PIVNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ

  Na nápad mne přivedl tip v jednom časopise, a protože jsem děvče podnikavé (a i při třech dětech nemám co dělat), ihned jsem začala obvolávat manželovy oblíbené regionální mikropivovary. Domluva nakonec byla nejlepší s pivovarem Kocour z Varnsdorfu, takže byť jsem původně chtěla mixovat piva od různých pivovarů, nakonec jsem vzala všech 24 ks od nich (a ještě udělala kalendář i pro dědečka).

  Výhodou bylo to, že v aktuální nabídce Kocour nabízel z 11 druhů piv, což je už pro degustaci a překvapení trochu jiný start než pouhá 4 piva od konkurence (kde navíc vázla komunikace a i cenově by se mi to moc nevyplatilo). Škoda, že v nabídce Kocoura nebyl i patnáctistupňový vánoční Ale (budou prodávat až od příštího týdne), který bych dala jako čtyřiadvacátý, ale i tak se dalo vybírat a trefit se do vkusu pivnímu kumštýři 🙂.

  Dalším plusem bylo to, že piva se dodávají již v papírovém kartonu, který je zdarma (na rozdíl od basy, jež je zálohovaná) a z něhož po zavření koukají jen zátky, takže obdarovaný netuší, jaké pivo si zrovna z krabice vytáhne. (U nás teda tušil, protože máme malé skladovací prostory ve špajzce, karton by se nám tam nevešel a piva musela jít ven 🙂.) Karton jde dozdobit a použít jako obalový materiál, aniž by člověk musel řešit, kam piva uložit.

  Kdyby mě netlačil čas, tak bych si víc vyhrála s ozdobením krabice (v poslední době ujíždím na washi páskách a doma mám slušnou zásobu nejen klasických balicích, ale i scrapbookových papírů, nejrůznějších nálepek a jiných serepetiček). Pragmaticky jsem ale usoudila, že když budou obdarováni chlapi, není třeba se s tím tolik "crcat", takže jsem jen ovázala mašličkou a připojila rozetu. Příští rok ovšem hodlám řešit v předstihu a karton řádně vánočně dekorovat!

  Z internetu jsem si stáhla čísla (na pinterestu jde najít i mnohem hezčí adventní soubory čísel), vytiskla obrázek, nechala zalaminovat a nastříhala. Jak jsem psala, tlačil mě čas (nejen do 1. prosince, ale hlavně jsem měla jen pár hodin, než muž přišel z práce domů - s ohledem na úložné prostory bytu, resp. jejich absenci, nepřicházelo v úvahu karton někde skladovat do Mikuláše jako překvapení), takže jsem nakonec nesáhla po oboustranné lepící pásce, ale po vteřinovém lepidle. Nejprve jsem si piva roztřídila podle druhů (od některých jsem brala více ks, jiné spíše pro zajímavost a ochutnání), a pak lepila čísla tak, aby některý druh nebyl několikrát za sebou. Nu a pak jen stačilo rozhodit do kartonu, zavřít a ozdobit (vím, vím, velmi chabě :D).

  Dívala jsem se na netu, že pivní kalendáře jde koupit již hotové, ale cena tohoto byla řádově o 200,- nižší než už těch prodávaných. Jedna sada čtyřiadvaceti piv mne vyšla cca na 600,- (+ záloha za lahve). Možná, že Kocour se inspiruje a příští rok pustí pro své fanoušky do světa nějakou vlastní degustační sadu ;).