Prosím neví někdo zda mám nakor na OCR, když chodím do práce, ale ještě mi chodi rodicovsky příspěvek?
Díky. ..Na OCR jsem byla týden v říjnu a pořád mi nic nepřišlo :(
Myslím, že ne...to, že chodíš do práce, je fajn, ale tím, že bereš pobíráš RP, tak tím vlastně dávku na péči o dítě už dostáváš, takže ji nemůžeš dostat logicky ještě jednou na to samé dítě...
Pokud je jeden z rodičů s dítětem na mateřské nebo rodičovské a pobírá peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek, není možné, aby na totéž dítě souběžně některý z rodičů dostal ošetřovné. Je tu ale výjimka: když člověk, který je s dítětem na rodičovské nebo mateřské onemocní, čerstvě znovu porodí nebo se dostane do karantény. Pak ho může zastoupit druhý rodič, a pokud splňuje ostatní podmínky, čerpat ošetřovné.
Máš nárok,koukni sem do diskuze http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...
Brala sem ošetřování a rodičovský příspěvek. Normálně sem pracovala dcera onemocněla a Ja byla doma. Nárok na to máš.. 😉 stalo se nám to 2x a pokaždé sem zaplaceno dostala 😉
Diky za rady zkušenějším🙂
Určitě nárok máš.Záleží na tom kdy tvoje účetní poslala konec ošetřovačky na sociálku.Většinou to chodí do 14 dní od doručení na sociálku.
Nárok máš. Já to řešila loni. OČR mi vyplatili.