Prosím netuší někdo, jak je to s odpočtem daně na manželku? Těch max.68000 je hrubého nebo čistého za rok?
Prosím vás ten odpočet Daně na manželku si muže uplatnit i manžel který je zaměstnaný u firmy jako dělník nebo jen když pracuje na živnost - podnika? Já totiž ten příjem vyšší nemam a nevěděla jsem ze se něco takového da uplatnit.
Hlavne ma na nej manzel narok tehdy, jestli odvedl sam dost dani v danem roce. Hodne lidi na to nedosahne.
I ten co je zaměstnaný,my to tak máme.
Je to v hrubém bohužel, já to přešvihla o 4 tisíce 😞
A Teda hrubého nebo čistého?
Ted to čtu :(
A ještě dotaz, když pracuji září -prosinec,tak výplaty dostanu v Danem roce vlastně jenom 3,protože za prosinec jde az v lednu. ..Do toho součtu jdoufám všechny měsíce nebo jenom výplaty kterém mi za dany rok přišly?
Já tomu právě nerozumim a když je na fimmediately účetní kterak tvrdi ze si po porodu můžeš vydělávat kolik chces...tak si to raději chci predbezne zjistit sama...
*pardon mobil si sám upravuje slova :/
Slevu na zákonného partnera ve výši 24 840 korun ročně můžete z daně odečíst, když její nebo jeho příjmy v loňském roce nepřekročily limit 68 tisíc. Typicky jde o situaci, kdy byl jeden z vás bez práce nebo třeba na rodičovské. Platí ovšem ještě jedno nepříjemné pravidlo: kdo v daňovém přiznání odečítá výdaje paušálem, slevu na manželku či manžela současně uplatnit nesmí. Zaměstnanců se uvedené omezení týká jen v případě, že je součet dílčích základů daně, u kterých uplatnili výdaje paušálem, vyšší než polovina jejich celkového daňového základu.
Jinak je možné slevu uplatnit třeba jen za některé měsíce (dělá 2070 korun měsíčně). Podmínkou je, že na začátku každého započteného měsíce jste s partnerem žili ve společné domácnosti a byli sezdaní. Počítá se i registrované partnerství. Druhové a družky mají bohužel smůlu.
Já myslím že hrubého, ale jistá si nejsem