplně nenadchla, nicméně barva sedačky není u mě až tak důležitá. 

  Už na první pohled je sedačka robustní a pevná. 

  Otestovali jsme ji doma a konečně i v autě. Uchyceni do auta bylo docela intuitivní (ale není to naše první sedačka s isofixem) a jednoduché. Dcera při jízdě usnula, hlava ji nikde nepadala, polohovani a hlavova opěrka ji krásně drželi hlavu i ve spánku (i bez polštářku, který má na fotce). Se sedačkou jsem moc spokojená. Vyzkoušeli jsme ji i synovi (10 měs., 72 cm, 8,75 kg) a ten ji má ještě trošku velkou. Ale věřím, že v roce, kdy bude přecházet z vajíčka ji bude mít dobrou a klidně bych mu tuto sedačku pořídila také.